Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságkötéskor megváltoztath...

Házasságkötéskor megváltoztathatom a keresztnevemet is?

Figyelt kérdés
A kérdés igazából az lenne, hogy kell-e külön fizetnem a keresztnév változtatásért, vagy egyben el lehet intézni az egészet?

2017. aug. 4. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell külön fizetni! Megkérdezik előre, hogy milyen néven akarsz tovább élni, és azt a nevet fogják neked anyakönyvezni.
2017. aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tudom, hogy házasságkötéskor keresztnevet nem változtathatsz .

Van pár lehetőség abból lehet választani.

Pl: Kiss Kata

Nagy Béla

akkor lehetsz

Nagy Béláné

Nagyné Kiss Kata

Nagy- Kiss Kata

Nagy Kata

Kiss Kata

Kiss- Nagy Kata

2017. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Két külön eljárás a kettő, külön illetékkel.

A keresztnév változtatást érdemes hamarabb elintézned, így nem kell kétszer okiratokat módosítanod.

2017. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Házasságkötésnél van néhány opció, amik közül választhatsz, más opció nincs. Tehát nem változtathatsz keresztnevet, nem hagyhatsz el második keresztnevet, nem cserélheted le egy füst alatt pl. apukád vezetéknevét anyukádéra, stb.


Tehát összefoglalva: saját név módosítására nincs lehetőség, az más eljárás.

2017. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 4. 08:48
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem, miért lettem lepontozva, amikor csak annyit írtam, hogy "megkérdezik, milyen néven akarsz tovább élni".

Ha olyan nevet akar választani, ami a törvények szerint nem lehetséges, úgyis mondják neki, ennyire butának se a kérdezőt, se a válaszolókat nem kellene tekinteni!

2017. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
#6 Azért lettél lepontozva, mert a válaszod helytelen. Egyrészt ahhoz, amit a kérdező szeretne, kell külön fizetni, másrészt nem kérdezik meg, milyen néven élne tovább, hanem felsorolják az opciókat, ahogy alant írták. Tehát a válaszod még részben sem helyes.
2017. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

Speciál tőlem megkérdezték, ezek szerint belőlem kinézte az ügyintéző, hogy tisztában vagyok a lehetőségekkel, nem kell neki külön felsorolni azokat!

Most akkor ki a 100-as, és ki nem az????

2017. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Két külön dolog.

A házasságkötéskor nem a születési neved változik.

Ha a születési neved akarod megváltoztatni (vezetéknév vagy keresztnév) akkor azt meg kell indokolni (nem veszik túl komolyan, de indokolni kell) és akkor új születési anyakönyvi kivonatot kapsz.

Házasságnál a születési neved megmarad és fel is kell tűntetni a hivatalos okmányokon. Ergó lesz egy házas neved + a születési neved.

2017. aug. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
Hülye!
2017. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!