Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha házasságkötéskor a nők...

Ha házasságkötéskor a nők felvehetik a férjük nevét -né végződéssel, férfiaknál miért nincs ilyen?

Figyelt kérdés
Hogy ugyanúgy felveheti a felesége nevét, -bá végződéssel. Pl. Kovács Irénbá Lakatos Ferenc. Vagy egyszerűen csak a neve+bá pl. Kiss Eszterbá.
2017. jan. 30. 01:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Mert régen ilyen egyáltalán nem Volt, mire meg bejött hogy a férfi is felveheti, addigra ez a "-né"-zés elavult lett, de magmaradt. De gyerekkoromban nekem is eszembejutottak ilyen elborult dolgok, nem vagy egydül.:DDD
2017. jan. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
#1 oké :D pedig vicces lenne
2017. jan. 30. 01:09
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Sőt amikor gyerek voltam, Volt az építkesésen egy segédmunkásunk, olyan igazi alkesz, csak azt tudtuk hogy feri, a feleségét ismertük hogy julis. na rajta ragadt hogy ő a julis feri.:D
2017. jan. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
27%

Eleve hülye ez a kérdés, IQ-tesznek na nagyon feszülj neki, mert nem fog sikerülni! :D


A "né"-nek nem "párja" a "bá", ami ugye bácsit jelent..

2017. jan. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Miért, a né mit jelent? még sosem agyaltam rajta. (na jó tudom hogy mit jelent, de miből jön?)
2017. jan. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy lehet. :)

De az egész falu úgy ismeri, hogy ő a Kőhalminé férje.:D:D:D

2017. jan. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
27%
Abból ered (kettővel előttem lévő), hogy ez olyan, mint a királyNÉ, tehát valakinek a NEJE! Vágod már??
2017. jan. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%
A -né abból rövidült le, hogy "Kovács János neje", tehát a férfi megfelelőjének valami olyan kéne, ami abból rövidül, hogy "Kovács Eszter férje". De már nőknél is kiment ez a verzió a divatból. Amúgy mi is ismertünk férfit, akit úgy különböztettünk meg a többi hasonló nevűtől, hogy "Erzsi Ferije" :D
2017. jan. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%
7-es válaszom miért lett lepontozva? Aki ennyire tudta, az miért tette fel kérdésként? Normálisak vagytok??
2017. jan. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%
8: Olvasd el ezt újra, mert 2 teremtéstörténet is van!
2017. jan. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!