Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogy esne, ha a párotok...

Nektek hogy esne, ha a párotok nem akarná felvenni a neveteket házasságkötéskor?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy felvegyem-e a párom nevét. Egyrészt az van bennem, hogy igen, mert onnantól "egyek vagyunk", jelezze a világnak, hogy ő a férjem. Azonban mikor felvetettem, hogy ez úgy lenne az igazi, hogy ő is felvenné az enyémet, erősen tiltakozott. Akkor most nekem miért kellene felvennem az övét? Férjek, ti felvennétek a párotok nevét? Van itt olyan aki felvette? Illetve van itt olyan aki nem vette föl a férje nevét? Ha igen, mi volt az oka egyik es másik esetben is?

A névfelvételt úgy gondolnám, hogy pl "kovács-tóth xy".


2017. jún. 16. 19:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
18%
Nekem az vt termeszetes, h en veszem fel a ferjem nevet, o nem az enyemet. Ha te nem akarod, ne vedd fel, es kesz, de a ferjed helyeben nekem rosszul esne, es nem akarnam a tiedet felvenni.
2017. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%
Férfiként örülnék:) Mindig is feleslegesnek tartottam, hogy a házasságkötéstől bármelyik félnek is megváltozzon a neve, mindig is azzal szimpatizáltam, ha mindkettőnknek marad az a neve, ami volt.
2017. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
72%
Én még nem tudom, felveszem-e a párom nevét. Szerencsére ő rám hagyja a döntést. Egyébként elavultnak tartom azt a felfogást, hogy a feleség a férj tulajdona, köteles felvenni a nevét. Még mit nem! Legyen elég, hogy a ygerek alapjáraton azt kapja, de én azt is megértem, ahol mindkét szülőét.
2017. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
75%

A névváltoztatást megtettem, amikor még úgy láttam, hogy a férjemben megtaláltam az Igazit. Amióta rájöttem, hogy milyen is valójában, mielőtt elválok tőle, a lánykori nevemet még a házasság fennállása alatt vissza akarom állítani...

A névváltoztatás mindenféle hivatalos okmánycserével jár, ami időbe telik és mielőbb meg kell tenni.

Ismerek olyan házaspárt, aki egymás vezetéknevét felvették: Kovács Margit és Szabó László házasságkötés után: Szabó-Kovács Margit - Kovács-Szabó László.

2017. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
91%

én nem veszem fel. szeretem a sajátom, ő vezetéknevét annyira nem.

nem ragaszkodik hozzá, miért is tenné? nem attól leszek a felesége, mert XYné leszek.

2017. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
66%

akkor ne vedd fel - ez gyakori, nincs ebben semmi extra


" hogy ez úgy lenne az igazi, hogy ő is felvenné az enyémet"


Ez - bocsánat- de rohadt idétlen gondolat, nem lenne "igazi". Az a fontos, hogy ti jó testi-lelki társak legyetek, megértsétek, szeressétek egymást, nem kell ilyen kisstílű, fifti-fifti szarakodás - ezzel csak kifelé akarod mutatni, hogy az ám, egyformák vagyunk! - holott ez nem igaz, mert egyenlőek vagytok.

2017. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
Megkérdeztem,hogy neki fontos-e....azt mondta,hogy nem a nevétől leszek a felesége...:-) mellesleg mi 7 év után házasodtunk...Én -né semmi esetre sem szerettem volna lenni,máshogy meg nem hangzott normálisan,sem a kötőjeles sem pedig az,ha csak a vezeték nevét veszem fel a keresztnevemhez.Amúgy meg viszonylag ritka nevem van és szeretem is:-)Nem vettem fel a férjem nevét.
2017. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
79%

Szia.Ismerosomek igy csináltàk ...a férj felvette a feleség csaladi nevèt ...

( pl Nagy Katalin ,Horvàth Làszlo =Horvàth -Nagy Katalin & Horváth-Nagy Làszló).Nàlunk csak èn vettem fel a ferjem vezetèknevèt kötőjellel ;).

2017. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyon örültem volna annak idején (55 éve), ha a feleségem megtartja a lánykori nevét hivatalosan. Nem tartotta meg. Viszont pár év múlva, amikor szakmailag olyan élethelyzetbe került, ahol Ő volt a lényeges és nem én, a férje, akkor újra elkezdte használni a "saját" nevét. Azóta is ez a felemás helyzet: a hivatalos papírokban az én feleségemként szerepel, saját "köreiben" pedig lánynevén ismerik (pedig már nagymama).
2017. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem akarod felvenni, akkor ne vedd fel. Megkíméled magad egy jó pár hónapos névváltoztató tortúrától. Minden iratod, minden előfizetés és minden létező dolog, ami a neveden van igényelni fog egy délutánt az életedből, hogy bemenj és átírják neked. Hogyha nem érzed úgy, hogy ez neked nagyon fontos, akkor szerintem ne csináld.
2017. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!