Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van erre mód? ─ Párom a...

Van erre mód? ─ Párom a házasságkötésünk után szeretné felvenni a nevemet. Mégpedig így: Ódri Bea férje

Figyelt kérdés
Az én nevem: Ódri Beáta ─ Párom viszont a saját nevét teljesen elhagyná és csak az én nevemet viselné. Hallottatok már ilyenről vagy egyáltalán lehetséges ez a megoldás? Nem akarom elvenni a kedvét, nagyon ragaszkodik az elképzeléséhez. Azt kéri, hogy én meg tartsam meg a leánykori nevem, mivel ez tetszik neki, ilyen néven ismert meg és ragaszkodik hozzá. Nekem vannak félelmeim, hogy a párom az Ódri Bea férje változatok nem viselheti, ezt a hivatal nem fogja engedni.
2017. aug. 4. 19:11
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Mivel a név családnévből és keresztnévből áll és a "férje" szó nem keresztnév, ezért nem fogják engedélyezni.
2017. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem lesz férje... :D csak simán felveszi a vezetéknevedet.
2017. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen butyuta kamunkerdest már rég olvastam. Nem, hal istennek nincs erre mód. Kovács János felesége se lehet valaki. Kedves párod lehet pl Odri-Kovács János, vagy Odri János és ennyi
2017. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
12%

Mivel a te neved Beáta, ezért nem lehetséges.

Csak úgy, hogy Ódri Beáta férje

2017. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy emeletes marhaság.


Ha az Ódri Bea férje verziót akarja használni, hát tetesse a névjegykártyájára: Ódri Bea férje Úr


De ez úgy ökörség ahogy van. ne reménykedjetek.


Bár, ha a köztársasági elnökhöz fordultok és különleges névviselési engedélyt kértek és megfelelően indokoljátok, még az is lehet, hogy engedélyezik.


A fejleményről mindenképp számolj majd be.

2017. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
76%

"Kovács János felesége se lehet valaki. "

Hát, ez a Kovács Jánosné.


A férjed Ódri János lehet.

2017. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%
Igen, de ha kiolvastad a kérdésből akkor a férfi egy olyan személyigazolványt szeretne amin ez a név áll: "Ódri Bea férje". Nonszensz hülyeség...
2017. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
64%

Édes istenem!

Tényleg ennyi ember nem érti az iróniát?

2017. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
82%
Amit az első írt az nem túl logikus. Amikor egy nő veszi fel egy férfi nevét, akkor is megvan az a lehetőség, hogy a férfi utóneve után írják, hogy "né", pedig az sem vezetéknév vagy utónév. Ilyen alapon akár azt is engedhetnék, amit a kérdező ír. Bár szerintem is inkább "Beáta" és nem "Bea" kerülne bele. Arról sajnos fogalmam sincs, hogy mindez hivatalosan megengedett e. Viszont ami nagyon fura számomra, hogy az előttem szólok teljesen ki vannak ezen akadva, pedig ha eltekintünk attól, hogy ez valóban nagyon szokatlan, akkor észrevesszük, hogy pont ugyanennyire hülyén néz ki az is, amikor valakinek az a neve, hogy Béláné, Jánosné, Gézáné stb. Gyakorlatilag ugyanarról van szó.
2017. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Az esélyegyenlőségre és/vagy az egyenlő bánásmódra hivatkozva akár még keresztül is vihetőnek tűnik az elgondolás. Bár ez az út igen szövevényes és hosszú. Lehet, még nemzetközi fórumokhoz is kellene fordulnotok.
2017. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!