Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az anyáról aki soha nem vitte el nyaralni a gyerekét, illetve egész nyáron még csak vízpart közelébe sem mentek? Aljas az ilyen Anya?

Figyelt kérdés

A "gyerek" már 18 éves. Egész gyermek korában nem vitték el soha sehová nyaralni őt, holott a szülőknek lett volna rá pénzük. Nem hogy nyaralni még vízpart közelében sem voltak, strandon sem, kirándulni sem tehát otthon ült mindig....

Nem a szegénység miatt, az anyukájának lett volna rá pénze és ideje is egy kirándulásra vagy akár egy évben egyszeri Balatoni utazásra...

Így hogy már felnőtt lett a "gyerek" már saját keresete van.

Most 18 éves már. Nagyon sajnálom őt.

A pénzét amit keres állandóan "lehúzza" róla az anyja valamilyen indokkal.

Így az anyukájának még több pénze van, szegény "gyerek" meg egész gyermek korában szinte csak a szobában ült, nem mehetett sehova.


Namost így hogy szegény naiv "gyerekről" az anyja "lehúzza" szinte minden hónapban a fizetését, így hiába 18 éves , most azért nem tudott nyaralni menni mert nem volt miből. Mi a véleményetek az ilyen anyáról? Vajon direkt csinálja?


De még így se mondaná azt az anyja, ha már a fizetése 80%-át "lehúzza" h akkor most elmegyünk valahova strandolni ami kimaradt az életéből.


Én mint a "gyerek" jó barátnője azon gondolkodtam hogy befizetek neki egy heti nyaralást , hagy örüljön. Szerintetek jó ötlet?


2017. aug. 20. 18:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy Ő a szüleivel lakik ha nem egyértelmű a leírásból. Én is lány vagyok.
2017. aug. 20. 18:56
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

És ennek a "gyereknek" nincs senkije, csak anyja???

Mi sem mentünk nyaralni vízpartra, mert nem volt pénzünk.

De mentem nagyikhoz, rokonokhoz. Egyszer egy rokonunk elvitt a Balatonra gyerekkoromban.

Középiskolás koromban diákmunkáztam és akkor osztálytársakkal, barátokkal mentünk Balcsira.

A múltat nem lehet megváltoztatni. A jövőben pedig ne az anyjától várja a "gyerek" a boldogulását. Álljon a sarkára, ne adja oda mindenét az anyjának, önállósodjon.

2017. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
1: Ha a szüleivel él, akkor miért az anyja az aljas? Az apja nem az?
2017. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez a "gyerek" debil esetleg hogy hagyja magát lehúzni? Nem lenne olcsóbb neki albérletben? Mire költi az a szemét anyja azt a temérdek pénzt amit így megszerez?
2017. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem debil. Csak nagyon NAÍV.

Hogy mire költi az anyja a pénzt? "Elszórja".

A lakás rezsit az apuka fizeti, aki mellesleg alkoholista rádásul ahogy ritkán látom.

2017. aug. 20. 19:08
 6/13 wick3d válasza:
59%

"gyermekkoromban"(nem is volt) hasonlo helyzetben voltam, csupan nekem nem volt baratnom,(mint te) aki gondoskodjek rolam,

Most dolgozom, de a fizetesemet nem adom senkinek, fizetek mindent amit hasznalok, de a tobbi penz az enyem!!!

2017. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Egyszer azt írod, hogy nem azért nem vitte mert nem telt volna rá, aztán meg hogy most a gyerek fizuját lenyúlja és elszórja. Ez nem logikus. Tehát ezek szerint régen a saját pénzét is inkább elszórta, mint közös nyaralásra költötte volna?

Szóval ez a része nem egyértelmű nekem....


Ha meg nem vesszük figyelembe a részleteket, csak a kiemelt betűkkel szedett kérdésre válaszolunk pusztán, akkor:

Az, hogy nem viszi valaki a gyerekét vízpartra, nyaralni, önmagában nem aljasság. Sokkal inkább attól függ, hogy az adott szülő(k) mit szeretnek csinálni, mi a hobbijuk. Ha maguk soha nem szerettek nyaralni, és másképpen pihennek, másképpen kulturálódnak és töltődnek fel, akkor talán fel sem merül bennük. Az is lehet, hogy inkább túrázni szeretnek, kiállításokra, koncertekre járni, biciklizni, bármi... Aki nem nyaralós típus, annak nem az jön ösztönösen, hogy a gyerekét nyaralni vigye.... Más kérdés, ha a gyerek nagyon nyaggatja és telik rá, akkor hozhatnának kompromisszumos megoldásokat... De szóval szerintem nem gáz és nem aljasság, ha kimarad a klasszikus értelemben vett nyaralás.

2017. aug. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Természetesen nem helyes ez semmilyen szempontból, és valószínűleg direkt csinálja a drága anyuka, de annyira nem súlyos a dolog, hogy aljasnak nevezd. Ilyen jelzőhöz kb. gyilkolni kell: "aljas indokból elkövetett..."


A lány meg elég balga (aki az itt tapasztaltak szerint gondolom, te vagy), ha hagyja magát annyira lehúzni, hogy egy hosszú hétvégét ne mehessen víz közelébe ennyi év után most, amikor már megtehetné. Álljon a sarkára és tudjon nemet is mondani, ha már saját keresete van. Annyi tájékoztatással: Figyelj anyu, még sosem voltam vízparton nyaralni, szeretnék elmenni, és ebben a hónapban ne kelljen 80%-ot leadnom, bár ez még így is abszurd. (Mármint a fizetése nyolcvan százalékát elkérni.)

2017. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Mi gasz? Tudod mennyi ilyen van? En is ilyen voltam, engem sem vitt nyaralni, az en fizetésem nagy részét is lenyúlta anyám és? 4 honapig meghuztam magam, maradék penzt felre tettem... szózserint semmire nem költöttem...... elhúztam otthonról, és nem érdekel mi van vele immár kerek 12 éve..... az eleje roppant nehéz volt.

Azóta Fa sza minden és nyaralni is járok....

2017. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha apja 1 alkoholista, akkor nem lehetnek olyan gazdagok, max csak a látszat. Elértek 1 szintet, megtartják, de nem tudnak félre tenni. Sok ilyet ismerek.

Szerintem anyu nem galád, csak sutyiban lopja a pénzt az alkoholistától, hogy tudja biztosítani az addigi életszinvonalat. De nyaralásra már nem futja, csak a látszat fenntartására.

Most a fiát is lehúzza, hogy még több pénzt költhessen a látszatra. Ez amolyan keserves ragaszkodás a nőtől az alkoholistához.

2017. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!