Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőmet bántalmazzák...

A barátnőmet bántalmazzák otthon. Mit tegyek ebben a nagyon rossz helyzetben?

Figyelt kérdés
ö 16 én 20 vagyok 2 éve vagyunk együtt tavaly karácsonykor eltörte a kezét azt mondta "megcsuszott" aztán tegnap észre vettem egy zöld foltot a hátán kérdeztem mi az és erre elsírta magát és bevallotta, hogy alkalmanként bántják otthon ha nem mosogat el vagy nem mossa ki a kádat... utálják otthon... a gyámügy kilöve mert van két kisebb testvére is és nem akarja, hogy az állam gondozza öket. öket nem bántják azok az állatok. senkije nincs a szülein és a kistestvérein kivül csak én...
2010. máj. 26. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod megoldani,hogy hozzátok költözzön?
2010. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
az állami gondozást meg rokonok, barátokat ne írjatok mert az nem lehet megoldás. én arra is gondoltam, hogy feleségül veszem még idén de lehet ilyent ha nincs 18? az anyagiak nem lenne gond... jó állásom biztos anyagi hátterem saját házam saját autóm van. bármit megtudnék adni neki. és az sem érdekelne ha nem tartana örökké a házasság mielött valaki ezt írná. nekem az a lényeg, hogy egy ujjal se nyuljanak hozzá és hogy boldog legyen... és ha csak 2 évig tart amíg 18 lesz akkor addig. csak ne bántsák :(
2010. máj. 26. 09:17
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
18 éves koráig nem mehet hozzád feleségül. Hozzád is költözhetne, de a szülei bármikor visszavitethetik. Látleletet kellene vetetni és ezen "bizonyítékokkal" menni a gyámügyre. Valami jobb rokon nincsenek neki?
2010. máj. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy feleségül vedd, kell a szülei és/vagy a gyámügy engedélye.
2010. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor beszélj a szüleivel h össze akartok költözni, és ha nem akarják engedni, akkor esetleg megfenyegeted h akkor szólsz a rendőrségnek h verik otthon...
2010. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

De hozzád mehet 18 éves kor alatt, de szülői és gyámügyi beleegyezés kell hozzá.

Sok boldogságot, mentsd meg!

2010. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
nem akar szólni a gyámügynek mert kitudja hova vinnék a kishugát és a kisöcsét.... a szülei meg nem egyeznének bele hogy hozzám jöjjön mert akkor nem lenne házi cselédjük otthon. ja és még az is durva, hogy suli mellett dolgoznia is kell 4 órában iskola után.... mert a szüleinek kell a pénz... olyan kilátástalan minden... nem lehetne meghamisitani a szülöi beleegyezést? vagy hogy megy ez?
2010. máj. 26. 09:27
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Be kéne menned a Családsegítő Központba, jogi tanácsért és segítségért. Ha csak őt verik, akkor a kicsiket miért vinnék el? Ha meg azokat is verik, akkor lehet jobb lenne..két év múlva elmeg y ő is dolgozni, és lehet a testvérei gyámja.


[link]

2010. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
De elveheted feleségül csak megfelelő papírok kellenek hozzá. És nem kell úgy neki indulni, hogy max. nem tart örökké? Az csak rajtatok múlik. Ezt tűnik a legjobb megoldásnak, és kívánok, hogy örökké tartson. Abban segíts még neki, hogy legyen egy jó szakmája, hogy legyen önbecsülése.
2010. máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is arra próbálj, próbáljatok törekedni, hogy a lehető legtöbb időt töltse nálad. Ha a kedves szülők problémáznak, akkor nyugodtan emíltsd meg nekik, hogy tudsz mindenről...


Csalássegítő is jó megoldás (bár nem tudom, hogy ott lehet-e "névtelenül" érdeklődni).


És ha az ő helyzete megoldódik, és elköltözik otthonról, a biztonság kedvéért mindneképp érdeklődjetek a kisebb gyerekekkel kapcsolatban is, nehogy ők legyenek a következők!

2010. máj. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!