Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak még itt rajtam kívül...

Vannak még itt rajtam kívül háztartásbeli nők? Ti ezt hogy élitek meg? Jó, rossz oldalai a dolognak? Hány éve vagytok otthon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 11:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
71%
17 éve vagyok itthon.Semmi bajom vele, igazából a férjem nem akarta hogy dolgozzam.A ház nagy, a kert még nagyobb, a barátok sokat vannak itt, nem unatkozom.A fiunk már kamasz, az ő társasága is ide jár, de ha nagyon unatkozom, a cég papírjait elkezdem könyvelni.Na ha ebbe belefogtam, az tuti pár napos elfoglaltság.Szeretek főzni, kertészkedni, stb.:, szóval megvagyok.
2010. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
89%
10 éve vagyok itthon ,lassan lejár a Gyes, nagy kert van udvar,fűnyírás háztartás 3 gyerek,stb... ,de én nagyon vágyom a felnőtt közösségbe!!! Sok minden elmaradt az életemben,szeretném pótolni.A férjem most sem akarja hogy dolgozzak,csak ha én akarom,de én nagyon akarom!!! Elég volt!
2010. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Biztató hogy még van ilyen..mert sok az irigy ember aki azt se tudja miért vagy így..de rosszallóan néz.
2010. szept. 28. 12:24
 4/43 anonim ***** válasza:
51%
Én is erre a szerepre készülök. :) A párom is ragaszkodik hozzá, és én is ezt szeretném! Egyáltaalán nem fogom uncsinak találni, a párom is sokat van, lesz itthon velem a munkájából adódóan, sokmindenben kiveszi a részét is (házi, házkörüli munka, gyereknevelés)
2010. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
54%
12:44 sok sikert hozzá! A barátokat ne rúgd el,járj el otthonról,és legyél kettesben a férjeddel! Mi is így indultunk....
2010. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
65%
Én is erre vágynék ha lenne családom...:)
2010. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Nekünk csak így megoldható az életünk..De annyiból tényleg jó a visszajelzések alapján h a kislányommal nagyon sokat tudok törődni.és neki pl nagyon számít.
2010. szept. 28. 12:49
 8/43 anonim ***** válasza:
25%
Én arra lennék kíváncsi, hogy a rokonok, családtagok mit szólnak, és a férjetek szülei, hogy csak a fiuk dolgozik munkahelyen a feleség meg otthon dolgozik háztartásbeliként?
2010. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
58%
11 éve vagyok itthon, negyedik babánkat várjuk. Nekem nagyon elröpült az idő. Férjem 6+2-ben dolgozik, ezért még jobb, hogy én legalább itthon vagyok. Szeretek itthon lenni, nem is hiszem, hogy másképpen lehetne. Reggel hatkor kelek, csak azért mert 5 perc a suli, elkészítem a reggelit, ébresztem a bandát. Indul a kis csapat suliba, oviba. Utána bolt, na bolt után néha összefutunk a barátnőkkel fecsegni kicsit egy kávé mellett, ez a kávészünet. :) Aztán takarítás, főzés, mosás, majd suli és iskola, zeneiskola. Este fél hétkor érünk haza. Akkor vacsi, fürdés, tanulás és mit mondjak, az én szemem is leragad már este fél kilenckor. Ha valaki beteg, akkor éjszakás műszak is van, gyakran 24,48 órás. Valahogy mégis élvezem. Nem tudom miért. A mosogatás és a mosógép között néha ide is jut időm ide is írogatni. Fogalmam sincs, hogyan oldanánk meg, ha én is dolgoznék. Eddig még nem is jutott eszembe, hogy én nem dolgozok. :)
2010. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%

"mert sok az irigy ember aki azt se tudja miért vagy így..de rosszallóan néz."


Nem felétlen az irigység beszél azokból az emberekből.

Ha valaki megteheti és ez boldoggá is teszi maradjon otthon. Viszont én azt látom, hogy sokan inkább szülnek x gyereket csak dolgozni ne kelljen, aztán ők irigykednek azokra a családokra, akiknek anyagilag is jól megy.

Engem például nem elégített ki, hogy csak gyereket neveljek és háztartást vezessek. 4 évig bírtam otthon, de utána elmentem dolgozni.

Nekem fontos, hogy a saját lábamon álljak, eltarthassam magam, ne függjek senkitől.

Mondthatják sokan, hogy ők is egyenlő félként vannak kezelve otthon, de mégis sokan hozzá teszik, hogy a férjük nem akarja, hogy dolgozzanak. Már itt alárendelik magukat a férjük akaratának (nevezhetjük kívánságának is, mert úgyis megmagyarázzák, hogy ez a család érdeke, a férjük csak túlzottan figyelmes).

Én úgy gondolom munka mellett is lehet normális családban élni. Hogy dolgozom nem megy a családom rovására: van időm a gyerekre,férjemre, háztartásra, barátokra, kutyára stb.

2010. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!