Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves fórumozók! Ha "nem...

István19760227 kérdése:

Kedves fórumozók! Ha "nem fizetek gyerektartást" akkor tényleg bevonják a jogsimat? Mert az exem ezzel fenyegetőzik Bocsánat a kérdésért de szerintem ez abszurd.

Figyelt kérdés

#nem fizetek gyerektartást
2017. szept. 4. 23:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%
Ha házasság alatt vett fel személyi kölcsönt, akkor tök mindegy az Ő nevén van e, attól még a Te hiteled is. Szóval Neked úgyanúgy kötelességed lett volna annak felét fizetni, ezért árverezik. Az más dolog, hogy ez így igazságos e, de hát a házasság vagyonközösségre lépést, aláírtad házassági szerződés nélkül, vagy akkor kellett volna írni mikor felvette a hitelt. Tudtad (elvileg) mit csinálsz. Ha házasság előtt vette fel, de még házasság alatt fizette, akkor is a házasság alatt együtt fizettétek vissza. A házasság alatti rész közös. Ilyen hülyeséget, hogy nálunk ezért bevonnák a jogsit. ÁÁÁÁÁÁ, de miért nem lehet a Ptk elolvasni? Ha ide tudsz írni akkor a netjogtárban is tudsz keresni. Nem olyan bonyolult ám. Amúgy elég sok bajod lehet,ha nem fizetsz, de nem a jogsid bánja. Kicsit nagyobb összegbe fog kerülni.
2017. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
91%
Kérdés. Hogy terhelte a házra a kölcsönt? Az egy 2 személyes megmozdulás. Az hogy a fele az övé nem elég a kölcsönhöz. Lehet nem kellett volna megvárni az árverezést éskorábban lépni valamit.
2017. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom csesztél fizetni vele együtt a hitelt és még gyermektartást is cseszel fizetni, akkor még fel Vagy háborodva, hogy a hitelt ő egyedül nem fizeti? Valamit Te is nagyon elrontottál.
2017. szept. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%

Ez azért nem így működik... A jogsidat nem fogják elvenni, de a fizetésedből se perc alatt letiltják, ha nem fizetsz. Az ő hitele miatt, meg nem vehetik el a te házad. Ha házasság alatt vette fel, akkor meg a hitel közös.

De ha ennyire nem értesz hozzá, akkor miért nem egy ügyvéddel beszélsz?

2017. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
66%

A jogsit nem vehetik el szerintem.

De... nem tudom, mi áll annak a hátterében, hogy nem fizetsz gyerektartást (nem olvastam el a kommenteket) de felhívnám a figyelmed arra, hogy ezzel legjobban a gyerek "zsebéből" veszed ki a pénzt. (Nálunk is ez van, csak itt én vagyok a gyerek, és anyum próbál nekem is meg a tesómnak is egyedül megadni mindent.)

2017. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
81%
A jogsidat nem vonják be, semmi köze a jogsinak a gyerektartáshoz. Viszont fizetned kell, teljesen jogosan, mivel te vagy a gyerek apja. Egy gyerek felnevelése pénzbe kerül, és akár elváltatok, akár nem, akár veled lakik, akár nem, akkor is felelős vagy érte.
2017. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
73%
Szerintem a jogosítványhoz nincs köze..
2017. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom vmi megallapodas volt amit nem irsz le, pl a volt nejed felvett hitelt (talan azert mert nem tudtal gyt-t fizetni???)....En is remelem h elarverezik az ex hazat szerencsere meg a gyt a banki jelzalog elott valo. Meg a nyugdijat is letagadja h ne kelljen fizetnie :-) Meg is erdemli!
2017. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!