Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges, hogy a...

Hogy lehetséges, hogy a gyerek ennyire ne hasonlítson a szüleire?

Figyelt kérdés

Meg a nagyszülőkre se.

Anyai ágon mindenki fekete vagy nagyon sötét barna hajú, kék vagy világoszöld szemű.

Apai ágon a nagyszülők sötét hajúak, kék illetve barna szeműek.

Anyu kék szem-barna haj, apu zöld szem-barna haj, húg zöld szem-barna haj, én meg kékeszöld (heterokrómia) szem szőke haj, de egyetlen vonásom (ajkak, arcforma, orr, testalkat) sem hasonlít senkire a családban.

Senkiről nem is tudunk, aki szőke lett volna a déd és ükszülők közt sem, mindenki sötéthajú.


Hogy lehetséges akkor?


(igen, fix hogy ők a szüleim, postásos poénokat nem kérek)


2017. szept. 14. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Az összes ösödet nem ismerheted, és köztük lehetett böven ilyesmi kinézetü: pl az üknagyszülö valamelyik testvére, vagy az ö szülei rokonsága, stb. Szóval lehetséges
2017. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Ha a külső vonások mellett természetben, viselkedésben, gesztusokban sem találsz hasonlóságot, bizony én elgondolkodnék a "postás" verzión vagy akár az adoptálas lehetőségén.
2017. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A postáson kívül van olyan is, hogy elcserélik a kórházban (ha ott született). Egyébként meg teljesen mindegy, szeretni a vadidegent is lehet. Annyira kevert az ember génkészlete és annyiféle mutáció létezik, hogy esetenként kiugró ellentét is jelentkezhet a véletlen kombinációkból.
2017. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Postásbácsi. :) Nyugi, nem mondom komolyan. Nálunk is van ilyen a családban. Az unokatesóm is szőkés, kék szemű. A mi kis szűk családunkban mindenki barna hajú, barna szemű. Aztán nagymamámnak eszébe jutott, hogy az ő apja világos hajú, kék szemű volt. Lehet, hogy csak később "ütött vissza" ez a gén, nem tudom hogy mondják ezt, nem vagyok biológus, de remélem érted.

Igaz fiktív történet, de valamelyik magyar reality sorozatban is volt erről szó. A lényeg az volt, hogy egy magyar házaspárnak néger gyereke született, pedig az édesanya csak az édesapával volt együtt! Volt ugye veszekedés, válás, majd az édesapa anyja kinyögte a végén, hogy neki volt egy néger szeretője a házassága elején. Vagyis a néger szerető az édesapa apja. De rajta valamiért még "nem fogtak" a gének. Majd csak az ő gyerekén. Persze ez eléggé szélsőséges eset! :D De remélem érted.

Hátha jön majd valaki, akinek sikerül szakszerűen elmagyarázni ezt!

2017. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Lehetséges, hogy az egyik nagymamád ment félre, aztán rajtad jött ki.
2017. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Viv02 ***** válasza:

Nálunk is van ilyen. Apám zöld szemű-sötét barna hajú, nővérem zöld szemű-sötét barna hajú.

Anya barna szemű-barna hajú, én barna szemű-barna hajú vagyok.

Húgom vörös hajú-kék szemű.

2017. szept. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Fix? Biztosan? Csináltattatok genetikai vizsgálatot?


Addig ugyanis BÁRKI gyereke lehetsz.

2017. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!