Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklato rokont beperelni?

Zaklato rokont beperelni?

Figyelt kérdés

Csinált már valaki ilyet? Folyamatosan omlik rank a kitalalt eletunk. Neten, kozos tokonok reven, stb. A legvadabb torteneteket talaljak ki. Mar jelentettek fel, mentek gyamhivatalhoz stb. Eddig semmibol nem lett nyilvan semmi, hiszen alaptalan az egesz mindig. De ugye ha akarjuk ha nem akkor is lopja az idot az eletunkbol. Kezdunk odaig jutni hogy polgari perre visszuk mert elegunk van. (Volt konkret fenyegetes is az evek alatt szoval van peralap azt tudjuk. Ugyved, rendor mar latta az ugyet)

De megeri vajon? Egy ekkora csaladi balhe? Viszont mar tenyleg tarthatatlan hogy vagy neten botlunk ha akarunk ha nem a hulyesegbe, vagy telefonhivasokat kapunk az allitolagos tetteinkrol mikor ott se voltunk... ilyenek.


Ki mit tenne hasonlo helyzetben? Kapcsolat elmeletben megszakitva. Gyakorlatban lehetetlen mert ugye nem eleg ha mi nem megyunk...



2017. szept. 15. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,milyen eredmennyel zárulhat egy ilyen per,de azthiszem èn nekifutnék aminek az oka: lássa azt,hogy a szemétkedés nem marad buntetlenül,és nem hagyod magad. Te is feltudod venni a kesztyűt ha a helyzet úgykivànja.
2017. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ilyeneket mindenképpen fel kell jelenteni. Kíváncsi lennék, mi ennek a nagy utálatnak, háborúnak az oka, miért alakult ez így.
2017. szept. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló a helyzet (a férjem szüleivel) volt már gyámügy, különféle lejárató irományok nyilvános fórumon, fenyegetések, levelek. Most éppen heti egy képeslapot kapunk tőlük, a legutóbbi már burkolt fenyegetést tartalmazott. Mi még nem jelentettük fel őket, nem foglalkozunk velük, de kezdjük nagyon unni.
2017. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló dolgok nálunk is anyós-após részéről. Aki benne volt annak nem kell elmesélnem a rendszeres gyámügyesek felesleges látogatásait, vagy a rendőrök ok nélküli kihívásait. Nekünk az egyik rendőr mondta, hogy ha meghallják a címünket, már ki sem jönnek, mert tudják nincs oka rá. Ő tanácsolta, hogy menjünk bíróságra, tegyünk pontot a végére, mert ha nem lépünk, csak rosszabb lesz. Ha nem akarunk pereskedni, akkor az a legjobb megoldás ha jó elköltözünk jó messzire. Hozzáteszem, hogy mi Budapesten élünk, anyósomék 80 km-rel távolabb vidéken, szóval a költözés nem megoldás. Mi perre vittünk. Becsületsértés, rágalmazás, zaklatás volt a vád. Anyósom annyira kiakadt ezen, hogy a bíróság előtt fenyegetett meg minket, hogy nézzünk a hátunk mögé, mert nem biztos, hogy élve hazajutunk. A bírónő kiakadt, és minden vádpontban bűnösnek mondták ki anyósomat és apósomat is- Sokáig tartott a per, de a végén anyósom 3 év felfüggesztett, apósom 2 év felfüggesztett börtönbüntetést kapott. Emellett a fenyegetésük miatt a nagyszülői jog elvonása, és 3 év távoltartási végzést is kaptunk. Ennek 2 éve volt. Azóta ha pocskondiáznak vagy szidnak minket akkor csakis is maguk között, mert a bírónő közölte velük, hogy csak egyszer kell panaszt tennünk, és mennek a börtönbe. Azt a szégyent meg nem viselnék el.

Egyébként érdekesség az, hogy nem is engem támadtak igazán hanem a saját fiúkat. Engem csak akkor kezdtek amikor teljesen a férjem mellé álltam, és támogattam mindenben. Ma már nyugi van, de bevallom a gyomorideg mág mindig megvan.

2017. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
oh. Hát nálunk most kezd oda jutni, hogy kész unjuk. Nem mondom, hogy nem szóltunk vissza, de itt is volt fenyegetés minden. Mindig újrakezdődik, ha megemlítjük, hogy ez már volt, akkor az a válasz, hogy az nem számít mit pörgünk a múlton. De ez jó hír, hogy nyerhető a per. Nekünk is rendőr tanácsolta, hogy pereljünk, amiket látott szerinte sima sima ügy, nyert per.
2017. szept. 15. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Nekem sajnos büntető bíró tanácsolta, hogy nagyon gondoljuk át, mert kiszámíthatatlan melyik bíró mit ítél és ez nem kevés idő, nekünk pénz is, mert 200 km-re kellene járkálnunk tárgyalásokra. Arra viszont vigyázz, hogy magánvádas ügyeknél (becsületsértés, rágalmazás) 30 napod van a feljelentést megtenni, utána már nem lehet.
2017. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekunk a zaklatas es az elet elleni fenyegetes vadat mondtak hogy inditsuk el. Sajnos mi ebben vagyunk. A tobbi az csak a kis habocska a szkupacon. :(
2017. szept. 15. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Minek emelted ki a kérdést? A választ megkaptad. Mit akarsz még csámcsogni rajta?
2018. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!