Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismeretlen telefonos "zaklató"...

Ismeretlen telefonos "zaklató" ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Páromat hívogatja valaki ismeretlen számról,párom az ismeretleneket sosem veszi fel, ha nincsen hívószám kijelzés.Múltkor meguntam, és felvettem, de nem szólt bele senki, csak lecsapta.Gondolom, ha annyira életbevágót szeretett volna mondani bemutatkozik és elmondja kit keres.Azóta is hívogatja minden nap az ismeretlen,van, hogy többször is.Mit lehet tenni ilyen esetben?

T-mobilnál nem lehet kérni részletes számlát? Előfizetéses.

Vagy valahogy kideríteni ki lehet ez az idióta?Rendőrségen feljelentés, nem tudnak valamit tenni ez ellen?

Már nagyon unjuk.Mondtam páromnak, hogy legközelebb vegye csak fel,ne szóljon bele semmit és csak tegye le az asztalra, hagy menjen a pénze az illetőnek, majd megunja, ha sokat kell fizetnie.


2011. márc. 31. 23:56
1 2 3
 1/23 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
96%
vegyetek egy bazi erős hangú sípot, felveszitek a telefont, majd egy nagyot kell váratlanul és erősen belefújni.
2011. ápr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Voltunk hasonló helyzetben és rendőrség nem segít hacsak nem kiskorút fenyegetnek. Így hogy nem szólnak bele, semmit se kezdenek az üggyel.


Mi a hívó számot se tudtuk beazonosítani (matáv nem adta ki) így csak a szám csere segített.

Talán megér egy próbát ha meglenne a hívó szám a t-com által, egy próbát megér.

Az ilyen zaklató addig érzi nyeregben magát amíg inkognitóban van.


Egy másik alkalommal egy haveromat fenyegették, de ott kiderítettünk egy számot, illetve ezután beszéltem az egyik fenyegetővel telefonon és a "kisebbségi" akcentusban tettem vele, na őt többet nem zaklatták. :)

2011. ápr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Jo otletnek tartom, amit az elso irt. A taplo telemarketingesek ellen egyik ismerosom a sipos megoldast vetette be es tobbe nem hivtak, de amit te irtal.
2011. ápr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

:D hát ez nagyon beteg ötlet, de amúgy már nekem is eszembe jutott :D.

A t-mobile ilyen esetben sem tud segíteni? A telefon ezt írja ki: ismeretlen szám.Tehát nem tudjuk kinek a szórakozása ez :(

2011. ápr. 1. 00:21
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a t-mobil nem fog tudni segíteni. max annyit tegyetek meg, ha még nem így lenne, hogy titkosítsátok le a számot..

a sípos ötletet én is díjazom.. :))

de anno én is megcsináltam azt a megoldást, hogy felvettem, nem szóltam bele, csináltam tovább a dolgom. mondanom sem kell, utána talán egyszer hívott csak.. :)

2011. ápr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
99%

Amikor nem írja ki a számot, úgy szoktam felvenni,

hogy bemondom, hogy: "Mária-szíve plébánia".

Erre zavartan azonnal leteszik!!

2011. ápr. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nagyon mellélövök, de van egy olyan tippem, hogy valaki random hívogat számokat t-mobile-nál, mert nem ez az első eset, amit hallok, és velem is valami vicces kedvű több hétig csinálta ezt - haponta háromszor, 1, 5, és 7 környékén, de sosem szólt bele.

Megjegyezném, hogy a számom titkos, és nem adtam meg vicces kedvű haveroknak.

2011. ápr. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Ha legközelebb jön ilyen hívás, és biztosra veszed, hogy a zaklató az (beleszólsz, de ő nem válaszol), tartsd a hívást egy kicsit, és írd föl a pontos időpontot. Ezután bemész a rendőrségre, és feljelentést teszel, hogy a számodon az adott időpontban felhívtak és elváltoztatott hangon megfenyegettek, hogy megölnek. Ezután a rendőrség kinyomozza a hívó kilétét, és majd értesítenek téged a nyomozás eredményéről.

Mivel a telefontársaságok nem rögzítik a beszélgetések hanganyagát, csak az időpontokat, számokat (és az SMS-ek szövegét), ezért nem fog kiderülni, hogy igazából mi hangzott el a hívás során.

2011. ápr. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Felveszed és beleszólsz:


"Jónapot kívánok, rendőrség. Miben segíthetek?"

2011. ápr. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindig vegyétek fel, aztán tegyétek le, hadd fogyjon az illető pénze. Ha ezt megcsinálja napi 2-3-szor, akkor az egy hét alatt már 7-800 Ft is lehet.. Ha van pénze, hát csinálja. :)
2011. ápr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!