Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves lánynak műköröm?...

14 éves lánynak műköröm? Tényleg ilyen fontos ez?

Figyelt kérdés
A férjem előző kapcsolatából van egy kislánya akit 8 éves kora óta együtt nevelünk. Eddig úgy érzem igazán jó volt a kapcsolatunk, én nagyon szeretem ezt a kislányt mintha a sajátom lenne. Ha gondja, baja van hozzám jön... Idén szeptemberben kezdte a gimnáziumot, első héten ciki volt hogy hozzam/vigyem autóval(ok ezt megértem), most kitalálta a műkörmöt mert 'minden osztálytársnőjének' van. Nem egyeztem bele, erre megsértődött. Ma vettem neki egy 4es csomag új körömlakkot hogy majd én megcsinálom neki szépen, de konkrétan lesz*rozta (nálunk nem szokás így beszélni). Kamaszodik persze, de mégsem érzem úgy hogy el kellene néznem ezt. Megpróbáltam vele beszélni és úgy vettem észre hogy frusztrált az új suli miatt, 'be akar olvadni', piszkálták a neve miatt... A köröm témában nem szeretnék engedni, de azt sem szeretném ha cikiznék, sőt azt sem hogy neki meg kell felelnie az osztálytársainak és változtatnia magán.

2017. szept. 22. 22:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
31%
Nem nagy dolog. Nekem is 14-15 eves korom ota van (mondjuk nekem sajat hosszu kormom volt).
2017. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem rikito es ultrahosszu mukormot szeretne akkor miert nem engeditek meg neki?
2017. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg felesleges egy 14 évesnek havi 5-6 ezerért
2017. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
34%
Hat a mukorom tonkreteszi a kormet, en azt csinalnam, hogy egyszer rakstnek fel neki, aztan rajon hogy milyen rossz utana hogy torik-szakad a sajat korme. Kb ugy csinalnal hogy otthon szedjuk le, es meg kb 1 het mulva megy csak az ujat felrakatni. Mert sz az egy het kinszenvedes lesz (ha olyan a korme mint az enyem) es lehet hogy utana mar nem akar megint epitett kormot. Nekem 14 evesen tavaly a ballagason volt epitett kormom, es miutan leszedtuk 2-3 hetig meg folyton beszakadt s kormom ha kb 1mm-nel hosszabbra hagytam. Elotte meg mukorom M-es meretre siman meg tudtam noveszteni. Szoval en azt mondtsm itana hogy soha tobbet. Lehet o is igy lesz vele.
2017. szept. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Nekem alkalomra lett feltéve műköröm, épített.

Na, én úgy mentem oda, hogy ajj minek ez, nem kell. Viszont, hogy szép legyen (és, hogy anyám ne menjen egyedül) beleegyeztem.

Úgy tudtam, hogy géllakkal lesz megcsinálva, nem tudtam a menetét, de kiderült, hogy korántsem.


A lényeg, hogy nagyon rossz volt, kopogni szerettem vele, de semmi mást.

Ha sportol, letörik, akadályoz, és lecsiszolják a körmét, vékony lesz.


Értem én, hogy -gondolom- új iskola, jó lenne beilleszkedni, most ezt érzi. De meg kellene vele értetni, hogy ezt a megfelelési kényszert sosem lehet teljesen 'kielégíteni'.

Mindig lesz valami amiben más lesz, mint a többi.

És ez a jó.

2017. szept. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem a pénzt sajnálom rá, ha új cipőt kérne 20 ezerért, megkapná mert annak mondjuk látom értelmét... Maga a gimi ahova jár szigorú(hajfestést ilyesmit nem engednek), másrészt meg én sem tartom egészségesnek se magát a műkörmöt, sem azt hogy azért kell neki mert valaki másnak is van.

Köszönöm a válaszokat

2017. szept. 22. 22:42
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Ó, egyes kislányok már oviban kezdik a szépítkezést, 14 évesen a műkörmön nem is csodálkozom.


Viszont a viselkedésével bajok vannak. ENNYIRE nem fontos, valóban, de ha fontos, akkor sem így viselkedünk.

Arra is rámutatnék, hogy OK, hogy az emberek sokszor szeretik követni a többieket, de azért nem muszáj neki minden, ami sok osztálytársának van, inkább döntse el, hogy neki magának fontos-e ez... Még ha be is akar olvadni, nem érzem úgy, hogy ezt a körömmel kell s lehetséges elérni.

2017. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A férjem valószínűleg még annyira sem engedné mint én mert ő sokkal szigorúbb, de ő október végéig külföldön van.
2017. szept. 22. 22:45
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Már nálunk is ment ez a megfelelési kényszer, de ami most megy, az már lassan felháborító. Megy a beszólogatás, a kiközösítés, depressziósak lesznek már a gyerekek.. Megjelennek a menő csajok, ahova vagy beilleszkedik az ember, vagy 4 évet keresztül piszkálni fogják. Úgyhogy meg tudom érteni szegényt. Ettől függetlenül egy 14 évesnek nem kell még műköröm. Mondd neki, hogy növessze meg a sajátját, azt festheti. Ha a suliban piszkálják, hogy neki miért nincs, akkor mondja azt, hogy nem tetszik neki, és nem akar. Egy idő után csak megunják majd ezt a témát. Egyébként ha a hajfestést nem engedik, akkor a műkörmöt nem is értem miért. Esetleg menj be az igazgatóhoz, hogy nem-e lehetne ezt is közéjük venni.
2017. szept. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

14 éves lány, nem sajnállak mit ne mondjak...

Idáig tényleg jobbak mint a fiúk, nem csodálom, hogy szeretted..

Viszont 14 évesen, jön a gimi... pont ez a vízválasztó, innentől pokol, innentől mondod azt, hogy eddig jó, hogy nem fiú volt, most meg bárcsak fiú lenne :D

Hidd el, a műköröm a leglightosabb dolog, majd amikor 1-2 év múlva részegen kaparod össze valahonnan... vagy azon aggódsz, hogy nehogy valami nyomorék kettyintse meg, vajon a kezébe nyomják-e a cigit, a füvet..

Mondhatod, hogy ő nem olyan, nem olyan neveltetést kapott, kitűnő tanuló stb.. nem attól függ...

De ha már ezt a szart is engedni fogod neki, tuti felcsillan a szeme.

2017. szept. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!