Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves lánynak műköröm?...

14 éves lánynak műköröm? Tényleg ilyen fontos ez?

Figyelt kérdés
A férjem előző kapcsolatából van egy kislánya akit 8 éves kora óta együtt nevelünk. Eddig úgy érzem igazán jó volt a kapcsolatunk, én nagyon szeretem ezt a kislányt mintha a sajátom lenne. Ha gondja, baja van hozzám jön... Idén szeptemberben kezdte a gimnáziumot, első héten ciki volt hogy hozzam/vigyem autóval(ok ezt megértem), most kitalálta a műkörmöt mert 'minden osztálytársnőjének' van. Nem egyeztem bele, erre megsértődött. Ma vettem neki egy 4es csomag új körömlakkot hogy majd én megcsinálom neki szépen, de konkrétan lesz*rozta (nálunk nem szokás így beszélni). Kamaszodik persze, de mégsem érzem úgy hogy el kellene néznem ezt. Megpróbáltam vele beszélni és úgy vettem észre hogy frusztrált az új suli miatt, 'be akar olvadni', piszkálták a neve miatt... A köröm témában nem szeretnék engedni, de azt sem szeretném ha cikiznék, sőt azt sem hogy neki meg kell felelnie az osztálytársainak és változtatnia magán.

2017. szept. 22. 22:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
47%
De miért ellenzed ennyire? Nekem a nyolcadikos ballagáson volt először, azóta kábé folyamatosan van. Egy gimis lánynak szerintem már simán mehet :-)
2017. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
18%
Nem te vagy az anyukája még akkor se legyél ilyen szigorú vele ha te nem veled.A férjednek a lánya majd ő eldönti,hogy mit enged meg neki és mint nem.Szerintem amugy 14 éves már nem kislány hanem kamasz,hogyha ezt szeretné akkor hadd próbálja ki egy alkalomba nem halsz bele.
2017. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%
#22 ha már nevelnie nem szabad mert nem ő az "igazi" anyukája, akkor miért kellene rá költenie? Vegyen neki körmöt az "igazi" anyuka. Nem-e?
2017. szept. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Ha nem én szültem akkor már nem is nevelhetem? Ez elég furcsa logika.

4 éves volt a kislány amikor lemondott róla a 'szülőanyja'. Azóta egyszer futottunk össze vele egy bevásárló központban, elfordította a fejét, a férjem utána mondta hogy ő lenne a kislány anyukája. De ha így jobb akkor azt mondom hogy ugyanúgy szeretem mint a saját fiamat akit én szültem. Mindent amit megtennék a fiamért, megteszem a kislányért is. Nem hiszem hogy műkörömben mérik az 'anyai' szeretetet.

2017. szept. 25. 17:13
 25/25 anonim ***** válasza:
Azért nem engedi neki a Kérdező, mert nem azért KELL neki, mert szép és esztétikus hanem, mert mindenkinek van. Egy ilyen apróság, mint a műköröm is eredményezhet hosszú és mély beszélgetést. Valahogy próbáld meg megértetni vele, hogy aki mindig a csordát követi szaros füvet fog legelni:) Ez az igazi kihívás nem pedig nem-et mondani:)
2017. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!