Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves lánynak műköröm?...

14 éves lánynak műköröm? Tényleg ilyen fontos ez?

Figyelt kérdés
A férjem előző kapcsolatából van egy kislánya akit 8 éves kora óta együtt nevelünk. Eddig úgy érzem igazán jó volt a kapcsolatunk, én nagyon szeretem ezt a kislányt mintha a sajátom lenne. Ha gondja, baja van hozzám jön... Idén szeptemberben kezdte a gimnáziumot, első héten ciki volt hogy hozzam/vigyem autóval(ok ezt megértem), most kitalálta a műkörmöt mert 'minden osztálytársnőjének' van. Nem egyeztem bele, erre megsértődött. Ma vettem neki egy 4es csomag új körömlakkot hogy majd én megcsinálom neki szépen, de konkrétan lesz*rozta (nálunk nem szokás így beszélni). Kamaszodik persze, de mégsem érzem úgy hogy el kellene néznem ezt. Megpróbáltam vele beszélni és úgy vettem észre hogy frusztrált az új suli miatt, 'be akar olvadni', piszkálták a neve miatt... A köröm témában nem szeretnék engedni, de azt sem szeretném ha cikiznék, sőt azt sem hogy neki meg kell felelnie az osztálytársainak és változtatnia magán.

2017. szept. 22. 22:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%

"Egyébként ha a hajfestést nem engedik, akkor a műkörmöt nem is értem miért. Esetleg menj be az igazgatóhoz, hogy nem-e lehetne ezt is közéjük venni." - khmmmm.... mondjuk ez esetben teljesen jogosan utálnák és közösítenék ki a többiek...

Kérdező, hogy ez neki mennyire fontos, ezt csak ő maga tudja elmondani...

2017. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem fontos. Nyilván a menő csajoknak van, és ő is ezért akar. De ha majd a menő csaj kocsival fog két év múlva furikázni, akkor az is kell? Meg a ruhatárcsere, meg a bulik finanszírozása? Esetleg más dolog? Piercing itt-ott? Műbroki, mert menő azzal szexi selfiket csinálni, és csücsöríteni, mint egy rossz k.va? Jó lenne, ha már most, az elején elkapnád, és megpróbálnál normális értékrendet a fejébe verni, hogy az ápoltság, meg a karácsonyfa kinézet között azért van átmenet, és majomkodva másolni más kinézetét inkább vicces és ciki, mint menő. Bár, ezt úgyse fogja elhinni. Azt meg végképp ne vedd be, hogy mindenkinek műkörme van. Kinézett magának egy menő lányt, vagy csoportot, és azoknak van. Tök jó fej lehetsz, ha vettél neki körömlakkcsomagot, én nagyon örültem volna, ha az anyám ilyen nőcis dolgokban benne van, és segít :)

A műköröm teljesen tönkre vágja a sajátot, és ahhoz, hogy normálisan nézzen ki, minimum haviszintű kiadást és elfoglaltságot jelent, amellett, hogy rohadtul vicces, amikor nagylánykodó kislányok bénáznak vele, mert akadályozza a mindennapokban. Tesó órán pl. hogy akarna eszközökkel dolgozni? Nem is értem, miért nem tiltják meg iskolában. Persze, érthető, hogy nem akar kilógni a sorból, de ne tegye nevetségessé magát azzal, hogy mást majmol.Mindenekfelett pedig ne nézze le azokat, akik nem állnak be a sorba, és önmagát se érezze kevesebbnek azért, mert nem egyenpitsa.

2017. szept. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
az ő körme... engedd meg neki es mindenki boldog lesz.
2017. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Probald meg rabeszelni a gellakkra, ha neked az meg belefer.

Azt is nagyon szepen meg lehet csinalni, tartos, de megsem epitik, nem mu, ugyanolyan hosszu, mint a sajat korme. Csak nem pattog le 3 nap alatt.

Mukorom szerintem is felesleges, szerintem senkinek sem all jol, nemcsak egy 14 evesnek tulzas.

2017. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Ne legyen olyan, mint az összes többi missp*csa. A saját körmét is meg lehet szépen, igényesen csinálni. Ha engeded is neki, pár év múlva rájön, hogy mennyire nem az a fontos, hogy olyan legyen, mint a többiek. De hát kamasz, még nem értené meg.
2017. szept. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

#11: Nyilván nem arra gondoltam, hogy bemegy a suliba, bekapcsolják a sulirádiot, és bemondja, hogy: sziasztok, Kiss Abigél Virág anyukája vagyok és mátol beszüntetem a mükörmöt.:D Nem kell azt senkinek tudnia, hogy az ezer gyerek közül kinek a szülei voltak intézkedni.


Egyébként én most döntöttem el, vagy küldöldön fogom nevelni a gyerekem, ahol nincs ekkora megfelelési kényszer, hanem egyenranguak a diákok, vagy egy olyan erös gimibe fogom beiratni, ahol mindenkit csak a tanulás érdekel és nem a kicikizés megy. Engem ugyanugy piszkáltak általános végén/középiskolában, mert a luzer csajok közé tartoztam, az emberek most meg csodálkoznak, hogy miért vagyok ilyen visszahuzodo, nem merem a véleményemet sem elmondani. Ahol két naponta azt hallgatja az ember, hogy milyen semmirekellö, kár volt megszületnie, az el is hiszi a végére.

2017. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy előttem is írták, gimnáziumban minden lány megakar felelni a többi osztálytársának. Hajfestés, műköröm, cigi, energiaital, iPhone, kihívó öltözködés..

Hála Istennek én sosem tettem arra, hogy a suliban a csajok hogy néznek ki, nekem a legfontosabb az volt hogy jól érezzem magam. A te lányod (remélem nem gond hogy így írom) tipikus kamasz, arra megy hogy úgy nézzen ki mint mások. Sajnos lesz ez sokkal rosszabb is, hisztibe lesz sűrűn részed. Viszont nem árt tudni, (és ezzel nem akarlak megijeszteni, sem mást megbántani) de a legnagyobb gond pont ezt, hogy tizenéves kislányok úgy néznek ki mint a húszévesek. Pont Fb-n láttam hogy egy 13 éves kislány eltűnt, de az úgy nézett ki mint egy 20 éves. És ez nagyon nem jó! Szóval ne aggódj, jól teszed hogy nem engedsz meg neki mindent, mert annál rosszabb! Az ilyen lázadó tinik nagyon visszatudnak élni a szüleik bizalmával.

Hülyeség, hogy hagyni kell hogy azt csináljon amit csak akar, mert ezzel teljesen kicsúszik az irányítás a kezedből, és a végén már az sem ér semmit ha megveritek. Kicsit beszélgess vele hogy ne másokra akarjon hasonlítani, mert az nem egészséges.

2017. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%
"Egyébként én most döntöttem el, vagy küldöldön fogom nevelni a gyerekem, ahol nincs ekkora megfelelési kényszer, hanem egyenranguak a diákok, vagy egy olyan erös gimibe fogom beiratni, " - ez nagyon rosszul kezdődik... a középiskolát jó esetben a fiatal maga választja, a szülők, ofő, stb már csak segítenek...
2017. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
10%

Először is nyártól mehet diákmunkára nyáron és onnantól kezdve olyan műkarma lehet,amilyet csak kitalál.

Másodszor meg ne akarjon ilyen kis hülyéknek megfelelni,hanem legyen azon, hogy a saját közönségét megtalálja,mert valaki felnőttként se sokkal bonyolultabb ennél.Valahogy ezt kéne tudatosítani benne.

2017. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem fogok egyenlőre engedni. Ha most megváltoztatom az adott szavamat, akkor ezt úgy fogja elkönyvelni hogy egy kis sértődöttséggel bármit elérhet. Megpróbálok kitalálni valami kompromisszumot, jó témazáró jegyért például.

A 2 legjobb barátnője(iker lányok) akiket én is jól ismerek, más osztályba kerültek egy évfolyamon belül. Megértem hogy keresi a barátokat, önmagát... Az erősebb gimikben, ahova a kislány is jár, klikkesednek a gyerekek, inkább a jómódú/középosztálybeli diákok járnak ide és megy a verseny hogy kinek vesz/enged meg többet a szülő. Ezzel se én, sem az édesapja nem szeretnénk versenyezni, ne ez legyen a mérvadó.

Ma délelőtt együtt főztünk, nem láttam rajta hogy ma is rágná magát a témán. És igen, eddig az 4 éves fiammal volt hogy nem tudtam eléggé lefárasztani, most úgy néz ki váltják egymást a féltestvérével. Jó lenne ha itthon lenne apu, számolom a napokat visszafelé...! ((:

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

2017. szept. 23. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!