Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lesz valaha felelősségteljes...

Lesz valaha felelősségteljes férfi belőle, meg fog változni?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyunk együtt és szeretem, de a pénzügyek miatt kezdek besokallni. Az első pár hónapunkban (minimálbért keres) a pénz az albérletre és a hiteltörlesztésre ment el. Aztán összeköltözés után kitalálta,hogy ő akváriumot szeretne, nagy nehezen kb 2 hónap után engedtem neki,az is lett kb 20-30000 Ft (és még nincs 'kész'). Most újabb 3 hónapra el lett kötelezve,mert kamatmentes hitelre vett laptopot. Fizetés utáni héten kb 15000 Ftból élünk,amit otthonról kapok pénzt (mert én még tanulok) abból vásárolok be (kaját,tisztálkodó-tisztítószereket,mindent) + az otthonról kapott kaját esszük kb 2-3 napig. Ha nem kapnék otthonról segítséget,egyszerűen el sem tudom képzelni,hogyan tudnánk megélni. Most nyáron megyek dolgozni,de azt a pénzt félre szeretném jogsira. Neki sincs még (22,5 éves), de nem is látom, hogy a közeljövőben lenne, egyszerűen semmire se rak félre pénzt, nem spórol, hó végére 0 Ft a számlán...


Nagyon szeretem, de én ennél sokkal felelősségteljesebbnek gondolom magam és nem tudom meg fog-e valaha változni...


2010. máj. 28. 08:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Jól értem hogy te havi 15 ezer forintot és két három napi kaját teszel be a közösbe?Megengedted neki hogy vegyen akváriumot?

Minimálbérből nem igazán lehet félretenni.

2010. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


jogosak az aggodalmaid szerintem.... ilyen anyagi körülmények között az akvárium meg a laptop hitelre tényleg nagyon fontos :S Mások pont fordítva csinálják. Próbálnak egy viszonylag egyenletes pénzkeretet kialakítani, és ha kell vmi inkább gyűjtögetnek rá.

2010. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Lehet szidni, de azért ne felejtsük mmár el hogy csak egy 22 éves srácról van szó.
2010. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Nem,a havi 15000 Ft az ő fizetéséből marad,bevásárolni én szoktam az én pénzemből (ami nem a 15000 Ft,hanem több...).

2010. máj. 28. 08:27
 5/25 A kérdező kommentje:
Én se a laptop,vagy bármi ellen vagyok, mert ha gyűjtöget rá, az teljesen jól van, mert akkor ő osztja be a pénzt, ahogy ő akarja. Viszont ha hitelt kell fizetni, akkor nem mese. És tudom,hogy csak 22 éves, én viszont még csak 20 leszek, kaján, főzésen kívül másra nem szoktam nagyon költeni, és nem azért mert nem szeretnék, hanem prioritási sorrendben. Vagy eszünk vagy bulizunk elv pl. Én az elsőre szavazok...
2010. máj. 28. 08:29
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de nem minden fiatal gondolkodik így.

Ráadásul a fiúk később "érnek".

Arra ne várj hogy majd megváltozik.Az emberek nagy többsége nem nagyon változik max. egy darabig eljátsza a változást de egy idő után úgyis kiesik a szerepéből

2010. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú meló de nem lehetetlen a küldetés. Egy fiatal pasiról van szó, gondolom eddig a szülőkkel élt, tehát nagyo nnem kllett költenie pl rezsire, kajára és most hirtelen nem engedheti meg magának azokat a cuccokat mint régen. Állj a sarkadra, végülis ahogy látom közös a kassza neked is van beleszólásod mire megy el a pénzetek. A párom ugyanez volt régebben csak kocsi témában, de néhány év alatt (most 28) azért benőtt a feje lágya :)
2010. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
csak akkor fog változni ha ő is úgy gondolja másképp kéne élni, gondolkodni
2010. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Már 4 éve külön él a szüleitől,egyetem miatt költözött el,csak aztán abbahagyta...nehéz,nagyon nehéz,mert együtt képzeljük a jövőt,csak én nyugodt,biztos megélhetést és életet szeretnék,ő meg...ő is gondolom,csak ő meg a jelennek is élni akar.
2010. máj. 28. 08:35
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
Még most neveld meg az én párom 25 éves, 5 éve vagyunk együtt, bár ő többet keres mint a minimálbér, soha nem marad a fizujából max 10ezer Ft...Magától nem fog megváltozni, szankciókat kell bevezetni...Én is próbálkozom:S Ja és hozzáteszem,h én is keresek, és ált-ban én vásárolok be,én veszem a tisztítószereket, ő csak a csekkekre adja oda a pénz felét:S
2010. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!