Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvehetik tőlem a fiamat?

Csillag23 kérdése:

Elvehetik tőlem a fiamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap elindittam egy gyerek elhelyezési pert. Anyósom nem adta át a gyermeket a kérésemre, rendőrt hívtam, többször megtèpett, megrángatott és szembe köpött!(bizonyitekom nincs, csak a kisfiam, aki végig nézte) Apuka nem tartózkodott otthon. 2015 be közös megegyezéssel a gyámhatóságnal úgy döntöttunk, hogy én nevelem tovább a gyermeket, most viszont nem engedi el őt, mert most már nagy! Tegnapi telefon beszélgetésünk alatt többször elhangzott, hogy elfogja vinni tőlem, és az is hogy a tárgyalás végéig maradjon velem... Érthetetlen! A gyerek nem akart apjával menni sehova. Minden erejével azon van hogy a gyereket nála helyezzék el. A gyerek elhelyezési pernel van esély, hogy ne kerüljön apukahoz?
2017. okt. 10. 07:25
 1/8 A kérdező kommentje:
A kisfiam 5 éves!
2017. okt. 10. 07:26
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem nagyon fogják az anyukatol elszakitani, ha feltudja nevelni.
2017. okt. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát hivatalos, hogy nálad van elhelyezve?

Anyósodnak semmi köze a gyerekhez, nála biztosan nem marad.

Nem hiszem, hogy aggódnod kell. Évek óta gondját viseled.


Viszont nem hagynám annyiban, hogy nem adják vissza a gyereket, és olyan emberekkel van, akik verekednek meg köpködnek.

2017. okt. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha KÖZÖS megegyezéssel te nevelted eddig a gyermeket, nem hiszem, hogy csak úgy elvennék. Ritkán szakítanak ki egy kisgyereket a megszokott környezetéből. Ha eddig jó helye volt nálad, nem veszélyezteted, csak a nagymama pattogása miatt nem fogják az apának ítélni. Ilyen indokkal pedig körberöhögik a bíróságon, hogy " már nagy".
2017. okt. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Kicsit értelmetlen. Ha van egy gyamhivatalban hitelesített egyezség arról, hogy te beveled a gyereket, minek a gyermekelhelyezesi per? Ha anyós nem adta át a gyereke, hogy került hozzád? Fuss neki megegyszer a történetnek
2017. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ne haragudj én ezt nem értem. Azt írod 2015-ben közös megegyezés alapján hozzád került a kisgyerek, akkor most miért kellett gyermekelhelyezési pert indítanod? Azt sem értem, hogy mit keres az anyósodnál ha nálad van elhelyezve és mi az, hogy nem adta át, ha gyámhatóság ezt jóváhagyta a részedre.
2017. okt. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetöen a kérdezö nem volt összeházasodva a gyerek apjával, csak együtt éltek.

Amikor szétköltöztek, a gyámhatóságon készítettek egy nyialtkozatot a gyerekelhelyezésröl, és eddgi annak alapján volt a kérdezönél a gyerek.

Most kezdödött el a veszekedés, é ezért szeretne a kérdezö hivatalos bírósági határozatot, mivel jogilag csak az érvényes.


A kérdésre: ha eddig nálad volt a gyerek, és nincs ellened komoly kifogás (pl alkohol, drog), a gyereknek megvannak az alapszükségleteihez kellö feltételek, akkor kizárt, hogy elveszik töled a felügyeleti jogot. Viszont feltétlen kérd a láthatás hivatalos szabályzását is, mert különben a hasonló incidensek napirenden lesznek, ami a gyereknek sem tesz jót.

2017. okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Köszönöm a magyarázatot. Én ezt ki nem hámoztam volna a leírtakból.:D
2017. okt. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!