Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van rá esély, hogy egy férfi...

Van rá esély, hogy egy férfi megváltozik a gyerekkérdést illetően?

Figyelt kérdés

Régóta együtt vagyunk 8 éve és 4 éve együtt élünk, én 24, ő 25 éves. Én már lassan (1-2) éven belül szeretnék gyereket, de rajta nem látom ugyanezt a vágyat. Amikor rákérdezek, mindig azt mondja, hogy persze, ő is szeretne, rám bizza, attól függ, hogy én mit akarok, szóval elvben benne van, de sohasem volt olyan, hogy valamelyik ismerősünk gyerekére, pici babájára csak annyit mondott volna, hogy De aranyos! Mintha nem is léteznének.

És félek, hogy a saját gyerekével is ugyanilyen lenne. Van valakinek valamilyen tapasztalata?


2008. okt. 21. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Megváltozhat, bármikor és bármitől.

Arra figyelj, hogy amikor majd konkrétan arról döntesz, hogy MOST jöjjön a gyerek, ő is legyen benne a döntésben.

De azt ne várd, hogy ő kérje tőled.

És az is lehet, hogy marad a mostani véleménye... lehet, hogy a gyereket miattad fogja vállalni, nem maga miatt.

2008. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Elmesélem, hogy én mikor megismertem a párom, abszolut nem volt gyerekszeretö, söt, kifejezetten ha mentünk valahova és volt ott kisgyerek, irritálta, és együtt voltunk már akkor is 2 éve, majd mindig mondogattam hogy jo lenne egy pici, mindig mondta majd ráér még, majdegyütt voltunk már 3.5 éve mondtam hogy mostmár ha komolyan gondolja szeretnék gyereket, ö ezt átgondolta, és azt mondta jo, és képzeld, legjobb apa azota is, pelenkázza, fürdeti, tehát minden meg van, azért mert ez az övé !!!Tehát más gyerekét ö sem kultiválta, de ahogy neki lett megváltozott, egész más, hidd el, ö is ilyen lesz, végül is rájön, hogy az övé. Szerintem beszélj vele én is 24 voltam mikor ezt megbeszéltük.
2008. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon nagy változás egy gyerek válalása egy jól működő párkapcsolatban, és ezt a megszokott, bevált, működő életvitelt a férfiak sokkal nehezebben adják fel.

Egy nő sokkal inkább vágyik nemiségéből adódóan gyerekre, mint egyx férfi. De ez így természetes.

Sőt, nagyon is jól kezeli azzal a helyzetet, hogy átadja a végső döntést neked, mint nőnek, leendő anyának.

Biztos, hogy jó apa lesz belőle! Sok sikert nektek!

2008. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te nő vagy. Minden gyereket aranyosnak látsz ás minden kisgyerek felébreszti az anyai ösztöneidet. Ez így van rendben. A párod meg férfi, más gyereke nem hatja úgy meg, ez is természetes, bár vannak férfiak (ismerek ilyet), aki olyan profin bánik más gyerekeivel, mint a legjobb anya és még élvezi is. Ettől függetlenül nem ez az általános. A legtöbb férfi a saját gyerekénél jön rá, mit is jelent egy gyereket szeretni. Ha egyébként szeretne gyereket, akkor minden rendben. A saját gyerekével egész más lesz, hidd el! Két dologra figyelj majd: vond be a gyerek körüli teendőkbe, amennyire csak lehet, de ne erőszakold rá, amit nagyon nem akar (azért egy kis rábeszélés kellhet mondjuk a pelenkázásnál). Ugyanakkor tudatosan figyelj rá, hogy a gyereketek érkezése ne szorítsa háttérbe a kapcsolatotokat. Kedveskedj neki is, érezze továbbra is, hogy szereted.

Jó apa lesz, bízz benne!

2008. okt. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
szerintem a saját gyerekéért ölni tudna majd!!nekem van ismerősöm,figyelj,az szinte levegőnek néz minden gyereket,de mikor nekik lett!!hujjjúúúj,az az isten!!!ne aggódj,a férfiak nem olyanok mint mi,hogy képesek vagyunk gügyörészni egy vadidegen gyereknek!szerintem nincs okod az aggodalomra!
2008. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
A férfiak többsége később érik meg erre a nemes feladatra...amit írtad a te párod se határolodik el a baba kérdés elől, de szerintem számára fura 1 kisbaba, nem tud vele egyenlőre mitkezdeni, ha ott lesz a kezében a közös babátok, megláttod rá se fogsz ismerni, majd akkor törnek elő az apai ösztönök, na és a dagadó büszkeség:)
2008. okt. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Én nő vagyok,szeretnék babát, de pl nem tudom produkálni azt a sikítozást meg "óóóóóótekisgyönyörűségezés"-t, amit minden más nő bármely kisgyermek megpillantásakor. Ne bánd, hogy a párod nem ilyen: ahogy előttem is mondták, az a fontos, hogy a sajátjánál milyen lesz. Még fiatalok vagytok, és igazából nem azt mondta, hogy nem akar gyereket. Az,hogy nem olvad el egy kisbaba látványától, szerintem egyáltalán nem baj.
2008. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!