Alkoholista anyuka?

Figyelt kérdés
Anyukám már 6 éve alkoholista. Eleinte nem ivott sokat,volt,hogy 9 hónapra abba is hagyta.Általában amikor hónap végén nincs pénzünk,akkor nem nagyon tud inni,de olyankor sokkal normálisabb lesz.Mostanában napi 2 l kannás bort meg iszik,cigizik is,de az napi 4-5 szál vagy 7. Nagyon félek,hogy nem fogja megélni a diplomámat,unokáit,férjemet.. Sokszor sírok.Azaz mingig a piálása miatt,sokszor mondtam neki,hogy könyörgöm menjen elvolnóra,de akkor meg azt mondta,hogy ott simán ki tudna menni piálni,az csak rosszabb lenne. Meg,hogy simán le tudna szokni,meg tök egyszerű.Akkor miért nem tud már 6 éve? Apukámmal elváltak,sokat keres,de rám szarik,ballagásomra nem akar eljönni munkára hivatkozva,de a nője egy telhetetlen kis csitri,aki még nem is látott engem.Anyukám már munkája miatt is kicsit levert,állítólag az anyagi gondok miatt iszik..Meg sokszor mondja,hogy miért flegmázok vele? Ha részeg,és járni alig tud,mit vár el tőlem? Hogy el kezdjem babusgatni,hogy milyen jó dolgot csinál?Ha 18 felett lennék,akkor nem tettem volna fel ezt a kérdést,mert akkor megpróbálnám én eltartani,vagy elhúznék a francba.De szeretem mindezek ellenére,mivel az anyám..Már fogalmam sincs,hogy mitévő legyek,már az ideg összeroppanás szélén vagyok 14 évesen..

2013. máj. 11. 09:04
 1/3 dani900 ***** válasza:

Nem sokat tudsz úgy igazából tenni anyáddal. Hogy abbahagyja a piálást, neki kell akarnia, hiába dugná be akárki az elvonóra, ha ő nem akarja, kijön, aztán folytatja, ahol abbahagyta.

Neked viszont van lehetőséged ebből tanulni, a rossz dolgokat át lehet formálni pozitívakra, ha elég ügyes vagy, tanulhatsz a hibáiból ,és felnőttként sok hasznát fogod venni.

Sokminden van még, amit el lehetne mondani, de a legfontosabb, hogy próbáld nem annyira személyes ügynek venni, azt nem fogod bírni, inkább úgy nézd a dolgokat, mint külső szemlélő, fogadd el, hogy anyád felnőtt ember, szíve joga úgy élni, ahogy akar, tartsd tiszteletben, és közben eldöntheted, hogy te milyen életet szeretnél, és aszerint tanulj, és dolgozz magadon.

És egy kis agytágítás ;) http://www.youtube.com/watch?v=KjLgirlLwAs

2013. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Probálom ezt tenni,de én attol félek,hogy nem él pár évnél többet.
2013. máj. 11. 10:24
 3/3 dani900 ***** válasza:

Akkor legyél egy kicsit durvább vele, de igazságos.

Mondd el neki: Anyu, folytathatod az ivást, meg cigizést, de ezek meg fognak ölni. Meghalsz, ha nem változtatsz. De, a te döntésed, más nem tud rajtad segíteni, abbahagyhatod, és esélyt adhatsz magadnak egy jobb életre, vagy feladod. Ezt a kettőt választhatod, de, ha feladod, rám ne számíts, én nem veszek benne részt.


Tudom, ezeket a saját anyádnak rohadt nehéz lesz elmondani, de mást nagyon nem tehetsz, és, ezeket lehetőleg józan állapotában mond el neki, akkor még talán eljut a tudatáig.

2013. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!