Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban vagyok és ezt már nem...

Bajban vagyok és ezt már nem bírom?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy lassan egy fél éve, elköltöztünk Amerikába. Már a repülőtéren, amikor megérkeztünk rosszul éreztem magam. Hiányzott minden. De akkor ez nem érdekelt, próbàltam pozitívan hozzàállni a dolgokhoz. Pár hét után, találtunk lakást, amibe beköltöztünk, aztán sulit is. A suli, maga volt a pokol! A nyelvel sosem volt gondom, viszont sehogy sem tudtam beílleszkedni. A szüleimnek erről egy szót sem szóltam. Eljött a nyár. Magányos voltam(/vagyok). A régi barátaimmal, nagyszüleimmel próbáltam mindennap beszélni. Esténként, mindig sírtam. Honvágyam volt, hazaakartam menni, hiányoztak a barátaim, egyedül éreztem magam. A szüleimnek persze,mindig azt mondtam, hogy minden oké, minden rendben van. A nyár végére, belefáradtam a sok színjátszásba. Egyik nap, kitörtem. Csak feküdtem az àgyamba és azon gondolkodtam, hogy hogyan lehetnék boldogabb. Apu megkérdezte, hogy mi a bajom. Először hanoztam, de aztán kiadtam mindent, ami a lelkemet nyomta. Apu megértett, anyu viszont nem. Elkezdett velem kiabálni, hogy nincsenek is otthon barátaim, márpedig Ő itt maradt, ne nyávogjak, a nagszüleim nem haltak meg, stb. Belenyugodtam. Még mindig rosszul éreztem magam. Senki sem ölelt meg. Nem mondta azt, hogy minden rendben lesz. Még mindig pozitív akartam maradni. A suli szeptemberen elkezdődött. Egyébként, otthon a rajzon kívűl, mindenből ötös voltam. Mostanra, viszont zavar hogy nem vagyok jó tanuló. Hogy rontottam. Szerencsére jó osztályt kaptam, kezdem magamat jobban érezni. Erre elköltözünk, egy messzebb lévő lakásba, úgy hogy sulit váltok. De én félek. Végre valami jó történik az életembe, aztán ezt is el kell dobnom. Próbáltam a szüleimmel beszélni, de mindenképpen sulit váltok. Azt hajtogatják folyamatosan, hogy jövőre amúgyis gimis lennél. Ja, igen. A gimi. Már kivàlasztottam. A szüleimnek persze nem tetszik, nem akarnak oda iratni. Mostanra, viszont belefáradtam. Úgy érzem, hogy akármit is csinálok, sosem fogok nekik megfelelni. Folyton veszekednek velem, hogy mi a bajom, de ha elmondom, akkor meg kiabálnak velem. Hónapok óta nem eszem rendesen. Nincs étvágyam. Elment a kedvem, az élettől. Magányos vagyok, nem tudom senkinek sem elmondani a problémáim. A régi életemet szeretném. Ne gyertek azzal, hogy barátkozzak, menjek ki a parkba, stb. Én nem tudok kimenni és egyszercsak odamenni valakihez hogy "Hé, te! Leszel a barátom?". Nem tudok senkihez sem fordulni! Mit tegyek? Már nem tudok reménykedni. Nem hiszek már abban, hogy légy pozitív, higgy magadban... Mert ràjöttem, hogy hülyeség.

13/L



2015. szept. 15. 00:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Véglegesen költöztetek ki vagy csak ideiglenesen?
2015. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Teljesen véglegesen. És elnézést, a helyesírási hibák miatt, sajnos elég sokat felejtettem.
2015. szept. 15. 00:17
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
A nagyszüleid nem vállalnák, hogy náluk lakj?
2015. szept. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
A nagyszüleid vállalnák, hogy nevelnek?
2015. szept. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hála Istennek, ha minden igaz, decemberig kiköltöznek, a keresztanyámmal. Annyira hiányoznak már! Szerintem jobb lesz velük! De addig, én beleőrülök a magányba!
2015. szept. 15. 00:25
 6/31 anonim ***** válasza:
43%
De úgy nem kapod vissza a régi életedet, Te haza vágysz, Magyarországra.
2015. szept. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
6%

Akkor már van valami távlatod, amit várhatsz.

Nem biztos, hogy neked kifejezetten az a bajod, hogy kiköltöztetek, a kamaszkor amúgy is egy nehéz, érzékeny időszak, lehet, hogy itthon is depressziós lennél.

Amerika egy összehasonlíthatatlanul jobb ország, mint a mostani Magyarország (bár nem tudom, melyik városban vagytok), hosszú távon biztos, hogy azzal jársz jobban, hogy ott élsz. Mivel nincs rá esély, hogy hazajöjjetek, így kénytelen vagy megbarátkozni a gondolattal. A gyerekek könnyen barátkoznak, nyitootnak kell lenni, előbb-utóbb mindenki talál barátot minden környezetben. Itthon se egyszerű egy iskolaváltás, de azért hamr túljutnak a gyerekek a kezdeti nehézségeken. Várj egy kicsit, légy nyitott és majd megtalálod a helyed és jól fogod magad érezni.

2015. szept. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Tudom...

Hiányzik minden. Kivéve akkor, amikor a belvárosbam vagyok. Engem szó szerint megnyugtat, amikor látom a felhőkarcolókat és a sok embert, főleg este. De nem mindig van alkalmam, bemetrózni a városba. Pedig itt, csak az az egyetlen hely, ahol "otthon" érzem magam.

2015. szept. 15. 00:33
 9/31 A kérdező kommentje:
Mindenképpen erős szeretnék maradni. Csak ez nagyon nehéz úgy, hogy hónapok óta nem vagy otthon, hogy nincs barátod, nem látod a szeretteidez. De nem szeretném feladni. Csakhát, mondani könnyű...
2015. szept. 15. 00:36
 10/31 anonim ***** válasza:
69%
ne lovald magadat enyire bele az állomképeidbe
2015. szept. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!