Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kivitelezni a...

Hogy lehet kivitelezni a külön kasszát?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel tervezünk összeköltözni, de egyelőre nem szeretnék még vele teljesen közös kasszán lenni, tehát hogy egy számlára megy mindkettőnk fizetése és onnan költünk. Hogy lehet a gyakorlatban megoldani, hogy a közös dolgokat elosszuk? Természetesen a bevételünkkel arányosan szeretném megosztani a kiadásokat is. Ti, akik külön kasszán vagytok, hogy csináljátok? Ki kezeli a pénzt? Hónap végén elosztjátok a költségeket esetleg? Vagy van egy harmadik, közös számlátok amire feltöltitek a havi kiadásokat?

Köszi és üdv!



2017. okt. 30. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Számoljátok ki, mennyi egyhavi költség, azt beteszitek egy malacperselybe fizetésarányosan, a többi meg saját zsebpénz.
2017. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem engem kérdeztél, mert mi közös kasszán vagyunk, DE külön számlán. Mindenkinek a fizuja a sajátra megy. De nem felezgetünk dolgokat. Úgy oldjuk meg, hogy pl az én számlámról vonják a közüzemiket. A párom vesz le kp-t, ebből megy az ebéd az oviban/suliban. Nagyobb bevásárlást ő fizeti, én tankolok. De ez változik is. Ha hó vége felé egyikünk szól, hogy már nem sok van, akkor a másikunk fizet. Nálunk így alakult ki, nem beszéltük meg.
2017. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat srácok!
2017. okt. 30. 22:30
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
A rezsit meg lehet oldani díjnettel, mindent oda kértek, és elosztjátok, melyik számlát ki fizesse be. Ha átalánydíjasak a közüzemi szolgáltatások, még egyszerűbb elosztani. Lehet fizetni ott a felületen bankkártyával, vagy beállítható, hogy adja át valamelyikőtök internetbankjának, a másik meg átutalja a rá eső összeget. Kaját, tisztítószereket, egyéb közös kiadásokat fizethettek felváltva, ha valamelyikőtök elég analitikus alkat, vezethet házi költségvetést, vannak erre a neten letölthető cuccok, de egy egyszerű excel is megteszi. Ha van differencia a hónap végén, akkor elszámoltok. Plusz számla is megoldás lehet, két bankkártyával, amire mindenki beteszi a részét, de annak költsége van, és kell pár hónap, mire meglátjátok, kb. mennyi a havi keret, amit költötök.
2017. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Mi az albérletet felesben fizetjük, a kaját, amiből mindketten eszünk elfelezzük, vagy ha egyszer én fizetném, akkor legközelebb ő fizeti, ugyen ez a bútorokkal, konyhai eszközökkel... ha meg van valami kaja, ami esetleg sokba kerül, vagy használati tárgy, azt az fizeti, aki meg akarja venni.


szóval pl. ha elmegyünk élelmiszerboltba, ha a legtöbb kaja közösbe megy és azon kívül van pár, amit csak én eszek, és pár, amit csak a barátom eszik, akkor a kasszánál a fizetésnél, elfeleztettjük az összeget a pénztáarossal,

viszont, ha veszünk közös kaját és az egyik fél nagyságredileg többet vesz mint a másik, akkor a közös kaját szét osztjuk, hogy nagyságrendileg egy árban legyenek és mindenki hozzárakja a sajátját és úgy fizetünk. :)


remélem nem túl zavaros

2017. okt. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

1. Jó megoldás, ha egy kicsit fölébecsülitek a havi költségeteket, az arányosan elosztott összeget egy 3. számlára utaljátok, ami marad rajta, az közös megtakarítás. Akkor nem kell "filléreskedni", hogy a "villanyszámlát én fizetem, a vizet te, de víz több, és mivel úgyis én keresek többet, akkor én még veszek egy liter benzint is:S"

2. Meg lehet becsülni a kiadásokat és nagy vonalakban elosztani: melyik tételt ki fogja fizetni - ezt időnként célszerű felülvizsgálni, hogy ne boruljon fel az egyensúly.

2017. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Egy 3. bankszámlának van azért rendesen plusz költsége.

A szétosztást amiatt nem tartom jó ötletnek, mert mi van a nagy bevásárlásnál? Ott nagyon el lehet kezdeni fillérba..óskodni, mert nyilván ha az egyik fél keres 150 ezret, a másik 450-et például és a kisebb fizetésű partneren a sor, ott fájdalmasabb kicsengetni a nagy bevásárlás végösszegét.

Nektek kellene így tudni, mennyi a havi költség és annak ki mekkora részét tudja belerakni, aztán úgy széttolni a költségeket.

2017. okt. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Az első leírta a lényeget!

Teljesen mindegy, hogy ki mennyit keres, mert a fizetés kinek-kinek kizárólag a saját érdeme (végzettsége) szerit történik, és nincsen hozzá köze a másik félnek.

Ha pl. az egyik fél hosszú éveken keresztül -sok mindenről lemondva- képezte magát, annak nem is értem, hogy miért kellene helyt állni anyagilag a másik fél helyett is, aki ez idő alatt csak bulizott?!

Tehát a rezsi az fele-fele! A többi pedig a saját bankszámlára megy.

Azután ha már látni, hogy komollyá vált a kapcsolat és pl. jön e gyerek, akkor újra át lehet gondolni a dolgot.

2017. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Ha egy pár összeköltözik az már egy közös életközösség.Ott már szerintem a 'mi' dominál.Nem is értem...ha az egyik sajtot akar enni a másik meg nem akkor vegye meg magának?Nevetséges.Ha nem akar közösködni valaki akkor éljen egyedül.
2017. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Pontosan így gondolom én is mint az utolsó vàlaszoló!Nekem ez olyan fura...Vàsàrlàsnàl elfeleztetni a pénztàrossal...Mi van pl,ha valaki megbetegszik?Több hónap tàppénz?Akkor éhenhal,mert pici a tàppénze?
2017. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!