Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy párom rám...

Lehetséges hogy párom rám irassa az 1/3 házrészét?

Figyelt kérdés

Párom még gyerek korában örökölt egy házat a két testvérével együtt. Párom rám szeretné iratni mert az egyik testvére követelné tőle.. De ingyen.

Meg tudja oldani,hogy az én nevemre kerüljön a része. Anélkül, hogy a testvéreivel ugymond hadakozzon.



2017. okt. 31. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

De mi alapján követeli az a testvér?!

Ha egyenlő részben örököltek hárman, akkor nem követelheti csak úgy. Ha követelőző pl be akar költözni, és azt akarja, hogy csak az övé legyen a ház, akkor fel kell értékelni, és kifizetni a többi örököst.

Leírhatnád részletesebben is.

Egyébként úgy tudom, hogy amíg közös a ház, addig csak úgy "adhatja " el a részét, ha a többi tulaj is beleegyezik.

2017. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha a követelés jogos, akkor eleve nem lenne érvényes a rád íratás, emellett ebbe a többieknek is bele kell egyeznie
2017. okt. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most nem értem.

A párod még gyerekkorában örökölt. Oké. A testvére pedig követelNÉ tőle, ami jövőidő. A testvér, ha eddig nem követelte, em tud még az öröklésről, vagy mi?

Vagy te próbálod ezt bebeszélni a palidnak, hogy rád írassa a házrészt. Ez esetben kérdésedre a válasz: ha a párod elég hülye, lehetséges.

A tesó hiába követeli, nem adja, és kész. Akkor megyek én is a szomszédba követelni, ha ilyen könnyen megy.

2017. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tök felesleges lenne rád íratnia a részét, mert ha egyenlő részben tulajdonosok akkor a testvér nem követelhet semmit.

Most magasak az ingatlanárak, a legjobb az lenne ha megegyeznének az eladásban és mindenki menne a maga 1/3 részével, mert az ilyen dolgok csak mérgezik az emberek életét.

2017. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Míg él a részét annak ajándékozza akinek akarja. De csak akkor illetékmentes, ha egyenesági rokonnak adja.Szerintem a házastárs annak minősül, de nem vagyok benne biztos. De ha házasok vagytok akkor felesleges, a halála esetén te örökölsz, nem a tesók. Ha csak élettársak vagytok azt papírozzátok le mihamarabb, sajnos most a családban szembesültünk vele, hogy 20 év életközösség mit sem ér papír nélkül, minden egy sose látott testvérre száll, ház, kocsi, minden.
2017. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

"– egyedüli örökösként: A magyar jog az özvegyet csak leszármazók és az örökhagyó szülei hiányában tekinti önálló örökösnek. Ebben az esetben azonban az ági vagyon kivételével az egész hagyaték őt illeti."


A kérdésben szereplő ingatlan ági vagyonnak számít.

2017. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"ha egyenesági rokonnak adja.Szerintem a házastárs annak minősül,"


Egyenesági rokonok akik egymás leszármazottai vagy egymás felmenői. Érts gyerek, unoka, dédunoka, szülő, nagyszülő, dédszülő stb. Sem a testvér (ő oldalági) sem a házastárs (ő nem rokon).

2017. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját részét rád írathatja (ajándékozással), de nem lesz ingyen, illetékköteles. A két testvérével aztán majd te "hadakozhatsz", mivel az ő részük az attól még az övék marad.
2017. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
a kérdésből arra következtetek, hogy valaki már megint azon filózik, hogy húzzon le valakit...
2017. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választhat!

Sokat segítettetek

2017. okt. 31. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!