Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, ha nem akarom, hogy...

Jogos, ha nem akarom, hogy apám a nevemre írassa a telket?

Figyelt kérdés

Apám eléggé lusta, alig dolgozik, sőt. Szinte már mindenen hitel van, többek között a telken is (több, mint 3m Ft). Nagyon ritkán járunk ki oda, apám nem is foglalkozik vele, a zár sem jó a kapun és tartok attól, hogy bárki bemehet oda, stb. De ez már más kérdés.


Nyáron egy teherautóját a nevemre íratott (én bolond, alá is írtam a papírokat). Pár hete a bankba bementem, hogy szüntessem meg a számlámat, mert nem használom. A nő mondta, hogy majd' 10.000 Ft incasso van a számlámon. Majdnem idegrohamot kaptam. Először a Vatera-ra gondoltam, de utána jártam. Kimentem a telekre (oda vagyok bejelentve) és nem egy postai értesítő szelvény jött a nevemre, majd a NAV(?)-tól egy hivatalos levél, amiben lényegében az állt, hogy az autó után kell fizetni 34.000 Ft-ot (ebből valahogy 8.000 Ft lett és a késedelmek miatt a számlámon a 10.000 Ft-hoz közeli összeg, azóta kitudja mennyire hízott fel az összeg).


Lényeg a lényeg, hogy apám fülét rágom hetek óta, hogy kerítse elő a pénzt minél hamarabb, nehogy még több legyen az összegből, de ez mellékes.


Nem olyan régen mondta, hogy tisztázni fogja a tartozását (magam sem tudom miből, hogyan) és a nevemre fogja íratni a telket.


Jogosan nem tartom ezt jó ötletnek?


19l



2013. okt. 27. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem írod alá, akkor nem lehet semmit a nevedre íratni.
2013. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Adjátok el a telket és törlesszetek. Én sem engedném.
2013. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem akarja eladni a telket, de szerintem nem kell e miatt aggódnia, mert elfogják venni tőle...


Természetesen nem akarok semmit aláírni ezek után!

2013. okt. 27. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Ezt amúgy totál nem értem. Egy jelzáloggal terhelt telket nem lehet eladni sem elajándékozni a bank beleegyezése nélkül tudtommal. A bank meg hülye lenne kiengedni a hitel fedezetét.


Az autó után érthető, ott valószínűleg valamiféle adóról (pl. teljesítményadó, esetleg biztosítás) nem fizetéséről van szó, nem hitelről.

2013. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Velük élsz? Ők tartanak el? Ha nem függsz tőlük akkor kijelentheted, hogy van 2 hete oda adni neked a pénzt amit te befizetsz. És innentől kezdve az összes ilyen ügyben a szükséges összeget a határidő előtt legalább 14 nappal oda adja. Ha egyszer is csúszik akkor már viszed is eladni az autót az első neppernek aki hajlandó érte pénzt adni.

2013. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eszedbe se jusson aláírni!


Tartsd magadtól jó távol, ha ilyen sötét, zűrös ügyei vannak.

2013. okt. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nemnemnemnem!!! soha ne tegyél ilyet, ne írj alá semmit, ne vegyél fel neki semmiféle hitelt...semmit!!! ne érdekeljen, hogy zsarolnak, sírnak akármi...ne tedd...férjemmel még másfél évig nyögjük a hitelt ugyanilyen miatt...(vele felvetettek anno régesrég hitelt...mindegyis...)

ne irj alá semmit! ne legyen a neveden semmi! és ne vegyél fel neki semmit!!!

2013. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!