Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim elváltak,18 évesen...

Szüleim elváltak,18 évesen milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a szüleim már nagyon régen elváltak. Édesanyámmal élek, apámmal meg minden második hétvégét töltök. Nyáron ez egy picit változik, olyankor van hogy több mint egy hétre elvinne, elvisz. Most hogy már 18 éves vagyok, és eléggé megnehezíti az életemet hogy állandóan a város két végén vagyok, mondhatom azt hogy én ekkor és ekkor megyek apámhoz, van beleszólásom?


Vagy ha van valakinek tapasztalata ezzel, hogy miután "felnőtté" vált, hogy történtek ezek a dolgok, megoszthatná velem..


Nem akarok édesapámnak rosszat, de nem tudja megérteni hogy ha több mint egy hétre elvisz nyáron az otthonomtól, a barátaimtól, az életemtől, az nem jó nekem...


2010. máj. 30. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Persze mondhatsz nemet:) Beszéld meg apuddal hogy akkor vigyen el amikor neked is jó,amúgy meg egy hét nem a világ.
2010. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Persze hogy van beleszólásod már nem kisgyerek vagy hanem nagykorú.
2010. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem 18 évesen már te felelsz magadért, és "azt csinálsz, amit akarsz". :)

Mondd meg apudnak, amit gondolsz, és amit érzel.:)

2010. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
59%
én 17/L vagyok és nekem dettó elváltak a szüleim még régen, nekem is úgy volt h 2hetente 7vége meg a nyarak másh.. de nekem még rosszabb volt mert más városban lakik, általánosban még ez ment is de amikor középsulit elkezdtem akk már teljesen én döntöttem arról h mikor megyek és mennyi időre. Ezzel nincs semmi baj, ültesd le apudat h nem vagy már kislány és vannak barátaid meg kell h értse a helyzetet, keressen magának egy új társat és nem lesz magányos ;)(am se jó ha rád akaszkodik mert akk nem tudod élni a saját életed) ha nekem ez 15 éves koromtól így van neked sem kell paráznod:)
2010. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Már felnőtt ember vagy. Senki nem szólhat bele a döntéseidbe. Ha fognád magad és elmennél a világ végére, abba sem szólhatnának a szüleid. Szóval nem az, hogy van beleszólásod, hanem CSAK ÉS KIZÁRÓLAG TE DÖNTHETSZ!!!
2010. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Igazából erre 14 éves korod óta van lehetőséged :)

Mondjuk akkor még volt egy "keret" amenyi időt a papádal kellet töltened, de már akkor is te dönthetted volna el, hogy mikor mégy :)

Most 18 évesen már találkoznotok sem kötelező. Teljes mértékben Te dönthetsz :)

2010. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
18 évesen oda mész, ahova akarsz, de a jó viszonyt nem ártana fenntartani apáddal. magyarázd el neki, hogy szívesen meglátogatod, de mivel önálló életed van, nem megy már, hogy betáblázzák az idődet.
2010. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ/véleményt mindenkinek, természetesen a jó kapcsolatunkat semmiképpen nem akarom kockáztatni, meg fogjuk beszélni, de pár dolgon változtatni kell, az biztos...
2010. máj. 30. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!