Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is butasag utazasr...

Szerintetek is butasag utazasra kolteni a penzt?

Figyelt kérdés

unnepek alkalmabol osszejott a csalad es emlitettem merre jartam az utobbi hetekben

szuleim teljesen kiakadtak, hogy mennyire sok penzt "elverek" utazasra ahelyett, hogy inkabb neznem otthon a discovery csatornat ami ingyen van


nincs autom, nem veszek draga ruhakat, nem jarok szorakozni, nem cigizem

2-3 hetente jarok kulfoldre alkalmankent 200-300 euro ertekben


2017. nov. 1. 08:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
A tévében is vannak ilyen szempontból érdekes csatornák és műsorok, sőt, a Youtube-on is, én is szívesen nézek ilyen felvételeket, de nem ugyanazt az élményt adja, mint amikor ott vagy. :-)
2017. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%
Meghallgatod szépen őket, aztán csinálod, amit akarsz. Az utazással szerzett élményeid örökre megmaradnak, az egyik leghasznosabb módja a pénzköltésnek az utazás szerintem. Ne hagyd, hogy a rokonok befolyásoljanak, teljesen igazad van, ha szeretsz utazni, utazz.
2017. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

A lehető legjobb dolog utazni.


Mi is ha tehetjük elmegyünk erre-arra.

Svájcban élünk, szóval belföldön IS rengeteg a látnivaló, kb. életünk végéig sem lesz elég :).


Viszont így szerzel élményeket.

2017. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Megjelent a lepontozó brigád, látszik, hogy a mai munkaszüneti nap...
2017. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

Ha a te véleményed ellen vannak, akkor lepontozó brigád van, mi?

Szerintem teljes hülyeség az utazás, az ember agyonárazott helyekre megy azért, hogy ugyanolyan vizet, várost meg dombot lásson, mint amit otthon. Készít róla 1500 képet amivel utána halálra untatja a rokonságot és sose néz meg később.

2017. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
Számomra óriási élmény az utazás, önállóbbá teszi az embert, más menni, mozogni, és más ugyanazt a fotelban ülve nézni egy képernyőn, ráadásul külföldön az idegen nyelvet is aktívan tudom használni, ott magyarul nem biztos, hogy megértenek, meg kell értetni magad más nyelven, és nem ugyanolyan, mint egy tankönyv.
2017. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

Ne foglalkozz vele :) Van egy szemléletbeli különbség a két generáció között. Az 50 fölötti generáció elég nagy része úgy nőtt fel, hogy holnap lehet, hogy nem lesz, ezért olyan dolgokra költöttek ami "érték". Pl inkább összekapartak egy hétvégi házat a tengerparti nyaralások helyett, mert az maradandó. Nálunk is mániákusan tartott aranyláncokat az egyik nagyszülő, mert ő még emlékezett amikor a háború után azzal fizettek a boltban, mert értéktelen volt a pénz.


Annyit ezért érdemes megtanulni attól a generációtól, hogy semmi sem garantált és kell gondolni a holnapra meg a belátható bajokra is (tehát érdemes tényleg félretenni pénzt), de az butaság, hogy mondj le az élményekről. Nagymamám mondta utólag, hogy a hétvégi ház helyett (ahova ugye füvet nyírni meg kertet ásni jártak kikapcsolódás gyanánt) mennyivel jobb lett volna azt a pénzt arra költeni, hogy valóban szórakozzanak. Hiszen az életük során nem kellett eladni, 85 évesen meg ott állt pár millióval amit semmire sem tudott költeni, mert mozogni alig tudott. Persze, ha megszorultak volna és el kellett volna adni, akkor pedig úgy emlékezett volna erre, hogy milyen jó döntés volt az a ház. Az életben mindig fogadsz valamire, hogy be fog-e következni és senkinek semmi beleszólása, hogy te mire teszed a tétet.

2017. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más az érték, de ha a megélhetésedet nem kockáztatod vele, az utazás nem pazarlás.

Én, amire hajlandó vagyok gyűjteni, és költeni (a megélhetésemen felül), az a saját ingatlan, az egészségügyi kiadások, az idősebb éveim (remélem, meg fogom élni), a tanulás, a karrierem, az utazás, az olvasás/könyvek, a háziállataim, néhány műszaki cikk (ami nekem nem csak szórakozás, de munkaeszköz is), és az, hogy kulturált öltözetben jelenjek meg, de ezeknél mind figyelek az ár-érték arányra, tehát nem azt jelenti, hogy el is verme a pénzemet, a keresetem jelentős részét teszem félre megtakarítási célból (nagyon sokan erre nem figyelnek oda), van egy keret, amit nem költök el, a többiből gazdálkodom, és nincs olyan hogy hó végén koplalok, magamat tartom el, és nem keresek milliókat.

2017. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%
Én ilyenkor visszakérdeznék, hogy ők minek szexeltek, hiszen a jobb kezük mindig ott van és gyerek sem lett volna belőle.
2017. nov. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék hogy az utazások olyan élményeket, történeteket, emlékeket adnak amit az otthonülés soha.


Én elég otthon ülős voltam régen, most is csak a munka és a kevés szabadidő kihasználása miatti vágy mozdít ki. De sokkal nagyobb élmény elmenni túrázni egyet, vagy akár egy városba, múzeumba elnézni.


Na meg az ismerősöknek, haveroknak is izgalmasabb olyan történeteket mesélni, hogy 50 km-t túráztam egyedül az erdő közepén és még rám is sötétedett, mint azt hogy "Tegnap néztem a nat geo-t.

2017. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!