Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utólag felvehetem a férjem...

Utólag felvehetem a férjem vezetéknevét?

Figyelt kérdés
2017. nov. 8. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Igen, de annak már külön illetéke van, ugyanolyannak minősül, mintha választanál egy random vezetéknevet, ugyanúgy indokolni kell, stb.

Persze nyilván az elfogadása egy fokkal könnyebb, hiszen annál jobb érv nem kell, minthogy a férjed nevét szeretnéd viselni.

2017. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Igen 10ezer ftért plusz új anyakönyvi kivonat.2000 vagy 2500 plusz új összes irat. Legalább azok ingyenesek kivéve a jogsit meg az útlevelet ha az is van.
2017. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, de mit értesz az alatt, hogy utólag? Házasságkötés után, úgy, hogy még házasok vagytok, vagy válás után?
2017. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Házasságkötés után: igen.

Válás utan: nem.

2017. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A házasság fennállása alatt természetesen igen, bármikor. És bármelyik elfogadott formában, tehát a vezetéknevét egy az egyben, vagy -né toldással, vagy kötőjelesen, stb. Ha már elváltatok, akkor viszont nem, akármennyi ideig is tartott a házasság, és akárki is nyújtotta be a válókeresetet. De ha házasságkötéskor vagy a házasság alatt felvetted, akkor a válás után megtarthatod, nem kell visszavenned a lánykori nevedet.
2017. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha fenáll a házasság, akkor igen. 3000 Ft az illetéke és nem kell indokolni. Az anyakönyvvezetőhöz kell bemenni, vidd magaddal a házassági anyakönyvi kivonatot és az illetékbélyeget. Bediktálod hogyan szeretnéd viselni a neved, az anyakönyvvezető azonnal átírja az anyakönyvben és ad egy új anyakönyvi kivonatot. Pár perc az egész. A móka utána következik. Minden iratot cserélni, mindenhol szólni, hogy változott a neved.
2017. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy 5. írja. Keress rá, házassági név megváltoztatási eljárásnak hívják. Olcsóbb és kevésbé macerás mint egyébként a névváltoztatás. Én úgy tudom, hogy a házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezetőnél kell kezdeményezni.
2017. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a házasságkötés helye szerinti anyakönyvvezetőnél lehet. Most csináltam végig pár hónapja.
2017. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Házasok vagyunk . Házassàgkötes után jöttünk vissza nèmetországba ugyhogy nen volt időm az utlevelet ujitani meg a papirokat. Meg azelőtt nap japtam meg a jogsut a règi nevemre 😅.

Enfem zavar kicSit mindenhol magyaràznom kell hogy dee hàzasok vagyunk

2017. nov. 9. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!