Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy ezért nem beszélek...

Jogos, hogy ezért nem beszélek anyámmal már lassan egy éve? 20L

Figyelt kérdés

Szüleim 15 éves koromban elváltak, hol itt laktam pár hónapot, hol ott, de édesapámmal összességében mindig jobb volt a kapcsolatom. 19 évesen elköltöztem a páromhoz (ez iskolaváltással járt,estin fejeztem be az érettségit , most nyáron) A sztori a következő:

Édesapám barátnőjével éltem, akivel enyhén szólva nem kedveltük egymást, igazából csak a nyakamba lett akasztva kb, hogy vigyázzon rám, mert apám külföldön dolgozott. Persze ő semmit, de semmit nem csinált otthon, ellenben tőlem el volt várva minden nemű takarítás, ha megcsináltam, márpedig legtöbbször megcsináltam semmi köszönet nem járt érte, ellenben ha nem, akkor egyből ment az árulkodás apámnak. Na szóval, suli után heti pár alkalommal feljártam anyumhoz kajálni, húgommal játszani, ott ezeket a sztorikat elmondtam neki, jó volt kibeszélni. Kár volt... anyám megfenyegette a nőt, majd óriási balhé lett, nyilván apám "leverte" rajtam. Apámnál nem maradhattam, anyámhoz nem akartam menni, mert vele hosszú távon nem lehet kijönni, így viszont, hogy heti pár alkalommal láttuk, és hiányoztunk egymásnak tökéletes kapcsolatunk volt. Mint írtam barátomhoz költöztem másik városba, majd esti suliba iratkoztam be, hogy dolgozni tudjak mellette. Apámmal fél évig nem beszéltem, most már telón minden nap, de kb 2x ha találkoztunk azóta. Anyumhoz hazajártam kb három hetente, egészen addig amíg a férje majdnem megerőszakolt... Részletekre ha valaki kíváncsi majd leírom kommentben. A lényeg, hogy egyből elmondtam anyámnak, ment a nagy sírás, meg hogy itt véget vet a kapcsolatnak. Én eljöttem onnan, majd a rákövetkező napokban írtam, hívtam, de semmi. Majd jött a válasz, hogy soha többet ne keressem őt, én tehetek róla, minek kellettem magam?!!. (40-es kopaszodó, hájas, szőrös embert képzeljetek el, amikor történt az eset 3 számmal nagyobb melegítőszett és kócos haj olt az öltözékem) Azóta is együtt vannak, nyilván, mert húgomat és magát na meg a 26 éves nővéremet, aki leszbikus és velük él valahogy el kell tartani, márpedig ő nem dolgozik, csak a férje meg nővérem. Nem vártam el, hogy váljon el, lenyeltem volna a békát, és találkoztunk volna a továbbiakban ketten házon kívül, de azt írta az én hibám, soha ne keressem többet. Azóta ő már háromszor keresett barátnőkön keresztül,hogy szeret, hiányzik, egyszer sem reagáltam. Úgy érzem, ő az oka, hogy túl hamar fel kellett nőnöm, elkezdeni dolgozni és eltartani magam, számlákat fizetni, plusz a senkiházi férje is fontosabb volt neki. Eleinte nagyon hiányzott a kishúgom is, most már túltettem magam rajta, sokat gondolok rá, de eltelt egy év, ő most 3 éves lehet nem is emlékszik már rám. Plusz azt érzem, hogy nem akarok anyám szeme elé kerülni, nem tudnék a szemébe nézni, szégyenlem magam és nem tudom miért, pedig nem kéne... Mit gondoltok? Ti mit tennétek?


2017. nov. 8. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy anyád van. Adj neki esélyt. Különben ha nem lesz egy életen át mardosni fog, hogy nem tetted meg. Amúgy nem a te hibád a dolog. Őt vakította el a rózsaszín felhő. Tudnia kellett volna, hogy mi a helyes. Hibázott, te meg legyél okosabb és bocsáss meg. Amúgy vidd a párod is mikor odamész, aztán hagy nézzen a pacákra csúnyán.
2017. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, én megértelek! A nemi erőszak(nak akár a kísérlete, gondolom megtette volna, ha nem tudsz úgy védekezni) egy súlyos bűncselekmény. Az én szememben egy bűncselekmény elkövetőjének pártolása, mentegetése szintén bűncselekmény, és minősített eset, ha a saját gyerekével szemben teszi és az áldozatot hibáztatja, különösen nemi erőszak esetében. Az én saját igazságérzetem szerint anyád és a férje is külön-külön megérdemelnének 10 évet egy őrzött munkatáborban. Semmi szégyenkezni valód nincsen, és ha nem akarsz vele találkozni, nem akarod a régi sebeket feltépni, ahhoz maximálisan jogod van. Egyébként apád is érdekes egy ember, hogy "leveri rajtad" az aktuális punci túlkapásait ahelyett, hogy meghallgatná a másik oldalt is. Szerintem felejtsd el a szüleidet, és építs fel magadnak egy egészséges saját családot.
2017. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

mind a két szülőd akasztani való


sajnálom :(

2017. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után magasról leszarnám őt, felőlem meg is dögölhetne az sem érdekel.
2017. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Off: "a 26 éves nővéremet, aki leszbikus"

Nem tudom, vele milyen a kapcsolatod, de akár rossz, akár jó, ki a fenét érdekel, hogy leszbikus?


Kérdésedre válaszolva: Ha velem történne meg olyan, hogy az édesanyám új pasija megpróbál megerőszakolni és az anyám még engem hibáztat olyan indokkal hogy biztos kellettem magam (miközben akár kellettem-e magam akár nem, a nemi erőszak az nemi erőszak), én ott megfognám az összes holmim és soha többé nem keresném. Inkább együtt van ilyen emberrel, mint hogy belegondolna abba mit akart a gyerekével tenni. Sajnos egyik szülőd sem valami álom, sőt, viszont a történteken már nem tudsz változtatni. Remélhetőleg a barátoddal jó a kapcsolatod, próbálj rá támaszkodni és ne foglalkozz az ilyen negatív emberekkel. Ameddig az anyud mellett ott a pasas és ti folyamatosan összejártok, mindig ott lesz az esély, hogy egy magányos pillanatban újra megpróbál rád menni az az ember...

2017. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben én sem beszélnék anyukáddal. Azt pártolta aki meg akart erőszakolni téged- ezek után ez nem is kérdés. A nővéred leszbikusságának én sem értem a jelentőségét - kivéve ha arra utalsz hogy ő anyád pasasa miatt kezdett el a nőkhöz húzni, mert anyád az ő megerőszakolásához is asszisztált.
2017. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Mindenki nagyon szidja az anyját, de nem lehet, hogy verte a férje? csak mert az a nagyon tipikus asszonyverő emberkét írt le a kérdező. De ha nem akkor én sem beszélnék vele többet
2017. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te még kezdő vagy a műfajban, én 26 éve nem állok szóba a saját anyámmal. Igen, ilyen szintű konfliktusok esetén ez a jobbik megoldás, ahelyett, hogy a helyzet végképp elmérgesedve valaki agyonüt valakit. Persze, konfliktuskerülés, na de ki menne szívesen 10-15 évre sittre 1-2 idióta miatt? (még ha történetesen a szülei is azok)
2017. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Két sz##rházi szülő. Az anyád meg a tipikus "egy farok fontosabb, mint a gyerekem" típus.

Az ilyen megérdemli, hogy magányosan dögöljön meg.

Bár szerintem az ilyeneket bele kéne lőni a Dunába.

2017. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Vétkesek közt cinkos, aki néma.
2017. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!