Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bántó, amit mondtam?...

Nagyon bántó, amit mondtam? Bocsánatot kéne kérjek?

Figyelt kérdés

A nagynéném 37 éves, a férjével 5éve szeretnének gyereket.

Nekem három hete született meg a kislányom és sokat segít vele kapcsolatban, naponta jön hozzánk. Igaz, hogy ezekre nem kértük, de mondta anya is, hogy nehéz a nagynénémnek mostanában és hogy amíg nem teher, hogy itt van, ne mondjak semmit. Oké, ezt meg is értem.


Viszont már a terhességem alatt is tett pár megjegyzést, hogy nem igazságos, hogy nekünk 'csak úgy' összejött, miközben nem is akartunk egyáltalán gyereket és milyen sok pár évekig készül erre.

Az utóbbi napokban is mindig volt valami, amivel kicsit odaszúrhatott nekem, meg ilyeneket mondott, amikor sírt a lányunk, hogy "majd én segítek, te úgysem tudod, mi a jó egy gyereknek", és hasonlókat. Próbáltam tűrni, de ma már teljesen elszakadt a cérna.

Eljött velünk sétálni és a baba bealudt a babakocsiban. Én pedig úgy, ahogy volt, átraktam a kiságyba (nem akartam, hogy a hordozóban aludjon sokat). Erre elkezdett velem a nagynéném veszekedni, hogy ez így nem jó, nem kényelmes ruhában van és öltöztessem át rugdalózóba, stb. Ötszöt elmondtam, hogy nem kell, jó így, mert örültem, hogy alszik a lányom, de a nagynéném csak erőltette és bement a szobába, hogy ő igenis átöltözteti. És erre mondtam, hogy ne ébressze fel, majd a saját gyerekét úgy öltözteti és akkor, amikor csak akarja, de az enyémet haggya aludni. Erre kiakadt, hogy hogy mondhattam ilyet neki és hogy ő csak segíteni szeretett volna...


Utána elment.

Viszont most felhívott anya, hogy mégis miért vagyok ennyire szívtelen és gonosz, meg miért szólok bele, hogy hogy viselkedik a babával. Hát könyörgöm, talán azért, mert az én gyerekem és nem csak bébiszitternek vagyok itthon vele...


Szerintetek mit csináljak?

Nem az a baj, hogy itt van néha, hanem hogy mindenbe beleokoskodik ezzel az "én jobban tudom" stílussal és engem és a páromat tök hülyének állít be, mint akik idióták és nem tudnak gondoskodni a saját gyerekükről...


2017. nov. 11. 20:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben nem kérnék bocsánatot
2017. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van.

Nem kell bocsánatot kérned. Nincs miért.

2017. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
Jól tetted. Tök jogos volt. Nehogy már még te kérj bocsánatot
2017. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem kérnék bocsánatot, de az ilyen féltékeny, irigy, elő fába belekötő nénikékbe legszivesebben egy vállról indítható páncéltörő rakéta lenne a megoldás a háza felé! Akkor leállna, végleg! De ezek a sírból is kepesek lennének kimászni, hogy elő fába is belekössenek!
2017. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%
Jogos volt a felháborodásod. Anyád meg hova gondol? Majd a nagynénéd dirigáljon...
2017. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

Ha az elején nem szabsz határt akkor később a fejedre nő, és akár a saját házasságod kerülhet veszélybe.

A gyerek a te és a férjed felelőssége. Nektek kell úgy felnevelni, hogy méltó felnőtt legyen belőle. Ezért nektek kell dönteni, hogy mi jó a gyermeknek. Ha ezt nem fogadják el, akkor ne sajnáld ha megsértődik.

2017. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Tedd túl magad rajta és bocsánatot sem kell kérni. Következő alkalommal viselkedj úgy, mintha mise történt volna. Viszont értsd meg a nagynénédet, aki nyilván kissé neurotikus lett a gyerekhiánya miatt.
2017. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért is zavarhatja ez, mert én még csak 20 éves vagyok és tényleg nem fordult meg a fejemben a lányunk előtt, hogy bármikor gyerekem legyen.

Ők pedig már évek óta erre készülnek, a létező összes babás és kisgyerekes könyvet elolvasta már szerintem, megvannak már nekik az esetleges babanevek, stb.

2017. nov. 11. 21:15
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Szegényt őt is megértem,de nem kell bocsánatot kérned, max összehívni a családot, ahol rá kéne beszélni őt egy pszichológusra, mert ez már depresszióba megy lassan át.

De nálunk is a sógornőm azt hitte féltékeny vagyok, amiért rá mertem szólni gyerek nevelésben(konkrétan arra kértem ebéd alatt legyen szíves nem előttem pelenkázni, arra volt saját pelenkázó szobája), pedig nem voltam féltékeny, de ha egyszer vmi. szúrja a szemem akkor kinyitom a szám. Jelen esetben ha meleg kabátka volt rajta és úgy fektetted be, akkor az nem jó a babának. CSupa kényelemből mert végre alszik ilyen esetben igenis át kell öltöztetni.

De ha kényelmes ruhácska volt rajta és nem izzadta azt át, akkor semmi gond és az ő fejével van a baj.

A többi beszólása, meg háát igen nem szép tőle, de mondom szerintem kezd depressziós lenni.

2017. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

ja és például nekem nehéz lesz összehozni egy gyereket(de csak gyógyszerek miatt állandó vizsgálatok lesznek majd, ennyi) és én mégsem siránkoztam erről senkinek. Valahogy úgy érzem senkinek nem kell erről tudnia, ez legyen az én gondom. És még soha nem irigyeltem senkitől sem azt hogy gyereket szűlt.

Így a nagynéni viselkedése nem éppen ildomos, de pont ezért gyanakszom depresszióra, olyankor az ember hajlamos elfeledni a határokat és olyat tesz amit egészséges lélekkel, nem tenne.

Ki tudja talán már a házassága is kezdi megsínyleni a dolgot és ez már nem csak a babáról szól.

2017. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!