Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülői feladatok,...

Keresztszülői feladatok, ilyen esetben hogy szokás? Mit illik?

Figyelt kérdés

Párommal keresztszülők lettünk. A baba még csöpp, így a kérdés elméleti, a jövőre nézve. :)


Szóval oké, keresztlányunk van, a mi "dolgunk" a kényeztetés, ajándékok, satöbbi. (Tudom, manapság formalitás, meg nem kötelező semmi, ezekbe most ne menjünk bele.) Szeretnénk jól csinálni, a családban amúgy is nagy hagyománya van ennek, szóval tényleg fontos családtagnak számít.

Párom egyébként a kislány nagybátyja is, de ha annyit mondok, hogy mindig ki van javítva, hogy nem nagybáty, hanem keresztapa, akkor szerintem érezhető, hogy mennyire becsülik ezt a "rokonságot".

Ebbe nem is akarok belemenni, csak azt akartam éreztetni, hogy tényleg igazán családtag a keresztszülő, nem csak papíron. :)


Szóval ezzel nincs is semmi baj, örömmel vállaltuk és csináljuk. A csöppnek viszont van egy nagytestvére. És az ő kapcsán gondolkodtam el. Testvérek, tehát azért illene egyenlő arányban kapniuk a dolgokat. Meg nyilván a nagylány most féltékeny, hogy a kicsi mindenkitől kap valakit, aki látogat, stb., (innen jött a kérdés), de hosszú távon? Mondjuk programok, nyaralás, ajándékok, ugyanúgy kéne a nagynak is adnunk mindent?

Azt gondolom, hogy ez elég nagy anyagi kiadás, de ha meg neki nem jut "semmi", akkor az konfliktus lesz családon belül, hiszen neki is nagybátyja a párom.


Szóval, más családokban ez hogy működik? Szeretem a nagylányt, nem arról van szó, nem akarom én hanyagolni, csak érdekel, hogy máshol ez milyen.

Nekem nem sok tapasztalatom van, az én családomban nincs kapcsolattartás keresztszülőkkel ilyen formán.



2017. nov. 19. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Keresztszülöség nem merül ki az ajándékozában, sokkal nagyobb dolog ez annál. A keresztszülöknek kell a gyermeket segíteni keresztségben felnevelni, ha a gyermeknek kérdése merül fel a vallással kapcsolatban a keresztszülök akik ebben segíthetnek neki.

Talán ebben is látszik, hogy a kersztszülöség nem ajándékok sokaságát jelenti, hanem a gyermek lelki segítését.


Èn a helyetekben mindkét gyereket ugyan úgy mint egy nagybátty, nagynéni ajándékoznám, szeretném, de esetleg odafigyelve, hogy a kicsit késöbb néhanapján a templomba elvinni(persze nem kizárva a nagyot sem).

2017. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
A keresztszülőségnek semmi köze nincs az ajándékozáshoz. Ha csak majomkodni jártok össze néha, akkor persze, lehet, de egyébként a gyerkőc lelki nevelésébe és fejlődésébe kell(ene) besegítenetek. Egyébként az marhaság, hogy ha az egyik kap valamit, akkor a másiknak is kell, hiszen gondolom ünnepekkor ajándékoztok, abból meg a nagynak is van sajátja.
2017. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké... vallási részt direkt nem írtam, mert az összes keresztszülős kérdésnél mindig csak a ledorongolás megy itt, hogy annak ma már nincs szerepe, nem az a lényege már, el akartam ezt kerülni, erre tessék. :)

Természetesen nem csak "majomkodunk", ahogy írtam, a család komolyan veszi a dolgot, de azt gondolom, hogy ahhoz, hogy a kérdéseivel hozzánk fordulhasson a gyerek, ahhoz nem kell papír. (Mellesleg a nagylánynak nincsenek keresztszülei, illetve el vannak tűnve, ott rossz választás volt, de ez nem releváns.)


De a kérdésem nem csak tárgyi jellegű volt, sajnálom, ha így jött le.

2017. nov. 19. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagyot sem szabad kizárni teljesen a programokból, ajándékokból, de alkalmakra a kicsinak valamivel több "jár", tehát ha születésnapja lesz (késöbb, amikor fel is fogja), akkor aznap ö legyen a központban, vele menjetek el, de az ajándékoknál a nagynak is adjatok "vigaszdíjat", és amikor ö az ünnepelt, akkor vele is bánjatok így.

Igazán nagy különbséget nem érdemes és nem is szabad tartani, éppen mert mindkettönek nagybátyja a párod.

2017. nov. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az en keresztszuleimet evek ota nem lattam, keresztanyamat fel se ismernem mar.

Nincs feladatod, igazabol csak formalitas. Rokont vagy jo baratot kernek meg ilyenre es azert csaladi esemenyekre is elhivjak a keresztszuloket mint pl ballagas.

2017. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!