Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi volna a reális gyerekta...

Mennyi volna a reális gyerektartás egy gyermek után, ha apa kb.200e Ft körül keres és évente kb. négyszer jön el agyerekért, és azzal letudja a dolgot?

Figyelt kérdés

Nyolc éve váltunk külön, akkor bírósági úton intéztük a gyerekelhelyezést és gyerektartást. Akkor ő beajánlott havi 28e Ft-ot és közölte,hogy viszont nem tud a gyerekért kéthetente jönni és egész hétvégére elvinni. (Arra hivatkozott,hogy szolgálati lakásban lakik a párjával,és a párja különben sem szereti a lányát- de a fiát se viheti haza. EZeket csak kifogásnak gondolom, bár lehet valóságalapja,de én kirúgnám a szolgálati lakásomból az olyan társat,aki nem fogadja el a gyerekemet.) Jön még azzal is,hogy őt bármikor ügyeletbe tehetik-ami szintén kamu,mert meg lehet azt beszélni minden munkahelyen,hogy amikor gyerekes hétvége van,akkor valaki mást hívjanak ügyeletbe.

Amikor el is viszi a gyereket,anyjáékhoz viszi,akik helyette foglalkoznak az unokával. Csak egy napra hajlandó elvinni,és azt is negyedévente egyszer. Nem véletlenül mentünk szét,már régen se akarta kivenni a részét a család életéből,csak a kényelmi oldal érdekelte. Ezeket csak azért írom le,mert azzal a 28e-rel akarta ezek szerint kiváltani a "törődést". A fixösszeg nem inflációkövető, és néhány év múlva sokkal nehezebb lesz eltartanom a lányom ,mint annak idején. A kiadások nőnek, az extrákat eddig is én álltam,nem szállt bele dolgokba. Emelni szeretnék. Az se fontos,hogy a gyerektartást növelje,de évente járuljon hozzá egy normális összeggel még a további kiadásokhoz. Azonban kapcsolattartás köztünk se nagyon van, ezért meghatározhatnánk mennyit és mikor,és utalná. Szerintetek ez így kérhető?



2017. nov. 25. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Két gyerek van ha jól értem. Na most erre a 28 ezer gyerekenként vagy összesen? Mert összesen nagyon kevés...
2017. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
Értem. Zavar hogy keveset viszi el a gyereket ezért adjon több pénzt. Logikus...
2017. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Két gyereke van,de a másik egy másik házasságból, az nem tartozik rám. Egy gyerekre vonatkozik a 28e
2017. nov. 25. 20:37
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Meg van határozva, hogy gyerekenként a bruttó fizetés hány százalékát kötelező átutalni havonta. Nem hasraütés szerűen megy, hogy ki mennyit gondol. Valami jogszabályban biztos le van írva, sajna nem tudom pontosan hol.
2017. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
....olyanról nem hallottam, hogy ha keveset van velük akkor többet kéne fizetnie. A kettő nem függ össze.
2017. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nemcsak azért gondoltam,hogy lehetne több,mert keveset jár.De az tényleg fájó pont,mert én pontnem egy olyan anya vagyok,aki szabotálja a gyereke apjával való találkozását. A lányunk megsínyli ezt.

De az se normális, hogy ő a minimálissal hozzájárul, aztán kipipálva. Mások válás után megbeszélik,hogy te figyelj, nyáron tábort kell fizetni a gyereknek, az legalább 100eFt,vagy szemüveget kell csináltatni,vagy szalagavatóra ezt-azt venni....stb. és szálljon bele. De vele nem találkozunk.

2017. nov. 25. 20:50
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez az összeg normálisnak mondható .Sokkal többet nem is igazán lehetne emelni hisz a másik gyermek után is fizetnie kell.Megélhetésre is kell maradnia.

Az hogy nem foglalkozik a saját gyerekével , annak a pénzhez semmi köze.

Nem érdekli , nem szereti úgy ahogy kellene mert mint ahogy írtad is , módot és lehetőséget teremtene rá ha szeretné.

Biztosan egy nagy gyerek , nem apának való.

2017. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Alapesetben a jövedelem 15-25%-a gyerekenként, de összességében nem haladhatja meg az 50%-ot. Figyelembe veszik a gyermek valós szükségleteit és a tartásra kötelezett körülményeit. Jó lenne tudni, mennyit fizet a másik gyerekre, ez a 28 ezer még az alsó határt sem éri el, ha 200 ezres jövedelme van.

A láthatási joggal valóban nem függ össze a gyerektartás, de ha a gyermek ellátásának természetbeni része kizárólag az egyik félre hárul, abból a másik fél semmit nem vállal, extra kiadásokhoz sem járul hozzá, akkor ezt figyelembe veheti a bíróság az állandó tartásdíj összegének megállapításakor. Azt javaslom, szedj össze mindent, amit a gyerekre költesz, és add be a keresetet a tartásdíj emelésére. Pláne, ha közben pl. iskolás lett. Nyugodtan kérhetsz 40-45 ezer Ft körüli havi összeget, még az is 25% alatt van, és teljesen reális.

2017. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit tényleg ellentmondásos a kérdésed, panaszkodsz, hogy alig van a gyerekkel, közben az egész a pénzre megy ki.


Ha nem is találkoztok, gondolom a telefont még felveszi. Mondd meg, hogy egyedülállo anya vagy, keresel havi 100 ezer forintot, amiböl nem tudtok ketten megélni. Sorold fel, hogy milyen kiadásaitok voltak, uj cipö kellett, szemüveg, osztálypénzt gyüjtöttek, ugyhogy elment X összeg ebben a honapban. Szerintem ha látja, hogy valoban milyen kiadásaitok vannak, sokkal inkább ad, mintha csak ugy odaállsz elé, hogy kevés a 28 ezer. Azt is mondd meg neki, hogy a gyerek igényelné a többszöri látogatást, nem lehet valamit tenni ezügyben?!


Az én apám egyébként rosszabb volt, egyáltalán nem jött látogatni, a gyerektartást is csak addig fizette amig muszáj volt neki, a legnehezebb idöszakban hagyott ott. Ugyhogy szerintem örülj a 28 ezernek is, nem olyan rossz az.

2017. nov. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit 8 írt neked adj be új keresetett.
2017. nov. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!