Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi a reális gyermek tartás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a reális gyermek tartás?

Figyelt kérdés

Kérem h most vonatkoztassatok el attól h mennyit keres az apa és az anya!


Csak arra vagyok kíváncsi h ki mennyit tartana a jelen gazdasági körülmények között reálisnak !

Normális körülmények, és átlagos igények alapján a gyermek/ek átlagos igényeit szem előtt tartva !


1 gyermek esetén

2 gyermek esetén

3 gyermek esetén



2015. febr. 7. 18:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen mindegy, mit szavazunk meg itt, mert a gyermektartást a bíróság állapítja meg.


Szerintem gyermekenként legalább 50 ezer lenne havonta, ami már valóban biztosítja a legszükségesebbeket normális szinten.

2015. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

:-D

Nem rólam van szó !

Nem is az érdekel h mennyit ítélne meg a bíróság

(ezért irtam h vonatkoztassatok el a fizetésektől)

Hanem h TE mint egyén mint gondolsz mennyi lenne az az összeg ami ebben az esetben reális gondolsz!

2015. febr. 7. 18:41
 3/32 anonim ***** válasza:
45%
Kedves, olvastad a második mondatot?
2015. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem gyerekenként kb 35-40 ezer lenne normális, így ha a másik szülő is hozzá tesz 35-40 ezret, az már 70-80 ezer. Nem túl jól, de abból már szerintem meg lehet élni egy embernek az ország bármely területén.
2015. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es igen

Az első mondatodra írtam a választ a második az zöldeskével viszonoztam :-)

2015. febr. 7. 18:51
 6/32 A kérdező kommentje:

"Szerintem gyerekenként kb 35-40 ezer lenne normális, így ha a másik szülő is hozzá tesz 35-40 ezret, az már 70-80 ezer. Nem túl jól, de abból már szerintem meg lehet élni egy embernek az ország bármely területén."


Ebbe most nem mennék bele ....

De tudd h a együtt élő szülőnek NEM KELL ugyan annyit bele tenni !

Olvasgasd az erre vonatkozó passzusokat !

A válasz köszönöm

2015. febr. 7. 18:53
 7/32 anonim ***** válasza:
37%
Én úgy gondolom, hogy 1 gyermek esetén a lakás fenntartásának negyedét kéne apukának fizetni. Tehát a fele felét, ha anyuka és a gyerek kettesben élnek. Mondjuk ha anyuka albiba megy, akkor, minimum 120 elmegy csak a lakásra, de az Pesten egy igen igénytelen, pici és rossz lakás, és akkor már vízen, gázon spórolni kell. (most néztem meg a neten, képesek némely kerületben havi 75-ot kérni egy egyszobas kis garzonert, ez nagyon gáz) Így pusztán a lakhatasba bele kéne adni 30 e Forintot. Ezen kívül egyéb dolgokra még minimum 30. Így én 60-at tartanék ideálisnak. De ha a nőnek van saját lakása, akkor szerintem elég 40 e forint is.
2015. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

Nézőpont kérdése.

Mert ha az anyuka albérletben van a gyerekkel/gyerekekkel a válás után az teljesen más, mint amikor egy több szobás örök lakásban/házban él tovább.


Most lehet, hogy sokan le fognak pontozni, de amikor megy a TV, amikor mosok, amikor kaját főzök, amikor megy a fűtés, azt nem olyan, hogy személyre ki kell számolni.

Megy ugye én anyuka veszek fel minden segélyt és támogatást.


A gyereknek a szükségletei: Az óvoda, vagy az iskola, a ruházat fele-felesben, esetleg egy szemüveg, vagy fontos gyógyszer, ha A VÁLÁS ELŐTT IS VOLT akkor egy külön tanár, egy edzés, meg hasonlók.

Persze ezen felül lehet 1000 fontos dolog is, amit meg kell beszélni, el kell felezni mint pl egy tábor vagy osztálykirándulás, stb.

De ha eddig X dologra nem volt pénz, akkor válás után extrán nem lesz arra pénz.

2015. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
36%
És ez már nem tartozik a tárgyhoz, de a legidealisabb az lenne, ha az emberek felelősen hazasodnanak, ha vmi elromlik, nem egyből válnának, hanem legalább törekednenek a kapcsolat megjavitasara. Az is jó lenne, ha az, aki egy gyereket sem tud eltartani, nem csinálna minden nőnek, akivel összefut kettőt.. Stb. Igazából a tartásdij nem azért kell, mert egy gyerek olyan sokba kerül (márpedig mocsok sokba kerül), hanem azért, mert az a család, ami addig egy lakást tartott fenn, hirtelen kettőt kell, hogy fenntartson. És ez katasztrófa. Magas a rezsi, ha a nő albérletbe megy.. hát, újra be kell rendezni a lakást, iszonyú albérleti díjak vannak Pesten, nézem a neten, nem is értem, kinek van erre pénze.. Igazából az egyik félnek új otthont kéne teremteni, és abba a másiknak be kéne szállni..
2015. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó vagyok és még hozzátenném:


Teljesen egyszerű:

Amikor a szülők együtt éltek akkor gondolom volt valami összeg amit CSAK a gyerekre költöttek.


Most hogy a szülők szétmentek, gondolom meg kell húzni a nadrágszíjat, így valamelyest vissza kell fogni magukat.


Aki 60 ezrekről beszél az tényleg végig gondolta?

Egy porontynak 60 ezer. Apukától.

Akkor ugye ennyi kell az anyukától is. az ugye 120 ezer.

Esetleg van minimum 2 gyerek. Az ugye 240 ezer.

Akkor amikor még együtt voltak a szülők, anyukának és apukának is MINIMUM ennyi (de szerintem jóval több), tehát anyuka: 120 ezer, apuka: 120 ezer.

Így minimum egy 4 tagú családnak havonta NETTÓ 480 ezret kell keresnie!


És akkor még csak az alapok mentek el.


Tényleg így lenne??????????????????????????????????

2015. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!