Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartás jár? Mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartás jár? Mi a reális összeg?

Figyelt kérdés
Most adta be a Férjem a való keresetet. Én szivem szerint békülnék,terápiára mennék de Ő nem akar. Ő csalt meg,azóta is a nővel van ( viszont nekem sír-rí ha bármi történt és folyton azt írja,hogy szeret,hiányzunk neki ) A lényeg hogy peren kívül akar megegyezni. Vettünk közös önerőből + hitelből egy lakást ahol most Ő lakik. A hitelt Ő fizeti,az Ő nevén van. Amúgy pontosan 6 hetet laktunk ott együtt...Szóval a lakás önerejének 50%-át visszakérem pont amennyit beletettem. Ezt Ő is elfogadta,így igazságos. A gyerektartás viszont elég zavaros. Ő 300.000 Ft-t keres + adókedvezmény a gyerekünk után +családi pótlék ( érettségivel jól helyezkedett ) Én heti 30 órában dolgozok havi 60.000 Ft-ért ( de legalább bababarát ) + gyest kapok ( diplomával szakmunkát végzek :( ) Gyerektartás címszóval fizet 35.000 Ft ami valóban nem ennyi hiszen 10.000 Ft az adókedvezmény és 12200 Ft a családi ami alapból a gyereknek járna. Tehát a tényleges gyerektartás összege 12800 Ft. Időközben Kiderült,hogy milliós nagyságrendben kapott az elmúlt évben 2x jutalmat... ( mi meg hiába lakunk egy nagy házban jelenleg a gyerekkel be se tudjuk fűteni 15 fok volt télen maximum a házban) és annyi nem volt benne hogy legalább amiért a gyerekszobába olajradiatorral fűtöttem 0-24, havi + 18.000 Ft lett a villanyszámla,hogy 5.000 Ft-vel többet fizessen. Most,hogy jön a jóidő már nem ilyen s.o.s a helyzet... Mi a reális gyermektartás díj? Nem meggazdagodni akarok félreértés ne essen. Csak a gyereknek szeretném a legjobbat és nem akarom hogy perenkívül átverjen az ügyvédjével ( nekem nincs ügyvédem )
2016. márc. 25. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a legtisztább ha beadod a keresetet a gyerektartás miatt.!
2016. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a helyi családsegítő szolgálathoz, ott kaphatsz ingyenesen jogi tanácsadást, de én is azt javaslom, hogy ne egyezz meg vele peren kívül, csak ha méltányos összeget ajánl fel neked, mondjuk a gyerek után járó kedvezményeken felül (amit sürgősen írass át a saját nevedre!) legalább 35 000.- Ft. Ámbár meglehet, hogy a bíróság ennél többet is megítélne.
2016. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kedvezményeket átíratnám a Te nevedre, és azon felül kérnék 30000-50000ft belátásod szerint, bár lehet hogy a bíróság ennél többet is megítélne...feltéve, hogy rendesen be van jelentve. Mondjuk a minimálbérrel nem fogod tudni igénybe venni a teljes adókedvezményt, de ha találsz jobban fizető állást, akkor nem lesz probléma.

Azt nem várhatod el a férjedtől hogy tekintettel legyen a lakhatási körülményeidre, erről Neked kell sajnos gondoskodnod. Ha nem tudod a nagy házat kifűteni, akkor kisebbe kell költözni, vagy szigetelni kell.Én is azt javasolnám számodra, hogy neten keressél olyan alapítványokat, akik családsegítéssel foglalkoznak és a jogi kérdésekben tuti hogy a segítségedre lesznek.

2016. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb.60 eft gyerektartás + neked jár az adókedvezény, a családi pótlék és a milliós jutalmainak 50%-a.
2016. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Sürgősen írasd át a családi pótlékot, hogy neked utalják. Nem is értem, ez eddig miért nem történt meg.

2. Ha nincs közös megegyezés, akkor a gyt-t a bíróság állapítja meg. Ez MINIMUM 15% a nettó jövedelemből (azaz esetedben havi 45 ezer, plusz a jutalmakból is vonhatnak). Figyelembe veszik a felek körülményeit is; az általad leírtak alapján szerintem simán megítélnek magasabb százalékot. (Ettől függetlenül tényleg felesleges túl nagy házban élni; költözzetek kisebbe, ahogy már írta előttem valaki.)

3. A gyerektartást HAT HÓNAPRA visszamenőleg is tudod kérni a bíróságtól. Szükség esetén az állam meg is előlegezi ezt az összeget, aztán majd behajtják a kötelezetten.


Szóval nehogy belemenj ennél hátrányosabb peren kívüli megegyezésbe.

Egyébként meg keress magadnak ügyvédet: a helyi családsegítőknél szokott lenni díjmentes tanácsadás, ill. a helyi bíróságokon pedig ún. panasznap, ahol szintén segítenek.

2016. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A bíróságra mindenképp elmegyek fogadásra. Hátha tudnak ott is felvilágosítást adni. Igen a ház feleslegesen ilyen nagy( nagy családot képzeltem magamnak )Azonban hitel van rajta ( még 8 évig havi 24.000 Ft ) Sajnos az értéke romlott az évek alatt. Így ha most eladnám és kifizetném a hitelt akkor a maradékból nem tudnék mást venni mivel ahhoz is hitel kellene de azt a jelenlegi jövedelmemmel és részmunkával nem kapok :( Sajnos sok kört futottam a bankoknál...A régi keresetem / munkám tökéletes volt de azt gyerekkel és egyedül képtelenség lenne folytatni :( Abban bízok hogyha visszakapom a férjem lakásába fektetett pénzem akkor előrébb tudok lépi. Az 3 éves megtakarítás volt. Szóval a szigetelésre és korszerű fűtésre futná ( talán az ingatlan értékét is növelné ) Amúgy az egyik Minisztériumban dolgozik szóval totál legális az egész.
2016. márc. 25. 23:26
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Ha bíróságra mész, akkor azt is vedd bele, hogy 15 ezer ft is kaphatsz, én hallottam olyat aki így járt, hiába keresett jól a férje.
2016. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

^ Az valami nagyon speciális eset lehetett, ismerni kellene a körülményeket.


Például ha a tartásra kötelezett személynek - akár férfi, akár nő - viszonylag jó kereset mellett sok hiteltartozása van, azt figyelembe szokták venni. Azt is, ha mondjuk a gyermekkel élő szülő olyan jó helyzetben van, hogy igazából "nem szorul rá" a gyt-re. Valós példa: az apa fizetéséből havi 50 ezer marad a hiteltörlesztők befizetése után, ezt bizonylatokkal tudja igazolni. Ugyanakkor a gyermeket az anya új házastársa átlagon felüli szinten eltartja (étkezés, ruházat, játékok, tanulás, nyaralások stb.). Az anya nem is dolgozik, mert nincs szükségük több bevételre, őt is az új férj tartja el. A bíróság a törvényi minimumot (15%) sem ítéli meg, az apának csak 10%-ot kell fizetnie.

2016. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!