Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy férfinak mi...

Szerintetek egy férfinak mi az ideális kor családalapításra, házasságra?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok mindenen múlik hogy mit hoz az élet, de ez egy elméleti kérdés.
2017. nov. 26. 00:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
22%
20-50
2017. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen szempontból én nem teszek különbséget nő és férfi között, szerintem olyan 35 éves korral bezárólag kellene megtörténni.

Biológia ide vagy oda, a férfiak sem kapnak évtizedeket puszira az élettől, és normális férfi gondol arrra, hogy a gyereket fel is kellene nevelni, szeretné látni a gyerekét felnőttként, ott lenni vele ameddig tud.

Én legalábbis igen.

Persze ahol sok gyerek van a családban ott más a helyzet. Most ilyen 1-2 gyerekes családokra gondolok.

2017. nov. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

"35 éves korral bezárólag kellene megtörténni"


Ebben egyet tudok alapvetően érteni. Sajnos sok ismerősöm, vagy ismerős apja 50-60 éves kora között halálozott el. Rák, szívroham, mindenféle betegségek. Gyakorlatilag egész életükben csak melóztak és éppen csak látták felnőni a gyereküket.

2017. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Nincs ilyen, hogy ideális kor.


A családhoz, házassághoz agyilag kell elsősorban megfelelni.

(megjegyzem a többi kritérium - anyagi feltétel, mentális feltétel, felelősségtudat - is ebből adódik.)



Az életkor előrehaladtával az ember - a közhiedelemmel ellentétben - nem bölcsebb vagy okosabb lesz, hanem csak idősebb.


Mikor vagy kész a házasságra, vagy a családra, azt érezned kell lelkileg, mentálisan, agyban. A sorrend mindegy.


Ez lehet - relatíve - fiatal korban is, de akár 60 évesen is eljuthatsz oda, hogy Neked most család kell.



Egy családjogi ügyvéd

2017. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

"de akár 60 évesen is eljuthatsz oda, hogy Neked most család kell. "


éS ki fogja felnevelni?

2017. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%

Inkább kór!

Mert a mai világban normális férfi nem nősül meg.


Hú, akkor elég sok beteg férfi van, mert megházasodott és gyereket vállalt a feleségével a 30-as éveiben.

2017. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

Így van!

Azután rá is csesznek.

2017. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha már gondok voltak a házasság előtt is, akkor talán nem kellene összeházasodni, aztán gyereket vállalni, mert ennek mind a gyerek issza meg a levét. Elromolhat a házasság alatt is egy kapcsolat, de azért azt ne mondja nekem semmi, hogy csak attól megy tönkre a szerelem, hogy gyerek született. Ez csak egy kifogás, előtte sem volt minden rózsaszín felhő, csak könnyebb a gyerekre fogni és elmenekülni mint szembenézni a problémákkal.
2017. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 at__us ***** válasza:
48%

Igazából sosincs optimális időpont, mindig helyzet és egyén függő.

Viszont kicsit én is gondolkoztam ezen és arra jutottam, hogy 20'éveket inkább a karrier és egzisztencia megteremtésére érdemes fordítani, mintsem 2. vagy 3. barátnőből ne adj Isten 1.-ből már házasság legyen és ahogy lenni szokott, utána 1-2 évre rá már gyerek. Mindezt azért írom, mert akkor felépíteni egy karriert sokkal, sokkal nehezebb, a gyerek felnevelése meg igen is, sok pénzbe kerül, no meg időbe és figyelembe.

30' évekbe szerintem már időszerű, de itt se kell elkapkodni, lehet, hogy valamilyen hátránnyal indultál az életben ( pl. nem épp szerető család egy alkoholista apukával, anyagi problémák, kiközösített voltál középsuliba...)

és még kell idő, hogy kihasználd a potenciálodat, kiteljesedj.

Nálunk annyira szerencsére nem ketyeg a biológiai óra mint a nőknél, de nálunk is van minőség romlás az örökítő anyagban, csak épp 10 évvel később

( milyen érdekes, ilyen szempontból igazságos a természet, 5-10 évvel hamarabb érnek meg a lányok, hamarabb érnek a csúcsra, mi később érünk fel, de később is indulunk lefelé :) )

évvel következik be, mint a nőknél.

Röviden azt mondom, hogy 30-40 között, de azon belül neked kell érezni, eldönteni.

2018. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 at__us ***** válasza:
24/F
2018. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!