Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nem tudom...

Normális, hogy nem tudom megbocsájtani azt, hogy szigorúak voltak velem és ez a mai napig zavar? Évente hány látogatás "ideális"?

Figyelt kérdés

A szüleim mindig is nagyon szigorúak voltak velem, ennek semmi következménye nem lett, csak az, hogy folyton hazudtam és ahogy 18 éves lettem, elköltöztem tőlük.


Már 25 éves vagyok, 18 éves korom után egy forintot sem fogadtam el tőlük, szóval teljesen önálló vagyok. Viszont nem szeretek ott lenni, meglátogatni őket. Ha megyek is, pár napnál tovább nem szándékozok maradni, akkor is inkább hotelben alszom.

De folyton panaszkodnak, hogy milyen keveset megyek, alig látnak, sosem telefonálok. Egyszerűen nem tudok mit mondani nekik, haragot érzek, vagy nem is tudom...


2016. jan. 23. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
"Apa, anya! A mai napig szorongást érzek magamban amiatt, hogy gyerekkoromban túl szigorúak voltatok velem. Üljünk le, beszéljük meg, hogyan oldhatnánk meg ezt a problémát!"
2016. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De én nem akarom velük ezt megbeszélni, elakarom kerülni őket.

Úgysem ismernék be, hogy bármit rosszul csináltak.

2016. jan. 23. 11:15
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Bocsánatkérésre vágysz talán, de azt csak akkor kaphatod meg, és akkor sem biztosan, hogyha elmondod nekik, miért haragszol.

Nekik esni persze nem kell, de számíts arra is, hogy nem biztos, hogy megértenek. A saját szemszögükből ők valószínű jól csináltak mindent, és lehet, hogy majd nekik áll feljebb, ha elmondod nekik, hogy "jó volt az, amit csináltatok, csak szar volt". De ezt csak azért mondom, hogy előfordulhat ilyen reakció. Nem ismerlek titeket.

Akárhogy reagálnak, egy idő után muszáj leszel elfogadni az ő döntésüket. Most már a te kezedben van az életed, nem mutogathatsz mindig vissza.

Ha elutasítóak lesznek, akkor még kevesebbet jársz hozzájuk, de akkor tudni fogják, miért. Ha nyitottabbak lesznek, akkor lehet újra építeni a bizalmat. Tökmindegy, hogy végződik, a megbocsájtás azt jelenti, hogy elengeded ezeket a dolgokat. Ha hülyék voltak és ragaszkodnak hozzá, akkor azt is tudomásul veszed és tovább lépsz. Nem könnyű.

2016. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Akkor miért nem kerülöd el őket, és azon gondolkodsz, hogy évente hány látogatás lenne ideális? Ha valóban el akarod kerülni őket, akkor egy sem.
2016. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem jobb kimondani. Akkor is ha ők nem fogják elismerni. Nekem is volt olyan, hogy valami nagyon rosszul esett gyerekkoromban, amit anyukám mondott. Főleg azért, mert mi jóban vagyunk. Úgyhogy elmondtam neki. Ő azt mondta, hogy nem emlékszik rá. Szóval bocsánatkérés nem volt. De nem gond. Legalább kimondtam és többet nem rágom magam ezen. Neked is megkönnyebbülés lenne, ha elmondanád, hogy mi bánt. Így csak marcangolod magad. Ráadásul ők valószínűleg nem is tudják, ezért nekik valóban fura, hogy ennyire távolságtartó vagy velük, hogy pl. szállodában laksz. Persze nem kötelező jóban lenni, ha nem megy. De azért érdemes egy próbát tenni, hátha.
2016. jan. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el nekik hogy nem szeretsz itt lenni, és hogy mert már kiskorod óta szorongsz ha itt kell lenned, és redukáld a látogatásokat 0 körüli számra. Abba meg végképp ne menj bele hogy majd ők meglátogatnak.

Ha nem akarod látni őket akkor annak végképp nincs értelme hogy odamenj rosszulérezni magad!

2016. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Érthető a haragod, de ettől még érdemes leülni és megbeszélni velük. Oké, szigorúak voltak, de a kérdés alapján szeretnek és hiányzol nekik.

Az is egy opció, hogy hagyod, hogy ezek a negatív érzések áradjanak szét benned, de szerintem rossz döntés, a harag megkeseríti az ember életét. Főleg a tiéd. Meg kell tanulni túllépni a dolgokon, meg kell tanulni elengedni őket.


Tapasztalatból beszélek, én azért léptem le 15 évesen, mert anyukám nekem jött részegen a nagykéssel. Utána szó szerint halálfélelmem volt. De már nem haragszom rá, végül is ő az anyukám, ez van, vannak dolgok, amikre nincs ráhatásunk. Inkább legyünk normális viszonyban, mint rosszban.


Beszéljetek, mondd el, mi a problémád, mit érzel, egy nyugodtabb délutánon. Lehet, hogy őket is nyomasztja ugyanez az érzés, hogy ők martak el téged maguk mellől, csak nem merik mondani.

2016. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Normális igen. Ha tényleg olyan rosszul bántak veled, olyan sok éven keresztül, természetes, hogy nem ugrasz a nyakukba hetente.

Szerintem be vannak ijedve most már, mert látják, hogy mit csináltak és félnek, hogy ahogy öregszenek egyedül maradnak, meg nem lesz aki kiszolgálja őket.

Most kapnak egy kis ízelítőt abból amit csináltak, csak nem ízlik nekik.

2016. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
Mit értesz kokrétabba "szigorúak voltak velem" alatt? Miket tettek/nem tettek?
2016. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

inkabb halat kell hogy erezz onnalo felnott lettel gondolom ellatod saajt magad es rendben az eleted ez az o nevelesuk gyumolcse.

maj egyszer ha nagy leszel rajosz es belatod jot tettek veled

2016. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!