Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik az az ország Magyarorsz...

Melyik az az ország Magyarországon kívül, ahol csak az anya nevét írják be a személyi igazolványba?

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Sehol nem szokás
2017. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Inkább fordítva kéne kérdezned.

Az apa nevét sehol nem szokás feltüntetni.

2017. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Svédországban a szülőknek intézett kérdőíven nem az áll, hogy apa neve, anya neve hanem ELTARTÓ, ELTARTÓK neve: Éljen a gendersemlegesség!
2017. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Usaban egyiket se irjak bele. Viszont a szemszin, hajszin benne van meg az hogy szervdonor vagy e vagy sem.
2017. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Pontosítsunk: Magyarországon sem az anya nevét, hanem az anya születéskori (leánykori) nevét írják be. Ez egy megkülönböztető adat, éppúgy, mint mondjuk a születési hely és idő. Nem az eltartott-eltartó viszony a lényeges, hisz felnőtt, dolgozó ember személyi igazolványában is ez szerepel. Még akkor is, amikor már nem is él az édesanyja.
2017. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
45%
Jah #5-sel értek egyet, az anya leánykori neve egyértelmű. Az bármikor kiderülhet, hogy más az apa.
2017. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Egyébként nem értem, mire jó egyáltalán az anyja (lánykori) nevét feltüntetni, ennek ugyanis semmi jelentösége sincs.


A világ legtöbb országban enélkül is tudják az embereket azonosítani, a neve és a születési dátuma alapján, az anya neve nélkül is.

2017. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
74%

#7 nem voltál katona?

Orsós József lépjen elő, előlép 10 ember.

Anyja neve Orsós Mária, előlép ebből 3....

Viccet félretéve, amióta a személyi számot nem használják mi alapján azonosítanád az azonos napon született azonos nevü embereket?

2017. dec. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 bepi13 válasza:
100%
pl. Hollandia, Németország
2017. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
8-as: nem voltam katona (nö vagyok ugyanis), de nem Magyarországon élek, és itt senkinek sincs gondja azzal, hoyg csak a neve meg a születési dátuma alapján azonosítják. Olyannal még nem találkoztam, hogy két azonos nevü ember uyganakkor született volna - de ilyen esetben a születési helye alapján még mindig külön lehet öket tartani.
2017. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!