Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám élvezni a nyaralás...

Hogy tudnám élvezni a nyaralást a családommal?

Figyelt kérdés

Édesanyám Barcelonába akar menni a nyáron, mert ő még sose volt ott, öcsém meg focista, és Barca drukker, édesapámnak mindegy. Én meg nem hiszem, hogy akarok menni. Egyszerűen nincs semmi közös összhang a családom és én köztem. Apám általánost végzett, anyám közepes érettségit, meg alapból nem valami okos emberek (anyám és öcsém főleg, apám az még eléggé okos tud lenni, csak nagyon erőszakos és követelőző, mindig siet mindenhova stb...)

Én meg eléggé szellemi ember vagyok. Teljesen más a világ felfogásunk is...

És nem tudom, hogyan tudnám így élvezni. Az évek során egyre kevésbé élveztem a nyaralásokat, és most már ott tartok, hogy én itthon maradok, ők meg elmennek akkor hárman Spanyolországba.

Ti mit tanácsoltok ?

Maradjak inkább itthon, vagy menjek el velük?

(Tudom, hogy ez legyen életem legnagyobb problémája, hogy jaj, nincs kedvem menni a családommal Spanyolországba, tudom, hogy ez a probléma semmiség más emberek problémáihoz képest)



2016. márc. 2. 20:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Naná, hogy mennék! Barcelonáról helyből Gaudí jut eszembe, már csak azért érdemes elmenni. Emellett ha elmentek egy focimeccsre, az is jól hangzik, ha meg végképp nem akarsz ilyesmivel foglalkozni, akkor irány a tengerpart.


Nézz utána kicsit, biztosan találsz még olyasmit, ami érdekel, és lehet hogy a családod is. Akkor mindenki élvezni tudja a nyaralást.

2016. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
78%
Együtt tudok veled érezni. Nálam az jött be, hogy nyári munkát vállaltam, szóval "sajna" nem tudtam elmenni nyaralni a családdal. Vagy ha egyszerűen megmondanád, hogy te otthon szeretnél maradni, az nem jó megoldás? Vagy mondjuk egy olyan verzió, hogy készítesz magadnak egy saját útitervet, és elmész megnézni azokat a helyeket, amiket te szeretnél? Báár mondjuk én tuti, hogy az első kanyar után eltévednék egy idegen városban... még térképpel is :)
2016. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
én inkább azt tartom gáznak, hogy lenézed a családodat , mert nem annyira iskolázottak mint te. attól még ők a családod. nem attól lesz jó szülő valaki,hogy diplomája van.
2016. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Elég szégyellnivaló a hozzáállásod a családodhoz.
2016. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%
20:16 gondolom nem azért nézi le őket, mert nem olyan iskolázottak, hanem azért, mert ez meglátszik a viselkedésükben. Ha szerinted ez oké, és ha kellemetlen neki, akkor is szeretnie kéne a doklgot, csak mert a családja, akkor veled van a baj.
2016. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Én akár holnap felugranék a repülőre, ha Barcelonáról van szó, csodálatos város. Nyáron ugyan piszok meleg lesz, de még úgy is megéri.:-) Nem írtad, mennyi idős vagy, "szellemi ember"-ként csodálkoznék, ha nem élveznéd az ottani építészeti remekeket, vagy a Picasso-múzeumot pl., köss kompromisszumot a családdal, hogy szeretnél délelőttönként egyedül kóborolni, délután meg úgyis a vízben a legjobb, a parton együtt lesztek.
2016. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező, még nem késő jobb viszonyt kialakítani a családoddal. Ne zárkózz el tőlük. Ha te elzárkózol, ők nem sokat tehetnek a viszonyotok javítása érdekében. Próbálj velük beszélgetni, hátha megértitek egymást. Sok sikert! Én mindenképp elmennék velük.
2016. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%

Ki nem hagynám Barcelonát, imádom!!! :-)


A helyedben elmennék, de ott külön mászkálnék, ha nem akarsz velük együtt lenni!

2016. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%
Menjél. Én biztos mennék. Kedvenc európai városom. Vétek kihagyni.
2016. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem értelek titeket. Az hogy TI mennétek miért indok arra, hogy ő is menjen? Ha nem tűnt volna fel, az embereknek különböző az ízlése. Ami az egyiknek jó, a másiknak lehet pokol!

Kérdező, ha nem akarsz, ne menjél, ilyen egyszerű. Ha csak nem kényszerítenek valahogy. Nem kötelességed, és nem teszel vele semmi rosszat ha nem csinálsz olyat amit nem akarsz.

2016. márc. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!