Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Heinrich név anyakönyvezhető...

A Heinrich név anyakönyvezhető M. o-n?

Figyelt kérdés
Külön kérvényezéssel/nélkül?

2015. ápr. 4. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos csak a Henrik.
2015. ápr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És ha mi a Sváb Nemzetiséghez tartozunk?

30/A. § (1) A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozó személyek gyermeküknek nemzetiségüknek megfelelő utónevet is adhatnak, valamint kérhetik saját utónevüknek a megfelelő nemzetiségi utónévre történő javítását, továbbá joguk van családi és utónevüknek anyanyelvük szabályai szerinti anyakönyvezéséhez.


(4) Az érintett kérésére a név anyakönyvezése két nyelven történik.


30/B. § (1) A választható nemzetiségi utóneveket az érintett országos kisebbségi önkormányzatok által összeállított nemzetiségi utónévjegyzék tartalmazza.

2015. ápr. 4. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Basszus... belinkeled a jogszabályt, ez a válasz a kérdésedre, akkor miért kérdezed meg? :D
2015. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BlackSword ***** válasza:
Felőlem aztán egy tőről szakadt Fegelein is lehetsz, de nem szerencsés névválasztás...
2015. ápr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy tudom ezt a jogszabályt, arra voltam kiváncsi, hogy a gyakorlatban ezt mennyire lehet érvényesíteni. (Pl: Nem tudom, hogy kell -e valamilyen papír a nemzetiséghez tartozásról stb)
2015. ápr. 13. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen. Úgy írják, hogy Henrik.
2015. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kétlem hogy aktuális még.De igen nekem is Heinrich a vezetéknevem :)
2018. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet rólad szól a kérdés
2020. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!