Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a szüleim egymás unokatestv...

Ha a szüleim egymás unokatestvérei, akkor én "vérfertőzött" ember vagyok?

Figyelt kérdés

Másod unokatestvérek. A szüleim nagyszülei (két nagymamájuk, nekem két dédmamám) egymás testvérei voltak. Ez most beteg dolog, vagy emiatt szégyellnem kellene magam? Tudtommal sem én, sem a testvéreim (hárman vagyunk) nem szenvedünk semmilyen elmebetegségben vagy fogyatékosságban, amit sokan ehhez kötnek. Amúgy nagyvárosban élünk (top5 lakosságú MO-on), apa diplomás, se nem kisebbségiek, se nem alja műveletlen népség nem vagyunk (amiket megint összekötnek ezzel valamiért sajnos).


24/F



2017. dec. 19. 22:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10 Annak volt nagyobb esélye, hogy benne jöjjön elő valamilyen baj. Miután nem jött elő, neki egy nem rokonnal történő szaporodás még nüansznyival kevésbé kockázatos, mint a populáció két véletlenszerűen választott tagjának. Azok az allélek, amik a rokonházasság miatt apai-anyai oldalról egyformák, neki biztosan hibátlanok, míg az átlagpolulációban ez csak egynél kisebb valószínűséggel állítható.
2018. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk sajnos a kockázat benne van, sok gén káros hatása csak később mutatkozik meg. Csinszka is szegény 40 évesen meghalt. Ő mondjuk nagybácsi-unokahúg viszonyból szültetett, ami még az unokatestvérnél is közelebbi. A másod-unokatestvérség kockázata minimálisan nagyobb csak, mint az átlagpopulációé.
2018. febr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
52%
semmi gond ! regen divat volt !
2018. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!