Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan húzom fel magam?

Jogosan húzom fel magam?

Figyelt kérdés

Nemrég volt az esküvőnk. Tegnap átmentünk férjem testvéréhez (neki is van férje, plusz már gyerek is) és előkerült a téma, hogy milyen jó buli volt stb. Aztán mondom neki, hogy igen mi is jobban kiélveztük volna, ha nem kellett volna a pakolással foglalkozni. Tényleg hiába voltak előre csomagolt sütik, mi pluszban is adtunk mindenkinek. Na a lényeg az én drága sógornőm elkezdi megjegyezni, hogy nekik nem lett csomagolva az esküvői tortából, pedig látta, hogy maradt és szívesen evett volna még belőle. Hát kikerekedett a szemem. Mindenből pakoltunk nekik, amiből tudtunk és persze sokat. Ja igen pluszban megjegyezte azt is, hogy a férje (vegetáriánus, neki külön volt kaja rendelve), hagyott egy csomó kaját az miért nem lett becsomagolva. Mondom hát valószínű kirakták éjfélkor és megették a vendégek a "csomó kaját", amit hagyott a kb 2 db rántott gombát. És hozzáteszem, mi az ő esküvőjükön egy darab szalvétát nem kaptunk. Még a testvére sem. Jogosan háborodom fel? Ha annyira kellett neki a süti, miért nem szólt? Így is tele volt a tkm, hogy a saját lagzimon kb 2 órán keresztül csomagoltam, nem csak ő járt a fejemben.

A másik, hogy elkezdett áradozni neki mekkorra vágyálma már egy százezreket érő neves divatház által tervezett cipő/ táska stb. Teljesen rá van pörögve a témára. Mondom neki, hogy ezek olyan felesleges dolgok az életben. Férje, én férjem is helyesel.

Erre benyőg nekem egy ilyet, hogy:- hát ő biztos azért vàgyik ilyenekre, mert neki már megvan a családja.-

Köpni-nyelni nem tudtam. Most komolyan azzal támadott be, hogy nekem még nincs gyerekem, neki meg már van?

Komolyan mi a baja velem? Alapból kedves, de még sorolhatnám az ilyen kis dolgait. Karácsonyra is megyünk át hozzájuk, de már most görcsben áll a gyomrom. Én fújom fel?


2017. dec. 22. 10:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%

A mártirkodáson kivül Egyéb probléma? Jaj csomagolnod kellett, o te szegény... minek álltál ott két orát? Hagytad volna a fenébe, voltak elöre csomagolt sütik is, az nem volt elég?


Amugy én sem csípem az állandóan nyávogo embereket, lehet sogornödnek is ebböl volt elege ;)

2017. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

"Így is tele volt a tkm, hogy a saját lagzimon kb 2 órán keresztül csomagoltam"


Hát akkor miért szerveztél bele egy ilyen 2 órás programot? Csak rajtad múlott. Ezen most már lendülj túl. Majd legközelebb máshogy szervezed az esküvődet. ;-)


"Most komolyan azzal támadott be, hogy nekem még nincs gyerekem, neki meg már van?

Komolyan mi a baja velem? Alapból kedves, de még sorolhatnám az ilyen kis dolgait. Karácsonyra is megyünk át hozzájuk, de már most görcsben áll a gyomrom. Én fújom fel?"


Ebből viszont még lesznek konfliktusok... Más az értékrendje. Kár, hogy nem ismerhetted meg őt eléggé már menyasszonykorodban. Bár akkor se tudnál rajta változtatni, az igaz, de legalább mostanra már felkészültebb lennél a támadásaira.

2017. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
39%
Az esküvős dolgot megértem, ha ti az ő esküvőjükön nem kaptatok semmit, akkor neki miért jár a szája? Ezt a táskás dolgot meg engedd el a füled mellett, tényleg nem ettől lesz boldog az ember.
2017. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Te kezdtél el nyafogni, hogy a vendégeknek - azaz nekik is - pakolás miatt nem élvezted a saját esküvődet, amikor arról beszélt, hogy milyen jól érezte magát. Aztán te kezdted el kvázi lehülyézni, hogy milyen értelmetlen dolgokra vágyik. Csodálkozol, hogy helyretett? Az ilyen okoskodó, mindenre beszólogató luvnyát, mint te, én se csípném, valószínűleg tele van már a hócipője veled, mert gondolom, nem csak az esküvő óta vagy ilyen savanyúmári.:-) Talán ne keress minden beszédtémájában valamit, ami negatív, és akkor nem kell görcsben álló gyomorral készülődnöd a karácsonyra.
2017. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%
Ja, habilyen DYO eskuvojen szervezel, hogy megsporolj egy kis penzt, akkor Igy jartal. Ha egy nivos helyen lett volna, nivos kiszolgalassal, mindenki eszik ott, nincs pakolas, a reggelit biztositsak a vendegek maguknak es akkor nincs pletyka. Nincs cekkerben kajaszallitas, masnapi Duma, hogy kinek mit sikerult osszeharacsolni.
2017. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%

5-os vagyok meg.

Most olvastam vegig, de minek. Te nem vagy normalis, kerdezo. Szegeny sogornod, hogy rokonsagban kell lenni veled. Sajnalom.

2017. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

Elég szar életed lehet ha azon is felhúzod magad, hogy valaki megdícséri az esküvődet. Ahelyett hogy örültél volna nekiálltál panaszkodni, ő meg nem adta alád a lovat. Hát ez tényleg szörnyű.

Aztán feldobott egy másik témát, de te arra is csak negatívan tudtál reagálni.

Nem tudom minek jársz társaságba, ha csak rontod a hangulatot.

2017. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%
sok hűhó semmiért,szevasz
2017. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem jogosan. A sütistémát is te rángattad elő, az ajándékos dolognál is te oltogattad, hogy minek az. Értem én, hogy felesleges luxus, de ha valaki az általa áhított dolgokról áradozik, és rátámasnak hogy az hülyeség, arra a legvalószínűbb reakció, hogy visszatámad. Pont ahogy a sógornőd ezzel a “jó-jó, hülyeségre vágyom, de legalább nekem már van gyerekem” válasszal. Te provokálod ki magadnak az “ilyen kis dolgait”.
2017. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
65%
A pontozás alapján látom, hogy rendesen félreértettem a kérdést.
2017. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!