Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a súlyos beteg...

Mit tegyek a súlyos beteg szomszéddal? Képtelen vagyok segíteni rajta.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


32/N vagyok. Társasházban élek, a közvetlen szomszédom egy nyugdíjas, gyerektelen házaspár. A bácsi nagyon, de nagyon beteg - rákos, haldoklik gyakorlatilag. Az utóbbi időben annyira leromlott az állapota, hogy már nem tud járni, csak fekszik, pelenkás lett. A baj az, hogy nem tudja ezt elfogadni, és minden alkalommal, mikor "dolga van", elindul kifelé a fürdőbe, de még az ágy mellett összeesik. A felesége egyedül éppen hogy képes arra, hogy tisztába tegye, forgassa, a földről már nem tudja felszedni. Ha elesik a bácsi, hozzám csenget át, hogy segítsek felszedni, és én mindig igyekszem is a lehető legjobban segíteni, de esküszöm nektek, nem bírom. Fizikailag. Nem vagyok rossz erőben, de egy magatehetetlen ember súlya duplázódik. Ma reggel hatkor kicsengetett a néni az ágyból, mert a bácsi ismét elvágódott. Beleszakadtam, mire felszedtem a földről. Se ő, se én nem vagyunk olyan állapotban, hogy ezt tudjuk csinálni. Hozzájuk minden nap több órára jön egy hospice-munkatárs, de bentlakó segítséget nem fogadott a néni, mert nincs hova tenni. Ha épp egyedül vannak, mikor ilyen történik, mindig nekem szólnak.


Nem tudom, hogy mondhatnám meg, hogy nem bírom. Akarok nekik segíteni, de nem bírok, és minden alkalommal iszonyatos fájdalmakkal, deréknyilallással, becsípődéssel, húzódásokkal távozom. Viszonylag hamar elmúlnak, de addigra jön az újabb csengetés, ráadásul gyakran tök alkalmatlan időpontban (este tíz, reggel hat, de volt már reggel fél hat is).


Meg lehet mondani nekik udvariasan valahogy? Ajánlhatok valamilyen szakszerű megoldást?

A néni nem akarja a férjét elfekvőben tartani, hazahozza a kórházból is mindig, nagyon ki van készülve az egésztől. Velem mindig nagyon jó viszonyban voltak, bíznak bennem, ezért szólnak nekem, de én meg nem bírom. Lelkileg is egyre megterhelőbb bemenni egy ilyen állapotú beteghez, de ezt még elviselném, a baj az erőmmel van, ami teljesen elhagy. Nem vagyok erre alkalmas. Nem akarom se lerázni őket, se ezt tovább csinálni.

Tudnátok mondani valamit, ti mit tennétek? Létezik udvarias megoldás erre?


Köszi, és mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok.



2017. dec. 24. 10:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%
Nem lerazas ha megmondod, hogy nem birod fizikailag. Nem tudom miert kell mindig mismasolni meg kamuzni, urugyeket keresni, amikor az igazsagot megmondani trivialis. Ha ebbol sertodes lesz, legyen, de ugymond idegen emberek miatt a sajat egeszsegedet nem vagy koteles felaldozni. Ok dontottek ugy hogy nem akarnak korhazat, nem te.
2017. dec. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nem akarok kamuzni, csak akarok magam helyett valamilyen normális opciót javasolni, ha lehet. Na meg ugye a lelkiismeretét is bántja az embernek, mert évtizedes jó kapcsolat van mögöttünk és nem akarom őket sz*rban hagyni - mindenképp megmondom nekik, hogy nem tudok segíteni többet, mert lerokkantam, rögtön a téli szabadság elején, de akarok magam helyett valamilyen alternatívát.
2017. dec. 24. 10:27
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem nagyon marad más, mit az őszinteség. Vagy meg kell próbálni még egyszer a bácsi lelkére beszélni. Meg kell értse, hogy nem vagy képes nő létedre állandóan egy felnőtt férfi súlyát emelgetni, főleg nem álladóan kora reggel meg késő este átrohangálni.
2017. dec. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos való igaz, a magatehetetlen embert még ha csontsovánnyá van is már fogyva, iszonyat nehéz mozgatni. És ha más szomszédot is bevonnál, amikor átmegy a néni? Mondanád, hogy rögtön mész, de nem bírod el egyedül, szólnál egy férfi segítségnek? Ebből talán kellene értenie, esetleg onnantól a másik szomszédot is bevonná a mozgatásba... Csak egy ötlet...
2017. dec. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, a másik szomszédra már gondoltam én is, csak mivel mufurcok, meg ellenségesek, felteszem, nem akarja őket megkérni ilyen dologra. Legközelebb valószínűleg felcsengetem őket, hátha hathatósabban segítenek, és akkor a néni felfogja, hogy ez nem egyemberes munka, se ő, se más nem tudja egyedül elvégezni.


Most amúgy az ünnepekre egyedül maradnak, mert én most elutazom, úgyhogy lehet, hogy rá is kényszerülnek máshoz csengetni.


Amúgy a néni tud arról, hogy belerokkanok a dologba, egyrészről megértem, hogy ennek ellenére úgy érzi, nem tud mást megkérni, másrészt meg muszáj lesz neki.


Most a reggeli kör miatt iszonyatosan fáj a derekam és a combom.

2017. dec. 24. 11:04
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom h eddig is nagy áldozat volt, h istapoltad őket. Ez nem a te terhed, nem kell helyettük cipelned. Alternatívát se muszáj ajánlani ha egyszer nem tudsz. Olyan nincs, h a gondozó egesz nap ott van de nem bentlakásos? Vagy délelőtt délután megy valaki? Nincsen gyerekük egyébként? Ez inkább az ő feladata lenne.
2017. dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
20%

Nem nagyon értem mi közös az ostoba szomszédokhoz.

Nem nyitsz ajtót és kész.

2017. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Ja a másik, h addig is próbálj helyesen emelni, ne derékbol hanem lábbal told ki magad. Egyenes derékkal. Már amennyire lehet.
2017. dec. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Azt írta, hogy "a közvetlen szomszédom egy nyugdíjas, gyerektelen házaspár".

2017. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%
7-es vannak emberek szerencsére akikben még van empátia együtt érzés,nem szarják le (már bocsánat) az ember társaikat. Több ilyen ember kellene mint a kérdező.
2017. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!