Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted meg lehet érteni,...

Szerinted meg lehet érteni, hogy valaki miért marad benne egy bántalmazó kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2017. dec. 28. 22:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A félelem zsarolás, miatt.

Egy olyan nő akit már vertek el úgy hogy el is ájult, az tudja hogy onnan nincs megállás addig míg vagy megöli a férj/élettárs, vagy bilincs nem kerül a bántalmazóra, ez sok esetben megint csak ritka, hisz inkább elszenvedi a nő veréseket, csak ne menjen messzebb a dolog.


Hány olyanról lehetett hallani hogy évekig ütötte, majd megölte.

2017. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%

A kérdés összetett. Mert legtöbbször elég egyszerű lelkivilágú emberek élnek ilyen kapcsolatban. Sokszor a nő feldagadt fejjel is szerelmes szavakat rebeg, várja a jobb sorsát.

Minden erőszakos pasi fenyegetőzik, ez alap.

Hiszen lúzerek, és kell nekik az "anyag' amin kiélhetik magukat.

A nők meg - valljuk be őszintén - bevesznek mindent. Kifogás mindig lesz, miért nem megy el: ott a gyerek, nincs hol lakni, azt mondta megöl, stb. De ez mind kifogás.

35N

2017. dec. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Kívülálló nem értheti.


A bántalmazott gondolkodásában olyan változások történnek, ami fogva tartja.

Ismeretségi körömben van egy ilyen fiatal nő, kiszabadult a helyzetből, ma sem érti az akkori viselkedését, nem volt racionális.

2017. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ő hogy tudott kiszabadulni?
2017. dec. 28. 22:25
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
#2 Nem tudom miből vontad le a következtetést, hogy egyszerű lelkivilágúak a bántalmazó kapcsolatban maradó emberek? Voltál már teljesen egyedül, megfélemlítve? Van amikor a maradás tűnik az egyetlen esélynek a bántalmazott számára, ez emberi lélek, nem mindenki olyan alkatú,hátterű hogy meg tudja lépni.
2017. dec. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem éltem bántalmazó kapcsolatban, tehát csak a partvonalról "okoskodom"

De élhettem volna! ... csakhogy az első pofon után leléptem, annak ellenére, hogy 10 oldalas levelekkel bombázott az exem és mindent megígért, a csillagokat az égről.

Legközelebb csak a válóperen találkoztunk.

Szerintem a bántalmazottnak kell egy olyan személyiség, aki ezt képes időről időre eltűrni. lehetőleg közben gyerekeket potyogtatva.

2017. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Én is leléptem. Főleg sértegetett és alázott, de olyan szinten, hogy a lelkem fájt. Egy prostival nem beszélnek úgy, mint ahogy ő próbált velem. Azt akarta elérni, hogy értéktelennek érezzem magam.
2017. dec. 28. 22:41
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

6-os vagyok

Még kiegészíteném annyival, hogy azért kellett leveleket írogatnia, mert egy pillanatig nem álltam le vele beszélgetni.

Ráadásul a saját lakásomat hagytam el, a 3 éves gyerekemmel.

Hosszú a történet, nem is szeretném teregetni, lényeg, hogy képtelen lettem volna ez után vele maradni és megvárni a következő pofont, ami lehet, hogy már verés lett volna, hiszen úgy vélhette volna, hogy büntetlenül teheti.

2017. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

#7

Örülök, hogy ezt meglépted.

Ezért (is) gondolom, hogy áldozattá válni csak bizonyos lelkialkatú nők alkalmasak.

2017. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne megérteni. Azért, mert gyengék. Vagy lelkileg, vagy mentálisan, de legtöbbször mindkettő.

Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy buták, csak valamiért nem lettek elég önérzetesek. De sajnos néha igen, elég buták is.

Egy határozott, önmagát és a jogait ismerő, intelligens felnőtt ember nem tűri el senkitől, hogy testileg vagy lelkileg bántalmazza. Ez utóbbi nehezebb, felismerni is nehezebb, de egyáltalán nem lehetetlen.

Pont ezért van ennyi családon belüli erőszak, ennyi végzetessé fajuló vita, ennyi éveken át tartó szenvedés, mert nincsenek tisztában vele, hogy igenis van kiút.

Persze jelentősen javítana a helyzeten az is, ha legalább kicsit megválogatnák a párjukat. Az egyik ismerősöm most 20 éves, épp csak leérettségizett, tovább nem tanul, munkája nincs, az anyukája tartja el meg a pasija.

A pasija, aki 26, már kétszer ült börtönben, erősen szadista, végtelenül ostoba, agresszív, mocskos szájú, drogokkal üzletel, ráadásul már egyszer szétverte a lakást meg a "közös" autót, mert éppen rossz kedve volt. Alkoholista, drogozik, imádnak éjszaka betépve autózgatni 150-el... a csajt is beleviszi... És rendszeresen veszekednek.

A kedves fiatalember most kérte meg a csajszi kezét, aki igent is mondott. Ha odaköltözik és hozzámegy, onnan már nem lesz visszaút. Mi ezerszer elmondtuk neki, hogy mi lesz ebből, és csak vigyorog bárgyún meg röhögcsél, hogy jaj dehogyis.

Nincs szívem azt mondani, hogy meg fogja érdemelni, ami ebből lesz, mert amúgy aranyos és kedves, és senki nem érdemli ezt, de amikor valakit az egész családja és az összes barátja hónapok óta, sőt évek óta győzköd, hogy ne álljon össze egy ilyen sz** alakkal, mert baj lesz, és csak azért is... pff... utólag meg már nehéz segíteni...

2017. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!