Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet bántalmazó kapcsola...

Hogy lehet bántalmazó kapcsolatban élni? A nő miért marad egy ilyen kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A férfi kritizálja azt az ételt amit a párja főzött neki, és a földre dobja. A férfi úgy megveri a nőt, hogy arra is volt már példa hogy kórházba került, mert a férj úgy megverte. Ilyenek után a férj mindig bocsánatot kér, és akkor is, ha a feleség válással fenyegetőzik. Telefont is úgy használhat, hogy ha a férj leellenőrzi a telefonját. A szexre is kényszeríti, arra is volt példa hogy a ruhát is letépte a nőről. Erre az volt a kifogása, hogy türelmetlen volt.
2017. okt. 30. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert hülye, én is ilyen hülye voltam.

Nagyrészt verbális bántalmazás, néha fizikai. Mivel "nő" volt ezért nem volt olyan mértékű mint egy férfinél, de nem kevésbé rossz, mert a férfit hülyének nézik, amikor azt magyarázza a kiérkező rendőrnek, hogy megütötte egy nő. Lebeszélt a feljelentésről és még engem kért meg, hogy hagyjam el a házat egy időre. A béka segge alatt sincs a férfi áldozatok védelme.

Miért maradtam? Mert ott volt a háromévesem akit akartam még látni és akivel végig zsarolt az ex. Tudta, hogy nagyon szeretem és nem akarom csak kéthetente látni.

Ennek érdekében nem hallgattam senkire, próbáltam elviselni az elviselhetetlent.

Végül olyan rossz volt a helyzet, hogy pszichiátriára kerültem és a munkám is elvesztettem. Ott tettek rendbe és ott fogadtam el először, hogy ami van az pocsék és ennél csak jobb lehet. A családom végig mellettem állt, a testvéreim az éjszaka közepén autóztak le hozzám hogy tartság bennem a lelket, amikor kidobtam az exet otthonról és dúlt-fúlt mérgében. Aztán elmentek és vége volt, összeraktam fokozatosan az életem. Ha a családom nincs mellettem, talán nem sikerül. Azt se volt könnyű feldolgozni, hogy mégis hétvégi apa lettem, de végül ment az is. Megtanultam az egészből azt, hogy hatóságra nem lehet férfiként számítani nővel szemben és nem szégyen segítséget kérni, és nem kell feláldozni az életet.

2017. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Több oka van.

1. A bántalmazott fél általában anyagilag függ az agresszortól.

2. A bántalmazó fél leépíti a bántalmazott önbizalmàt. Annyi kritikát kap a bántalmazott, hogy ő maga is elhiszi, hogy értéktelen, nem kell senkinek, életképtelen, nem boldogulna egyedül.

3. Szégyen. A bántalmazott szégyelli a helyzetét. Szégyelli, hogy "rossz feleség", vagy èpp "papucsférj". Inkább minden erejével igyekszik jó társ lenni.

4. Félelem. A bántalmazott fél kilépni a kapcsolatból. Fél a párja reakciójától, fenyegetéseitől. Fél a környezet reakciójától. Ami sajnos nem alaptalan, mert gyakran segítség helyett áldozathibáztatással találja magát szemben a bántalmazott.

5. Szép emlékek, remények. A bántalmazó kapcsolatok is gyönyörűen indulnak. Az agresszor nagyon is tudja, mi kell a másiknak. És ezt időnként meg is adja. A szèp emlékek és a remény, hogy "egyszer olyan lesz, mint rég" nagyon megnehezítik a kilépést.

Nagyjából ennyi.

4. Félelem. A bánta

2017. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Megtanultam az egészből azt, hogy hatóságra nem lehet férfiként számítani nővel szemben" Nyugodj meg, nőként sem lehet számítani a hatóságokra. Nekem is saját tapasztalat. Ettől függetlenül az tény, hogyha egy férfit bántalmaznak, akkor mindig megy a röhögés, hogy hááá biztos papucs volt, miért nem állt ki magáért, stb., fogalmuk nincsen ezeknek semmiről.
2017. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leginkább az lehet az oka, hogy ezeknek a nőknek nincs önbecsülése, valószínűleg már otthon is azt kapták meg, hogy értéktelenek, amiért nők, a házimunka, a pasi kiszolgálása minden téren, szexuálisan is alap, "ronda vagy, örülhetsz, ha vkinek kellesz"... esetleg a suliban is végigb.tatták meg olvas mindenféle fórumot... és aztán komolyan elhiszo, hogy örülhet, hogy van egy pasi, akinek kell. Kapcsolatfüggő. Elhiszi, hogy megérdemelte, amiért rossz lett vagy kihűlt a vacsi, hogy ránézett hosszabban a vízvezetékszerelőre.


A másik ok, ami szokott lenni, az az, hogy anyagilag nem tudna a saját lábára állni, ha otthagyja a pasast, főleg ha gyerek is van. Főleg ha gyerek van, akkor nehéz, mert ha elmegy, nem biztos, hogy el tudja tartani a gyereket is, így lehet, az apához kerül, az meg egy pokol a gyerek számára, ha vele is ilyen agresszív a másik szülő... és azt tartja a legjobb megoldásnak, hogy jó, akkor marad, mert legalább ott marad ő inkább bokszzsáknak a gyerek helyett és legalább látja minden nap és van fedél mindenki feje fölött. (és nem, nem feltétlen az a helyzet, hogy a pénzes palihoz a pénzéért odament a nő, hanem lehet az is, hogy a pasi megtiltja, hogy dolgozzon, vagy a pasas által örökölt lakásban élnek 2 minimálbérből)

2017. okt. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!