Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan beszéljek...

Mit tegyek? Hogyan beszéljek a lelkére?

Figyelt kérdés
Ppárom ha megiszik pár sört például a barátaival akkor ha hazajön sem tudja abbahagyni.ilyenkor általában hazafelé jövet vesz még sört,és itthon folytatja az ivaszatot.ha azt is megitta,elmegy még tovább inni és részegen mászkál a városban majd valamikor hajnalban haza esik.Beszéltem már vele hogy hagyja ezt abba,meg is bánja úgy tűnik,de egy idő elteltével negismetlődik ugyanez.Mit tegyek?Én már ezt nem bìrom továbbma poklok poklát élem át,nem alszok mert miatta idegeskedek,most is ez van nincs itthon,telefon kikapcsolva.Mi ez hogy részegen világgá megy?Nem tudom megérteni!Ez már alkoholizmus?Mi a kiút ebből?

2017. dec. 29. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha néha bulizik joga van szorakozni,nek kell indának lenni,de ha gyakran csinálja akkor dobd ki a francba,minek neked aki nem akar veled lenni,és inkább az utcán mászkál benyomva..
2017. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez kb.havi szinten megy,rosszabb esetben volt már hogy heti kétszer is.És nem tudom mi a bulizás abba ha holt részegen ténfereg itt ott...
2017. dec. 29. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák,szorakozni is kell,te is mehetsz,nem kell megfojtani a másikat,de lehet szorakozni anélul is h valaki négykézláb legyen és maga alá hányjon.. Én lépnék ebbol,lehet nem akar veled lenni és nem mer szint vallani,kitudja,de piással ne maradj.
2017. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez sűrűsödni fog idővel.

Ha nem akarsz alkoholistával élni akkor adj neki ultimátumot.Vagy te vagy az ital.

Et nem buli, meg nem a másik korlátozása.

2017. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ultimátum verzió nem működik,vissza fog esni.
2018. jan. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

És Kedves Olvasó - ha hasonló cipőben jársz!

A párod alkoholista.

Az embernek vannak problémái. Vannak, akik ezekkel szembe tudnak nézni, vannak, akik segítséggel tudják megtenni, vannak azonban azok, akik nem hajlandóak szembe nézni velük, hanem "homokba dugják a fejüket". Ez utóbbiak lesznek azok az emberek, akik függőségekbe menekülnek el a valóság elől. Ilyen függőség például az alkohol - de a munka is.

A párodnak olyan komoly gondjai vannak, amikkel nem nézett szembe sose - hogy te nem tudsz rajta segíteni!

Mi a kiút? Az a kiút, hogy neki kell akarnia. Neki kell elismernie, hogy amit csinál, az nem normális, változtatnia kell - neki kell férfinak lenni és szembe nézni dolgokkal. Mivel ilyenkor gyengének érzi magát, előtted nem fogja megtenni - eszematta csak férfi... :) azt hallotta állandóan, hogy a fiúk nem sírnak, egy férfi nem lehet gyenge, és most azzal kellett szembesülnie, hogy - de igen! Bármi legyen is ez, neki szembe kell ezzel nézni.

Neked pedig azt kell eldönteni, hogy hajlandó vagy-e gurulni vele ezen a lejtőn, és meddig. Nem felelsz az életéért.

Még valami. Az aggódás a félelem egy fajtája. Ugyanolyan függőség, mint az alkohol! Nézzük: el tudod engedni? Miért ne tehetné azt, amit akar? Miért ne élhetné az életét úgy, ahogy ő akarja? Miért fáj ez neked? De most őszintén, tedd a szívedre a kezed és nem kell ide kiírni, csak gondold végig JÓZANUL. Miért vagy még mindig vele, amikor láthatóan tönkre fogja tenni az életed? Azért, mert nincs más? Vagy azért, mert te őt szemelted ki és most annak kell lennie, amit te elképzeltél? Vagy azért, mert ha ő nincs, akkor szintén nincs meg az életedben valami, ami neked KELL? - Ez mind csak rólad szól. Ne csapd be magad! Légy józan, és gondold végig! De tényleg miért kellene neki ezt abbahagynia? Ha nem tudod elengedni ezt az embert, hogy szembe nézhessen önmagával - akkor olyan dolgot vársz el tőle, amit te magad sem tudsz megtenni.

Az alkoholizmus, az aggódás egy tünet - van mögötte valami egészen más. És mivel ezek elveszik a józanságot, nem fog kiderülni, mi a valódi oka a bajnak - kivéve, ha ragaszkodsz a józansághoz.

2018. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Döntöttem...Elmegyek...Nem bírom tovább
2018. nov. 3. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!