Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merem. Hogyan mondjam el?

Nem merem. Hogyan mondjam el?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok az egyetemen, de ott akarom hagyni azt a szakot,amit most tanulok, mert nem szeretem, nem megy, már ott tartottam év vége felé, h utáltam órákra járni. Szüleimnek nem merem elmondani, hogy szakot, sőt iskolát, sőt várost is akarok váltani. Nem tudom, hogy támogatnának-e abban, hogy otthagyjam azt a egyetemet, mert lehet azt a szakot (sportmenedzser), ami iánt érdeklődöm a szüleim feleslegesnek gondolnának.
2010. jún. 4. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nagy levegő és mondd el. Annak semmi értelme, hogy olyat tanulj, amit utálsz. Egyébként szerintem nagyon sok egyetemista utál órákra járni (többek között én is, pedig nagyon szeretem a szakomat, tényleg imádom, de felkelni reggel egy előadásért...) Szóval azért, hogy utálsz bejárni, elég sokan utálnak :):) Ezért nem kell otthagynod, csak ha valóban utálod. :)
2010. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Várj, várj. Első évben még én is utáltam az egyetemet, a választott szakomat, mert nem olyan volt a képzés, mint terveztem. Az első év mindenhol tele van száraz, unalmas, nehéz szórótárgyakkal. Jelenleg a doktorimat írom ugyanezen a szakon,annyira megszerettem végül. Gondold át.
2010. jún. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondold at jol, hogy biztos, hogy jobban jarsz-e azzal a masik szakkal, iskolaval. Elhiszem, hogy nem tetszik ez a szak, de honnan tudod, hogy a masik iskolaban majd jobban fogod erezni magad? Mar egy evet lehuztal, ne hagyd elveszni. Milyen szakra jarsz? Hat, igen, szerintem a sportmenedzser telitett szakma lehet, mert rengeteget kepeznek belole. En tobb illetot ismertem, akik hasonlo okokbol atmentek mashova es volt olyan, aki visszajott vagy meg utana megint atjelentkezett. Az iskola senkinek sem konnyu. Azert merlegeld, hogy az a szak, amire jarsz, mennyire kelendo a masikhoz kepest es legyel realis. Lehet, hogy jobban erezned magad mashol, lehet, hogy nem. Nem 100%, hogy jobb lesz, csak az ember hajlamos azt hinni, hogy mashol jobb, konnyebb. Egyebkent azt megkerdezhetem, hogy ezzel miert most hozakodsz elo? Mar be kellett volna adni a jelentkezesi lapot, igy egy felevet vagy akar egy evet is elvesztettel...ha meg mar 2 evet kihuzol a sulibol, miert ne maradnal ott az utolso 1-re. Ha mar van 1 diplomad, utana konnyebb mas iranyba is menni es utana is el lehetne vegezned a sportmenedzser szakot. Magadnak tanulsz elsosorban, nem pedig a szuleidnek, igy felnottkent mar nem az a legfontosabb, hogy ok mit gondolnak, ok max. tanacsot adhatnak, de ne szurd el az eletedet.
2010. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én sportmenedszer szakra akarok átmenni.
2010. jún. 4. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén el kell mondani. A te jövődről van szó, a te tanulmányaidat érinti ez a kérdés. Egy egyetem rengeteg áldozatot követel meg és ha nem tetszik a szak, amin tanulsz, eleve nem fogsz áldozatot hozni érte, idővel kibuksz. Most kell lépned, amíg lehet, hiszen még maradtak támogatott féléveid és ha sportmenedzser szeretnél lenni (gondolom tudod jól az előnyeit és hátrányait, ismered a kínálkozó lehetőségeket), akkor felvételizz, amint lehet.

A szüleidnek ezt tiszteletben kell tartani, hiszen a választott pályád téged tükröz. Légy őszinte a szüleidhez, biztosan megérdemlik. Mondd meg nekik, hogy tudod, hogy mik a követelmények és messze van, tisztában van a munkakínálattal, de te ezt szeretnéd és nem bírod így végigcsinálni ezt a sulit.

Tapasztalatból mondom, amit írtam. A párom csomagolástechnikai mérnöknek készült, de nem érdekelte a suli, unta az egészet, a végére már csak a társaság miatt járt be. De a szülei erőltették. A vége az lett, hogy a párom egyszer begőzölt és elmondta, hogy míg él nem megy a fősuli közelébe se, mert elege van. A szülei kénytelen-kelletlen tiszteletben tartották, és most, évekkel később megtalálta azt a pályát, amit szívvel-lélekkel tud csinálni és tanulni. :)

2010. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sem örülnék neki, ha a gyerekem ott akarná hagyni az egyetemet és máshol szeretné folytatni.

1. Te választottad vagy a szüleid?

2. Ha most átmész másik egyetemre, mi a biztosíték, hogy az menni fog és szeretni is fogod?

Mert ha nem megy akkor átmégy egy harmadikra?

2010. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 16:43-as!

Előző lennék: honnan veszed, hogy hároméves a sulija a Kérdezőnek? Lehet, hogy négy! Ha olyan suliba jár, ahol még van szigorlat (pl. nálunk), akkor ott ilyen hozzáállással vége lesz, mint a botnak.

2010. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*előző előtti
2010. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1.én választottam, rossz döntés volt de nem tudhattam, hogy nem fog tetszeni

2.nem lehetek benne biztos, de úgy gondolom, érzem, hogy az az amivel akarok foglalkozni, az érdekel

2010. jún. 4. 16:49
 10/13 anonim ***** válasza:
16:48: nem tudom, hogy hany eves a sulija, ezert kerdeztem ot, hogy milyen szakra jar, de nem valaszol, szoval nem lehet tudni. Nem mindegy, hogy orvosira jar, ami hosszu es hatalmas elhivatottsag kell hozza vagy bolcsesz, esetleg gazdasagi szakra jar. Nem mondja, ki tudja...
2010. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!