Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megvaltoztatni a...

Szeretném megvaltoztatni a vezetéknevem. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Csak a felmenőim vezetéknevei közül válogathatok,vagy bármi lehet?
2018. jan. 8. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Mi a neved most?
2018. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően bármi lehet, de csak magyar név. Idegen hangzású pedig csak akkor, ha a felmenőid között volt ilyen név.
2018. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
bármi lehet, azt hiszem, 10.000 Ft az illeték.
2018. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pár perce találtam hasonló kérdést, egy kedves válaszoló elég jól leírta.


!!! 1/1 kimásoltam,nem én írtam össze !!!



Kérdező: nincs megszabva, mire lehet, az van megszabva, mire nem. Nem lehet történelmi nevet (Széchenyi, Rákóczi), túl gyakori nevet (Kiss, Tóth) idegen nevet (Smith, Martinez) és régies vagy nem hangzás szerinti írású nevet (Kovách, Nyáry).


Ez alól kivétel, ha volt ilyen a felmenőid közt, tehát ha igazolod, hogy nagyanyád Nyáry vagy Széchenyi, és az ő tiszteletére akarod felvenni, akkor engedik.


Az összes többi ilyen tévhit (csak azonos kezdőbetűvel lehet, csak magánhangzósra lehet, stb.) tévhit.

2018. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!