Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tiszta szívemből gyűlölöm az...

Tiszta szívemből gyűlölöm az apámat, és szeretném megváltoztatni a vezetéknevem emiatt. Szerintetek ennyi indok elegendő?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Mennyi idős vagy? Apád együtt él veled, vagy nem?
2017. dec. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért gyűlölöd? Nem tudsz vele beszélni? Szerintem ezért be változtasd meg a neved lehet hogy később már nem fogod utálni apudat es megbánod...
2017. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Együtt, de 2 év múlva költözök (19 vagyok). Azt kérdezem,hogy 18 felett lehet-e nevet változtatni?
2017. dec. 26. 20:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pénzbe kerül, egyik ismerősöm is ezért változtatta meg, az apja egy alkoholista barom volt, aki pokollá tette az életüket.
2017. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nincs szükség semmilyen indokra. 18 éves korodban megváltoztathatod a neved, 10.000 Ft-ba kerül. Azt az 1 évet érdemes kibírnod, mert most még szülői engedély kellene hozzá.
2017. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocsi, félreolvastam. 19 évesen már simán meg tudod változtatni a neved.
2017. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lesz**ják, hogy mivel indoklod, valszeg meg se kérdezik... az a lényeg, hogy kifizesd.
2017. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
De nem a név teszi az embert , hanem az ember miatt olyan a név.
2017. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
37%
''Gondolkodj,mielőtt cselekedsz''
2017. dec. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Megváltoztathatod. Én iy nemrég változtattam nevet. Valóban 10ezer forint. De majd még fizetned kell az új anyakönyvi kivonatért is 2000 vagy 2500ft -ot. Ha van jogsid meg bankkártyád azokért is. A többi okmány cseréje ingyenes. Viszont imdokolni kell és nem választhatsz bármilyen nevet. Pl. Történelmi nevet, vagy idegen hangzású mevet csak nagyon komoly indokkal engedélyeznek. Pl. Ha az anyukádat vagy nagymamádat is úgy hívják. Ezt az ő anyakömyvi kivonatukkal is igazolni kell és engedélyt hozni tőlük, hogy beleegyeznek a név felvételébe. Ez nem kötelrző, de ha nem teszed nem biztos, hogy elfogadják és ha nem fogadják el a 10ezer ftot elbukod és csak 5 év múlva próbálkozhatsz újra 50ezerért. Így érdemes átgondolni kinek a nevét veszed fel. A kitalált vezeték névvel lehet úgy jársz, hogy marad a régi mert bizonytalan a sikeres elfogadás. Én a nagymamám nevét vettem fel. Indok az volt, hogy ő nevelt fel és vittem au anyakönyvi kivonatának másolatát, az ő neve magyar név. Plusz a keresztnevem is megváltoztattam mert utáltam. Ott csak eu volt az indok. Elfogadták. Ha van még kérdéyed írj privit nyugodtan.
2017. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!