Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám lehet a gyámom?

Nagymamám lehet a gyámom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok tehát már kevesebb mint 1 év és "felnőtt" leszek de nem járok be a suliba ezért a szüleim be akarnak rakni nevelőintézetbe.... de a nagymamám be fogadna. de már 77 éves. van esély arra hogy hozzá kerüljek? mert én már dolgozni szeretnék de apám azt mondta hogy ha találok egy olyan munkát ahol bejelentenek és nem diák meló akkor mehetek nagyihoz de 18év alatt nem tudom létezik-e ilyen hely

2018. jan. 13. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nem tudnak berakni nevelőintézetbe, mert nincsen hozzá joguk. Ez nem az ő döntési jogkörük. Mire a gyámhatósági eljárás lezavaródna, addigra te már kb nagykorúvá válnál. Családon belül kéne ezt letárgyalni. De segédmunkára szerintem nem nagyon keresnek embert, maximum alkalmi feketemunkára tudnál elhelyezkedni. Mért nem jársz iskolába? Jobb lenne, ha legalább egy szakmunkás végzettséget szereznél. Nulla végzettséggel nincs jövőd.
2018. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Jaja, legalább egy szakmunkásit vagy éreCcségi+OKJ-t szerezz
2018. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
próbálkoztam autószerelőnek menni ott több probléma is volt (hosszú volt az utazás, fenyegettek megvertek),most szakácsnak mentem de nem bírom nehéz számomra nem tudok jól tanulni amit igazán szeretnék csinálni az autós futár lenni mert vezetni szeretek de miből tegyem le a jogsit ha még nem dolgozhatok ha meg van a jogsi 1000 örömmel megyek melózni bárhova
2018. jan. 14. 11:10
 4/8 Serpent ***** válasza:
52%

Serpent életvezetési tanácsadó segít:

1.-Menj el dolgozni egy helyre(gyárba vagy ahova felvesznek 8 általánossal). A lényeg, hogy legyen pénzed amiből elkezded ezt a dolgot.

2.-Tedd le a "B" jogsit majd keress egy olyan melóhelyet ahol személyautóval kell fuvarozni(a következő lépéshez kb egy év személyautós tapasztalat jó ha van nálad) Közben gyűjtsd a pénzt "C+E" kategóriás jogsira, PÁV-ra, stb. A szükséges okmányokról jó ha megkérdezel egy kamionsofőrt.

3.-tölts be a 21. életévedet

4.-Tedd le a "C+E" kategóriás jogsit, meg szerezz be minden papírt ahhoz, hogy kamionsofőr lehess. Ha ez sikerül, hamarosan saját életed lessz és nem leszel ráutalva senkire. De a kamionsofőrök élete nem csak játék és mese.

2018. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam mint te de 19 évesen rá jöttem hogy igaza van a fateromnak és nagy nehezen le érettségiztem és most szakmát tanulok sok minden akartam lenni de gondolj csak bele a futárkodásból nem fogsz örökké megélni és egy idő után rá jössz hogy igaza volt a szüleidnek gondolom most vagy a lázadó korban nyugi, válasz egy szakmát ami tetszik neked és csinálnád is miután le raktad a szakmát lesz valami a kezedbe utána mehetsz futárnak de legyen legalább egy szakmád mert később kúrára bánni fogod az egészet, vannak osztálytársaim akik le léptek mennek külföldre stb.. Most meg elég szar lehet egyiknek született gyereke a másik meg 60huf ért takarít, ha lesz szakmád aztán el mehetsz akár minek, de ne légy kamionos elég szar szakma sajnos mindenki csak a szép dolgokat mutatja róla de cigány élet.

Egyébként ha megvernek a suliba akkor tanuld meg magad megvédeni,járj gyúrni tanulj önvédelmet,sok sikert, sikerülni fog, hajrá :-)

Majd írd meg hogyan döntöttél engem érdekelne.

2018. jan. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Serpent nevű tanácsadónak üzenem, a kamionozás ku.va sz.r tapasztalt alapján mondom cigány élet, ha nem hiszed majd ha benne leszel rá fogsz jönni hogy te egy senki vagy a főnöknek ja bocs a rabszolgája.

Tudod ki menjen el kamionosok?

Problémás a magánéleted?

Gyere kamionosok, nincs probléma, nincs magénélet, ezt a kamionozást csak akkor választanám ha tényleg nem lenne más lehetőségem, pedig már jártam szép helyeken de mikor télen a semmi közepén vagy és nincs wc, fürdő, bolt és ott kell álni 3 napot legközelebbi falu 50 km és a ku.va hidegben -10 fok Oroszország a mezőn kell szarnom, a tehenek társaságában kajám alig van pénzt nem keres az ember ha nem megy vagy csak nagyon keveset stb...

2018. jan. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :D

nem igazán érdekel semmi szóval valami megtetszik érdekel max 1 évig és utána beleunok és már full nem érdekel, nem tudom mi lessz eggyenlőre úgy tűnik hogy megyek nagyihoz utána melózgatok hogy összegyüjtsem a jogsira a kellő pénzt eggyenlőre ez az "élet célom" én is úgy gondolom hogy most csak lázadok de ilyenkor szerintem ti is tudjátok mi a helyzet és tudom hogy megfogom bánni de passzolok valahogy alakul de köszönök mindent mindenkinek! :D

2018. jan. 23. 17:57
 8/8 Serpent ***** válasza:
Olyan ember nincs akit semmi sem érdekel. Csináld azt amit szeretsz csinálni. Próbálj meg olyan szakterületen elhelyezkedni. Az érettségi viszont kötelező! Ha eldöntötted, hogy mit akarsz csinálni és utánna olyan szakmát akarsz ami érdekel, minden jobb suliban elengedhetetlen. Nélküle csak közoktatás van, az meg sz@r.
2018. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!