Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtassam meg...

Hogyan változtassam meg magam? Nagymamám iszonyat természetét örököltem, szüleim azt mondták ma hogy nagy baj ez.

Figyelt kérdés
Sajnos én is így gondolom, de nehezen megy változni. A nagymama világ életében olyan ember volt, aki nem igazán tudott jól kijönni az emberekkel, nem volt beszédes típus, mindenkit lenézett, büszke volt és mindenen megsértődött. Erre még rájött a haragtartás és a makacsság. Ugyanez vagyok. Nincsenek barátaim, van egy párom, akiről tudom hogy egy szuper ember és csodálják a szüleim és a tesóm hogy együtt van még velem, mert sokat veszekszem apróságokon pedig nagyon szeretem őt. Féltékeny is vagyok nem kicsit. Vele akarom leélni az életem, de félek hogy elveszítem. Hajlamos vagyok hisztire. Az a kérdésem, hogy közel 30 évesen, tudok magamon változtatni? Mennyi idő kell hozzá?
2016. nov. 13. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nincs önbizalmad! Elöször is ezen dolgozz. Mindig lehet változni,hallgas egy kis pszichológiát,youtubon elérhető.
2016. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha mar kozel vagy 30-hoz nem latok tul sok eselyt. Max egy nagy pofaraeses utan.
2016. nov. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van esely, az elso lepes, a problema veismerese nar megtortent. Sokan eddig se jutnak el, pedog enelkul lehetetlen. Es hogy vmi jot ia mondjuk rolad: van onkritikad, akarsz fejlodni, szeretnel jobb emberré valni. Ezek nagyon ritka tulajdonsagok. Az emberek 90%-a kizarolag masokban latja meg a hibat, magaban soha
2016. nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

ha ilyen vagy, magadat veszélybe sodrod: tényleg elhagynak. Nem "jobb nőért", hanem mert a hisztit, a haragtartást, makacskodást, a főlényes másokat lenézést nehezen viselik el az emberek.

Szelíd, békés, megértő ember mellett szívesen időznek.


1. Első lépésben engedd el ezt a téveszmét, hogy a "nagymama természetét örökölted". Te te vagy, nem a nagyanyád, nem a Gobbi Hilda, csak kizárólag Te. És 30 évesen már felelős az ember a saját arcáért.

2. Senkire ne hivatkozz, magadon dolgozz. Nem tudunk a munkádról, de tanulj, fejleszd magad, figyelj és naponta írj naplót, pár sort. Az segít rendezni az aznap ért hatásokat, nyugodtabb leszel.

2016. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, örülök hogy jót is kaptam. Régóta felismertem már magamban ezt a hasonlóságot a mamával, anélkül is tudtam legalábbis sejtettem, hogy a család többi tagja a fejemhez vágta volna. Nem csak a természetünk de a külsőnk is eléggé hasonló. Én lettem a fekete bárány. :(
2016. nov. 13. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Ez egy kétoldalú dolog:

1. A fekete báránysagban nem azon van a hangsuly, akit kiraazitanak/ megbelyegeznel vele. Sokkal inkabb azokon akik megbelyegzik. Olvass utana 😃

2. En is "nehéz" ember vagyok. A tulajdonsagaim egy resze a javamat szolgalja es masok is szeretnek erte, mug mas tulajdonsagaim epp hogy a sajat életemet keseritik meg. A kiallhatatlan, masokkal es magammal osszeferhetetlen negativ tulajdonsagaim a 2. valasszal ellentmondasban epp 30 es 40 eves korom kozott ( kulonosen a gyerekem szuletesevelfinomodtak) nagyon sokat.

2016. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Egy pillanatig azt hittem, én írtam a kérdést tudtomon kívül, ugyanis ugyanez a helyzet nálam. És szerintem elsősorban saját magaddal vagy haragban, nem a világgal. A féltékenységed is ezt mutatja, nem tartod túl sokra magad, és ezt a párodra vetíted ki. Sokat segíthetne, ha a negatív energiádat le tudnád vezetni, pl sporttal. Egy olyan hobbi is jól jöhet, ami sok sikerélményt tud Neked adni, sok örömöt. Én mindig akkor enyhülök meg a többi emberrel szemben, mikor rendszeresen sikerek érnek az életben, mikor ki tudok szakadni a mókuskerékből. Ha nagyon stresszes vagy esetleg munka miatt, vagy hasonlók, akkor érdemes azon dolgozni, hogy leereszd a fáradt gőzt amilyen gyakran csak lehet: a stressz miatt felnagyítod a legkisebb problémákat is, sokkal lejjebb kerül az ingerküszöböd. Úgy gondolom, fejlődni nagyon nehéz, ha beleszoktál ebbe az életbe, de nem feltétlenül lehetetlen. Ahogy fentebb is javasolták, ne mondogasd magadnak, hogy te ezt "örökölted", mert ha bemeséled magadnak, hogy genetikailag ilyen vagy, sokkal nehezebb lesz megszabadulni a rossz szokásoktól, kifogásként használnád. Szerintem fantasztikus, hogy változtatni akarsz, felismerni önmagunk hibáit már egy hatalmas lépés :)
2016. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Persze vannak jó tulajdonságaim: jó napjaimon nagyon kedves vagyok, lojális és teljesen önzetlen, ugyanakkor makacs, kötekedő, cinikus, hisztis.

Az első és legjobb dolog, hogy ezt felismerted. Sajnos nem megy, hogy az alap személyiségedet megváltoztasd, de ahogy figyeled magad, rá tudsz jönni mivel tudod "visszafogni" magad. Nekem régebben nagyon meg kellett erőszakolnom magam, hogy mások ostobaságaira ne ingerülten válaszoljak (tudod, számolj el tízig), ma már sokszor csak mosolygok. Persze az sem jó, ha mindig elnyomod ezt magadban, mert attól ugyanúgy kikészülsz.

2016. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy felismerted a problémát.


"mindenkit lenézett" - ezt miért kell csinálni?-ezen lehet változtatni, a többi még elmegy alapjáraton.

Az, hogy nem beszédes, büszke? mindenen megsértődik, nem jön ki jól az emberekkel, ezek úgy oké dolgok viszonylag.


Viszont az, hogy kvázi nosztalgikus egyesülést élsz meg nagymamád személyiségével az nincs rendben, ebben nincs semmi jó, semmi, amire érdemes büszkének lenni.

Te pontosan tudod, már elég ideje gondolom, te ezt a szerepet ismered.

Ellenben kikészül tőle a párod, a családod, mindenki.


Változni akarsz, ez jó, de addig nem fogsz, míg a fent felsoroltakra büszke vagy, mint örökség.


Te, TE vagy, nem pedig a Nagyid :)


tedd fel a kérdést megkeseredett életet akarsz élni? vagy egy boldog jövő felé indulsz inkább?


Párod miatti féltékenység pedig pontosan abban gyökerezik, hogy te tudod magadról, hogy elviselhetetlenül viselkedsz néha.


Veszekedések apróságok miatt?- neked, hogy esne, ha minden szarért neked esnének?-gondolom rosszul :/ na a párodnak is így esik.


Kicsit a fizikai dolgokat is harmóniába kéne hozni szerintem, pl. sport rendszeresen, akkor D-vitamin, magnézium, b6 vitamin pótlás- ez is idegrendszeri gondokat okoz.


Mennyi idő kell hozzá?- 1-2 év, de rajtad múlik, ha holnaptól tudtaosan pozitív emberként és kedvesen kezdesz viselkedni, hamarabb is sikerülhet!

2016. nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!