Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskola után estem teherbe,...

Iskola után estem teherbe, tehát nem volt munkaviszonyom. Milyen juttatások illetnek meg? GYÁS-t vagy GYED-et kaphatok vagy csak GYES-t? Várhatóan decemberbe fogok szülni.

Figyelt kérdés
2008. okt. 26. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak a gyesre leszel jogosult,ami 25000ft.Ez sajnos alanyi jogon jár.Bár jó lenne már ha valamihez kötnék és csak az kaphatná aki tanult,vagy dolgozott,vagy munkanélkülin volt..stb..A lényeg,hogy a sok ingyenélőt jó lenne már nem eltartani.Bocs,hogy ezt is megjegyeztem,de nagyon felháborít.Ha nem ez lenne a helyzet,akkor becsületes juttatást adhatnának annak,aki valóban érdemes rá,mert ez az összeg annak röhelyes.


Gratulálok a babádhoz.

2008. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, kedves válaszadó, de nem lehet minden támogatást munkaviszonyhoz kötni. Így is egyre később és kevesebbet szülnek a nők. Vagy azért, mert kevés a támogatás, vagy pedig azért, mert a karrier fontosabb nekik az egészséges utódok helyett. Nem várhatjuk el, hogy miután valaki 23-24 éves koráig tanul, még 2-3 évet dolgozzon is, és csak azután szüljön.

Az ingyenélők pedig nem elsődlegesen a GYES-ből élnek, annál nagyobb összegű támogatást is kapnak.

2008. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Talán először olvasd el amit írtam,utána válaszolj.Valamit nem jól értettél.Én azt írtam,hogy tanuljon,vagy dolgozzon...stb..A lényeg,hogy nem kellene nekünk eltartani a notórius munkakerülőket életük végéig.Én azokra gondoltam,akik az általános iskola padjából mennek gyesre,és nyugdíjig gyesen vannak.Talán így már érted.És ők ebből élnek,meg a rengeteg családi pótlékból,amire a jogosultságot szintén valamilyen jogviszonyhoz kellene kötni.Egyébként szerintem is fiatalon kell szülni.Aki meg karriert akar,talán jobban teszi,ha nem szül semmikor.Az általában az ember minden idejét lefoglalja.
2008. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Még annyi,hogy szerintem csak a mi fajtánk nem mer gyereket szülni,mert felelősen próbál gondolkodni.Akikről írtam,ők így is mernek rakásra szülni,hogy nem a munkájukból tartják el őket.És igenis fel vagyok háborodva,hogy mi meg ezért dolgozunk,hogy őket eltartsuk,magunknak meg nem merünk annyit szülni,amennyit szívesen vállalnánk.Csak 1 példa:Mi fizetjük a lakáskölcsönünket 20 évig,mert voltunk akkora marhák,hogy ezt vállaltuk,és tisztességesen dolgozunk,annak a fajtának meg osztogatják a lakásokat.Na,hol itt az igazság?Nekik is mi vesszük sajnos.

Előző voltam

2008. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
szia Én négy hónapja szültem és suli után. Nekem sem volt munkaviszonyom és 3700forintot kapok havonta.
2008. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!