Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat kontra szülők,...

Párkapcsolat kontra szülők, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. A szüleimmel élek huszas évei elején járó, egyetemista lányként. Sokáig nem volt párkapcsolatom, későn is értem, tanultam, félős is voltam ilyen téren, népszerű sem voltam igazán, volt néhány fiú, aki érdeklődött irántam, de nem voltam túl nyitott, aminek többek között a szüleim is okai voltak. A szüleim mást sem tettek egész életemben minthogy iszonyú magas elvárásokat támasztottak velem szemben, igazán sosem éreztem azt, hogy igen, most végre teljesen elégedettek velem. A saját elrontott életüket akarták rajtam kijavítani, ezért kényszerítettek olyan pályára, szakmára, egyetemre amire, mert nekik nem sikerült. A véleményemre ilyen téren sosem voltak kíváncsiak. Mesterei az érzelmi bántalmazásnak. Az állandó megfelelési és teljesítménykényszer (csak kitűnő bizonyítványaim voltak, féltem nem ötöst kapni) mentálisan kikészített, elgyengített, ami odáig fajult, hogy fizikálisan bántalmazom magamat általános iskola negyedik osztálya óta, tehát sok éve, titokban. Mivel mentálisan nem voltam teljesen ép (jól titkoltam, mivel a szüleim szerint a léleknek nincsenek betegségei, ez csak a hisztis, unatkozó modern nők kitalációja), nem engedtem senkit sem közel magamhoz, semmi önbizalmam, önbecsülésem nem volt. A szüleim lényegében megtiltották a társasági életet, nem engedtek szórakozni, eljárni, nem engedték, hogy fiúm legyen (no nem mintha olyan sokan akartak volna közeledni hozzám). Így sikerült belém nevelniük egy jó adag lelki, mentális szorongást. Most lassan végzős egyetemistaként felbukkant egy fiú az életemben, nem vagyok belé szerelmes, de egyre jobban szeretem, nagyon lassan sikerül megbarátkoznom a gondolottal, hogy engem is szerethet valaki. Ő az első ember ezen a bolygón, aki azt mondta nekem, hogy szeretlek (még a szüleim sem mondták soha). Ez a fiú csókolt meg először, ő vette el a szüzességemet is. A fiú teljesen normális, rendes, átlagos ember, ráadásul olyasvalaki, akit a szüleim is "előírtak", diplomás, egész jól keres (a saját keresetemmel együtt lehetne együtt egy szép jövőnk), stb. A szüleim nem egyszer kibeszéltek a hátam mögött, hogy mennyire fura, hogy mincs barátom, én nem vagyok egészséges, normális ember, és persze számtalanszor megkaptam már a szemembe is, hogy unokát akarnak, így jó lenne, ha nem 40 évesen szülnék, ha nem maradnék vénlány, miközben ugye tiltottak mindentől, mindenkitől, és senkit, még a rokonainkat sem látják szívesen nálunk, nemhogy egy idegen embert. Mivel nálunk nem aludhat senki, még rokon sem, legalábbis elég rendesen fujjognak, ha mégis ilyesmi történik 10 évben egyszer, ezért sem fiúztam, ezért is utasítottam el a fiúk közeledését, mert tudtam, hogy úgysem látják szívesen nálunk, botrány lenne, ha nálunk aludna. De most van ez a fiú, viszonylag messze lakunk egymástól, így ha látni akarjuk egymást, akkor igazán csak a hétvégéket tudjuk együtt tölteni, szóval hol én utazom, hol ő, illetve muszáj nálunk aludnia így. Egyébként nagyjából két/háromhetente jön. A szüleim már azon is kiborultak, hogy én utazom, nemhogy azon, mikor a fiú idejött hozzám és nálunk aludt. Apám mindenáron azon van, hogy finoman elüldözze, hibákat keres a benne (mintha ő hibátlan lenne), beleköt mindenbe, amibe csak tud. Megőrjít ez a helyzet, költözni szeretnék, de egyelőre a fiúval nem tart ott a kapcsolatunk. Mit lehetne tenni? Tényleg nem normális vagy tolerálható dolog az, ha a párom minden második, inkább harmadik hétvégét nálunk tölti úgy, hogy igyekszünk kirándulni, menni erre-arra, hogy ne legyünk itthon és ne zavarjuk a családot? (Köszönöm, hogy leíhattam, megkönnyebült a lelkem)

2018. jan. 21. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

"nem vagyok belé szerelmes, de egyre jobban szeretem"

Ez a fiú csókolt meg először, ő vette el a szüzességemet is."


Na...te is az a típus vagy, aki az első szembejövővel BUMM BELE? Fura...

2018. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Első KOMOLYABB szembejövővel.
2018. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem vagy belé szerelmes de lefeküdtél vele?

Ezt meg hogy? Miért? Vagy ez csak nekem furcsa? Én csak azzal feküdtem le akibe szerelmes voltam, nem az első szembe jövővel. Bár engem sokszor lehurrognak, hogy régimódi vagyok. Azaz nem elég rbancos.

35N

2018. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Na jó, hagyjuk az álszent dumát. A szerelem mióta a szex feltétele?
2018. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Most mit b.*szoqatjatok? Lefeküdt vele, mert szereti. Kit érdekel, h mennyire szerelmes. Eleve nem ez volt a kérdés.

Figyu, szerintem baromira nem gáz, h nálatok alszik a srác, csak a szüleid defektesek. Nem kicsit. Amint tudsz, költözz el. Ha születik egy gyereked, akkor véletlenül se engedd a közelükbe felügyelet nélkül. Ennyit tudok tanácsolni. Keress szobatarsakat albiba és nyomás.

2018. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

Okés, de szerelmes vagy belé, vagy csak menekülőutat látsz benne?!


Ha nem szereted, akkor hagyd békén. Értem, hogy imponál, hogy valaki elfogad, szeret, de ha az érzés nem kölcsönös, nem fair játszani más érzéseivel.

2018. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerelem, háh. Tart 2-3 évig, utána nem biztos, hogy marad valami. Amit a lány érez, már most jobb alapja egy hosszútávú, működő kapcsolatnak, mint a rózsaszín köd és a csillámpónik.

Próbálj meg külön költözni.

2018. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a lényeget sikerült itt megtalálni. Mi az, hogy az "első szembejövővel"? Ha nem is álltak sorban a fiúk az ajtóm előtt, de mint azt írtam, voltak fiúk, akik próbáltak közeledni, csak az egyetem alatt is több fiú komolyabb közelekédését visszautasítottam, a sok éve mellettem lévő barátaim között is van egy-két fiú, aki bármikor szívesen megpróbálná velem. Ha akartam volna, akkor már 14 éves korom óta nem lennék szűz, igen régóta lehetett volna barátom. Egyszeri szimpla szexpartnerem is bármikor lehetett volna, azt is jól tudtam, hogy melyik fiúk érdeklődtek így irántam. Szóval ha a fiúkban kerestem volna a menekülőutat, akkor már régen megléphettem volna. A burkolt lekönnyűvérűzést így a leghatározottabban visszautasítom, pláne, hogy huszonévesen veszítettem el a szüzességemet, és egyébként sem szeretem a ilyenféle ítélkezést, hogy jajj, nem szerelmes, de szexel, akkor ribi. Mint azt szintén írtam, bár nem vagyok belé szerelmes, nem kapott el a rózsaszín köd, nem bolondultam meg, de szeretem, az elején őt is el akartam utasítani, mint mindenkit, mert úgy érzem, hogy nem érdemlem meg, hogy bárki is szeressen, de ő pont azért kivétel, mert valami erősen megfogott benne, majd szép lassan megszerettem és esélyt adtam a dolognak, ha vele vagyok, akkor eszembe sem jut bántani magamat, békét, szeretet, melegséget hozott az életembe, boldoggá tesz, vágyom rá, az érzéseim napról napra mélyülnek iránta, ő jár egész nap a fejemben, fura, de mellette látom magamat először feleségként, anyaként, látom magunkat a közös kis otthonunkban, mellette szívesen ébrednék mindennap. Azok után, hogy érzelmileg milyen rombolást vittek véghez a szüleim bennem, hogy mennyire nehezen tudok bárkihez is kötődni, ez hatalmas csoda. A családja is tüneményes, jól fogadtak engem. Nem a fiúval van gond, vagy a kettőnk közötti kötelékkel, hanem a saját családommal.
2018. jan. 21. 16:45
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem a mi dolgunk, hogy mennyire szereted, szereted és kész. Azt gondolom, hogy amit leírtál magadról, nem volt egy egészséges érzelmi életed, és ennek fényében ez a kapcsolat teljesen rendben van, amennyiben a fiú rendes. Nem kell lángolást várni, amikor éppen fokozatosan nyílsz meg, mert a szüleid miatt nem volt normális életed. Ennyi. Tök rendben van.

Ami nincs rendben, az a nevelésed következménye. Az még normális, hogy csak időnként tudtok találkozni, ilyen van. De! Egyrészt ki kell állnod a fiúért és egyben saját magadért is a szüleid előtt. Szerintem eleget ártottak neked, és ne engedj több beleszólást az életedbe. Ez nem tudom mennyire megvalósítható, mennyire függsz tőlük anyagilag. Tehát esetleg nem hangosan üvöltözni kell, hogy ne dobjanak ki, csak szépen csendesen megmondani a kedves szüleidnek a véleményedet. A "nem" szó gyakori használatával. Nagykorú vagy, neked így jó, a fiú rendes, te mindent megtettél, amit akartak, tanulsz, meg minden. Az utazással nem értem, mi a bajuk, nem heroinfüggő vagy, és nem a hong-kongi alvilágban teszel kis kiruccanásokat éjszakánként. Gondolom átutazol pár magyar megyén nem tudom, mi ebben a kivetnivaló.

Nagyon jó lenne, ha el tudnál költözni otthonról marha gyorsan, esetleg egy szobát bérelni, nem tudom, mennyire függsz anyagilag a szüleidtől. A másik, amit én neked javasolnék, az pszichoterápia, azért, hogy mielőbb feldolgozd magadban ezeket, amikben nevelkedtél, mert az egész későbbi életedre rányomhatja a bélyeget, és az is lehet, hogy még húsz év múlva sem lesz feldolgozva, ha nem teszel magadért. (A pszichoterápiát kizárólag!! magánrendelésen pszichológusnál, ugyanis az állami pszichológushoz az állami pszichiátrián keresztül vezet az út, a pszichiáter küldi tovább a beteget, szükség esetén, de neked az nem kell. Bármi ilyen pszi betűs szakember kell, csak magánhoz menj!!! Rendelésenként max tízezer lehet, tapasztalat).

A másik, hogy ne a szüleidnek akarj megfelelni, nem vagy többé gyerek. Ők kismértékben változhatnak, változhat picit a hozzáállásuk, ha majd elköltözöl otthonról, munkád lesz, kialakult saját életed, lakásod, családod, de 100%-ban sosem fognak megváltozni. De a megfelelési kényszer nagyon rá tudja nyomni a bélyeget az emberre (pszichológus). Ne akarj nekik megfelelni. Amit leírtál, úgy gondolom, az alap elvárásaikat teljesítetted, ahogy írsz egy értelmes, okos lány vagy, csak egy nagy lelki gubanc, és azt helyre kell tenni, hogy később Neked legyen könnyebb. Ja, nem muszáj a fiúval összeköltözni, költözz egyedül, azért írtam a szobát, mert ugye drágák az albérletek. Költözz egyedül nyugodtan, keress valami jót. Egyébként idősebb vagyok jóval, és az én szüleim is szeretnek belszólni mindenbe, ez valami betegség, bár én folyton visszaszólok. Hát azért neked nem lehet könnyű. Hajrá!

2018. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kieg: tanulmányaim kiterjedtek olyan kérdésekre, mint a házasság, illetve válás jogi és pszichológiai kérdései, gyakornokként is több helyen megfordultam, beleláttam sok mindenbe, nagyon csúnya dolgokat láttam a heves szerelemből kötetett házasságok terén, így egy valamit régóta tudok, nem szeretnék szerelemből házasodni, olyan házasságot szeretnék, ami nem ennyire heves, ingatag, múlékony érzéseken alapul, hanem valami sokkal mélyebb, higgadtabb, megfontoltabb, stabilabb emberi kötődésen, szereteten, tiszteleten, harmónián
2018. jan. 21. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!