Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg, hogy egy...

Honnan tudhatom meg, hogy egy rokonom él e még, vagy esetleg már meghalt?

Figyelt kérdés

A rokon nem vérségi kapcsolat, a dédapám második feleségéről van szó. Azért nem vagyok biztos benne, hogy meghalt volna, mert röpke 40 évvel fiatalabb volt a dédapámnál, most a hetvenes évei végén járhat. Gyerekük nem született, nem volt egy hosszú házasság sem, három év után a dédapám meghalt. Akkor pár évig még ott élt a dédapám tanácsi lakásában, aztán elköltözött a szüleitől örökölt házba. Arról csak annyit tudunk, hogy valahol a Gellért-hegyen van. Neki nincs gyereke, később se házasodott újra, testvérei nincsenek. Az utóbbi 20 évben nem tudunk róla a világon semmit. Viszont felvette a dédapám nevét, valószínűleg még most is viseli (már ha él persze).

Tehát ilyen kb rokoni kapcsolattal tudok bármilyen hivatalnál kérdezni, hogy meghalt e, esetleg ha él még akkor a címét kiadhatják nekem valahol?



2018. jan. 21. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A Vöröskeresztnek van keresőszolgálata de az okmányirodába ha bemész..és tudod a születési dátumát -azt hiszem- küldenek neki levelet kapcsolatfelvételt óhajtja-e..

Sok sikert!

vagy a radix fórumon..

2018. jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ :)

Még annyi, hogy ha meghalt volna akkor nem kellett volna értesíteni minket? Mármint önkormányzat vagy valami? Mert lényegében rajtunk kívül gyakorlatilag nincs hozzátartozója.

2018. jan. 21. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem feltétlenül értesítenek. Nekem is volt a családban ilyen.

KEKKH- kb 3000 forint a kapcsolatfelvételi kérelem, bármelyik járási hivatalban megteheted (okmányiroda). Ha meghalt,azt ők látják a rendszeren belül,és megmondják azonnal. Ha nem, küldhetsz neki levelet az elerhetosegeiddel pld.

2018. jan. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
...1#-es vagyok, szerintem nem, hacsak nem végrendeletben voltatok. A hagyatéki eljárást neked kell kezdeményezned-márha illetékes vagy-! a helyi önkorinál.
2018. jan. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Vöröskereszt ezzel nem foglalkozik, az háborús eltűntekre vonatkozó keresőszolgálat.

A 3-as jót írt, ez működőképes. Azonban két verzió van, amiből választhatsz:

- Megkeresik, és szólnak neki, hogy rokon vagy és keresed, DE, csak akkor kapod meg az adatait, ha ő erre rábólint.

- Megkeresik, és megadják neki a te elérhetőségeidet. Az ő döntése a továbbiakban, hogy megkeres-e.


Tehát, a lehetőség adott, megtalálható, de ha ő nem kíváncsi rád, akkor nem fogsz róla megtudni annál többet, hogy él-e vagy sem.

2018. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!